Kita | Archyvas

Ukrainoje netoli sienos su Rusija numuštas keleivinis lėktuvas – žuvo 295 žmonės

BNS
2014-07-17 18:36
Gaisrininkai gesina numušto lėktuvo liekanas. | SCANPIX

Malaizijos oro linijų lėktuvas „Boeing-777“ ketvirtadienį nukrito Ukrainos teritorijoje netoli Rusijos sienos prie Šachtiorsko Donecko srityje. Pranešama, kad visi lėktuve buvę 295 žmonės, įskaitant maždaug 80 vaikų, žuvo. Pranešimą apie nelaimę patvirtino Ukrainos Vidaus reikalų ministerija. Pagrindinė svarstoma versija - dideliame aukštyje skridęs keleivinis laineris buvo numuštas raketa „žemė-oras“. Abi konflikto pusės kaltina viena kitą įvykdžius nusikaltimą. Neatmetama, kad raketa galėjo atskrieti ir iš Rusijos teritorijos.

„Malaizijos lėktuvas „Boeing-777“, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, likus apie 50 kilometrų iki Rusijos oro erdvės, ėmė leistis, ir kiek vėliau jis buvo aptiktas degantis Ukrainos teritorijoje“, – sakė naujienų agentūros „Interfax“ pašnekovas Ukrainos aviacijos tarnyboje.

Pasak jo, lėktuve buvo 280 keleivių ir 15 įgulos narių. Amsterdamo Schipholo oro uosto pareigūnų duomenimis, numuštu lėktuvu skrido 154 Nyderlandų, 27 Australijos, 23 Malaizijos, 11 Indonezijos, 6 Didžiosios Britanijos, po 4 Vokietijos ir Belgijos, 3 Filipinų ir 1 Kanados pilietis. Likusių keleivių pilietybės tikslinamos.

Anksčiau naujienų agentūra „Interfax” skelbė, kad žuvo 23 JAV piliečiai.

[youtube:id=JhUkqs9CQ0w]

Atnaujinta 08.44 val. Pranešama, kad apie 100 žuvusiųjų per oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofą Ukrainoje buvo delegatai, vykę į Australijoje prasidėsiančią pasaulinę kovos su AIDS konferenciją.

Dienraščiai „The Australian“ ir „Sydney Morning Herald“ nurodė, kad daugiau nei trečdalis iš beveik 300 tame lėktuve buvusių žmonių buvo AIDS tyrėjai, sveikatos apsaugos darbuotojai ir aktyvistai, vykę į Melburną.

„Sydney Morning Herald“ pridūrė, kad Sidnėjuje surengto tos konferencijos parengiamojo susitikimo dalyviams buvo pranešta, kad apie 100 jų kolegų buvo lėktuve, kuris sudužo – įskaitant buvusį Tarptautinės AIDS draugijos prezidentą Joepą Lange.

„The Australian“ pranešė, kad 20-osios tarptautinės AIDS konferencijos, turinčios sekmadienį prasidėti Melburne, delegatai bus informuoti, jog 108 jų kolegos ir jų šeimų nariai žuvo sudužus reiso MH17 lėktuvui.

Tarptautinė AIDS draugija patvirtino, kad žuvo „tam tikras skaičius mūsų kolegų ir draugų“, tačiau nepateikė tikslesnių duomenų.

Paklausta, ar 108 konferencijos dalyviai buvo iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridusiame laineryje, Tarptautinės AIDS draugijos prezidentė Francoise Barre-Sinoussi sakė nesanti dėl to tikra.

Atnaujinta 07.35 val. Malaizijos oro laineris, skraidinęs 298 žmones, ketvirtadienį buvo numuštas virš Ukrainos teritorijos raketa „žemė oras“, tačiau neaišku, kas paleido tą ginklą, pranešė JAV pareigūnai.

Žvalgybos analitikai tikrina duomenis, siekdami nustatyti, ar ta raketa buvo paleista Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų, Rusijos pajėgų kitapus sienos ar Ukrainos vyriausybinių pajėgų, naujienų agentūrai AFP sakė du JAV pareigūnai, pageidavę neviešinti jų vardų.

„Atliekame išsamią analizę“, - sakė vienas pareigūnas.

Tačiau mažai abejotina, kad tam lėktuvui smogė raketa „žemė oras“.

„Tuo mes tvirtai įsitikinę“, - sakė pareigūnas.

Savo ruožtu į nelaimės vietą specialistų nenorintys įsileisti vietos regioną kontroliuojantys separatistai tvirtina, jog ši nelaimė bus tinkamai ištirta. Jų teigimu, juodosios dėžės bus perduoti tyrimui į Rusiją. Taip pat, Rytų Ukrainoje įtampą palaikantys separatistai pranešė, jog sutinka skelbti laikinas paliaubas dėl šios katastrofos.

Atnaujinta 07.15 val. Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paragino nedelsiant skelbti paliaubas Ukrainoje, kad būtų užtikrintas netrukdomas Malaizijos lėktuvo, kuris galimai buvo numuštas virš sukilėlių kontroliuojamo rytinio šalies regiono, katastrofos tyrimas.

„Mes raginame visas susijusias šalis - Rusiją, prorusiškus separatistus ir Ukrainą - paremti skubias paliaubas, kad tarptautiniams tyrėjams būtų užtikrinta saugi ir nevaržoma prieiga prie katastrofos vietos ir palengvinta palaikų paieška“, - sakoma Baltųjų rūmų atstovo spaudai Josho Earnesto (Džošo Ernesto) pareiškime.

Atnaujinta 00.52 val. UNIAN skelbia, kad Kijeve vidurnaktį prie Nyderlandų ambasados susirinko apie 1 tūkst. žmonių. Jie atėjo pareikšti užuojautos dėl mažiausiai 153 olandų žūties per skaudžią nelaimę Donecko srityje.

Kai kurie kijeviečiai prie ambasados atėjo su vaikais. Čia dedamos gėlės, pliušiniai žaislai, degamos žvakės. Žmonės prie pastato stovi tylėdami.

Atnaujinta 00.31 val. Jungtinių Amerikos Valstijų ekspertai bando išsiaiškinti, iš kur tiksliai galėjo skristi raketa.

Ukrainos Nacionalinės gvardijos kariai užfiksavo, iš kur buvo paleista raketa, numušusi lėktuvą, praneša UNIAN.

Apie tai pranešė šaltinis Ukrainos Gynybos ministerijoje. Teigiama, jog buvo užfiksuota, kad lėktuvas buvo numuštas iš Snežnojės miesto teritorijos, o nukrito Torezo miesto apylinkėse.

Tuo tarpu Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas teigia, jog, vykdant tyrimą dėl lėktuvo numušimo Ukrainos teritorijoje, turi prisidėti ir Europos Sąjungos šalys. Taip pat pirmininkas išreiškė gilią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems.

Atnaujinta 00.15 val. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vėlų ketvirtadienio vakarą dėl įvykusios tragedijos apkaltino Ukrainos valdžią.

„Norėčiau pastebėti, kad šios tragedijos nebūtų buvę, jeigu šioje žemėje būtų taika, arba bent jau nebūtų atnaujinti kariniai veiksmai Ukrainos pietryčiuose. Ir, žinoma, šalis, kurios oro erdvėje tai nutiko, yra atsakinga dėl siaubingos tragedijos“, - tokius V. Putino žodžius cituoja oficiali Kremliaus svetainė.

Atnaujinta 00.01 val. JAV žvalgyba patvirtino, kad keleivinis lėktuvas „Boeing 777“ buvo numuštas raketa „žemė-oras“, amerikiečių pareigūnų šaltinius cituoja UNIAN.

Dėl susidariusios situacijos Didžioji Britanija pareikalavo sušaukti neeilinį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį. Ukrainos ambasadorius prie JT Jurijus Sergejevas pažadėjo, kad jo šalis pateiks “įrodymus apie Rusijos karinį prisidėjimą prie “Boeing” sudužimo. Šis nusikaltimas turėtų būti nuodugniai ištirtas.”

Ukrainos valstybės saugumo (SBU) vadovas apkaltino du Rusijos karinės žvalgybos pareigūnus prisidėjus prie Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimo rytinėje Ukrainoje ir sakė,kad jie turi būti nubausti už savo „nusikaltimą.“

SBU vadovas Valentynas Nalivaičenka nurodė, jog savo kaltinimus jis grindžia perimtais šių pareigūnų telefoniniais pokalbiais.

„Dabar žinote, kas įvykdė šį nusikaltimą. Mes padarysime viską, kad Rusijos kariškiai, kurie įvykdė šį nusikaltimą, būtų nubausti“, - pridūrė jis žurnalistams.

Atnaujinta 23.16 val. Separatistai prašo paliaubų?

Vienas separatistų lyderių rytinėje Ukrainoje pareiškė, kad sukilėliai yra pasirengę tartis dėl laikino ugnies nutraukimo, kad būtų galima vykdyti gelbėjimo operaciją Malaizijos lainerio katastrofos vietoje, kurią jie kontroliuoja.

Atsakydamas į AFP korespondento klausimą, savavališkai pasiskelbusios vadinamosios Donecko liaudies respublikos ministras pirmininkas Aleksandras Borodajus nurodė, kad separatistų pajėgos yra pasirengusios kelias dienas laikytis paliaubų.

Rusijos prezidentas Vladigentūra oficialų V.Putino tinklalapį.

Atnaujinta 23.00 val. Gynybos ekspertas Aleksandras Matonis INFO TV specialiai laidai teigė, jog „Boeing 777“ plika akimi skrendant 10 km aukštyje praktiškai atpažinti neįmanoma, tam reikalinga speciali technika.

„Rimtos raketinės gynybos ginklas gali jį sunaikinti, tačiau tam reikalinga speciali technika. Tokia gali disponuoti abi pusės”, - sakė A.Matonis.

Iki šiol buvo žinoma, kad separatistai turi Rusijos ir lenkų sistemos „Grom“ ginklų, tačiau tokiu ginklu, anot eksperto, „Boeing 777“ nenumuši.

„Tačiau klausimas yra atviras, ar separatistai neturėjo rimtesnio pobūdžio raketinių kompleksų“, - sakė A.Matonis.

Anot jo, teoriškai įmanoma, jog ir iš Rusijos atskriejusi raketa galėjo numušti tokį lėktuvą, tačiau tokią versiją būtina tirti.

Kalbėdamas apie tai, ar „Boeing 777“ galėjo numušti naikintuvas, A.Matonis tvirtino, jog net ir nepatyręs pilotas lengvai atskirs karinį nuo keleivinio lėktuvo, todėl tokia versija yra mažai tikėtina.

„Ištirti aviakatastrofos aplinkybes užtruks tiek, kiek užtruks ištirti lėktuvo nuolaužas. Jei į „Boeing“ buvo šauta raketa, ekspertai aptiks ir jos pėdsakus, be to, bus specialių šratų padarytos skylės, iš kurių bus galima daryti tam tikras išvadas. Labai tikėtina, jog toks tyrimas gali užtrukti ne vieną mėnesį“, - sakė gynybos ekspertas A.Matonis.

Atnaujinta 22.54 val. Europos oro navigacijos saugumo tarnyba uždarė Ukrainos oro erdvę civilinei aviacijai, rašo UNIAN.

Pranešime pabrėžiama, kad lainerio „Boeing 777“ katastrofos metu virš pietryčių Ukrainos buvo dar keturi keleiviniai lėktuvai.

Atnaujinta 22.40 val. Po Malaizijos lėktuvo katastrofos didžiausia Vokietijos oro transporto bendrovė „Deutsche Lufthansa AG“ ketvirtadienį paskelbė nukreipianti savo lėktuvus atokiau nuo rytų Ukrainos oro erdvės

„Bendrovė „Lufthansa“ nusprendė vengti rytų Ukrainos oro erdvės iš tolo ir nedelsiant“, – sakė šios bendrovės atstovė spaudai.

Bendrovė aptarnaus Kijevo ir Odesos oro uostus, pridūrė ji.

Rusijos oro linija „Transaero“, savo ruožtu, pareiškė nuo ketvirtadienio vengsianti Ukrainos oro erdvės po keleivinio lėktuvo sudužimo Ukrainos rytuose.

Atnaujinta 22.33 val. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka mano, kad Malaizijos lainerio katastrofos priežastis yra „teroristinis aktas“, pareiškė jo atstovas spaudai.

„Porošenka mano, kad lėktuvas buvo numuštas: tai ne incidentas, ne katastrofa, bet teroristinis aktas“, - nurodė Sviatoslavas Ceholka.

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį pareiškė, kad Malaizijos lainerio katastrofa rytinėje Ukrainoje yra „siaubinga tragedija“ ir kad JAV pareigūnai siekia išsiaiškinti, kiek amerikiečių skrido sudužusiu lėktuvu.

„Pasaulis stebi pranešimus apie numuštą keleivinį lėktuvą prie Rusijos ir Ukrainos sienos. Ir atrodo, jog tai gali būti siaubinga tragedija“, - sakė B.Obama.

Teigiama, kad skrydžiu MH17 galėjo skristi 23 JAV piliečiai.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė, kad jį „sukrėtė“ Malaizijos lainerio, kuriuo skrido mažiausiai 295 žmonės, katastrofa rytinėje Ukrainoje.

„Esu sukrėstas ir nuliūdintas dėl Malaizijos oro eismo nelaimės, - parašė jis savo „Twitter“ paskyroje ir pridūrė, jog vyriausybės pareigūnai susirinko, kad „nustatytų faktus.“

Britų žiniasklaida pranešė, kad laineryje MH17 galėjo būti nuo penkių iki dešimties britų keleivių.

Tuo metu prieš Kijevo valdžią kovojantys prorusiški separatistai iškėlė versiją, kad Ukrainos rytuose sudužusį lėktuvą numušęs Ukrainos naikintuvas.

„Liudininkai, stebėję keleivinio lėktuvo „Boeing-777“ skrydį, matė, kaip jį atakavo Ukrainos pajėgų kovos lėktuvas“, – sakoma apsišaukėliškos Lugansko liaudies respublikos (LLR) vyriausybės pareiškime.

„Skilęs į dvi dalis keleivinis lėktuvas nukrito Donecko liaudies respublikos teritorijoje“, – pažymima pareiškime ir priduriama, kad po atakos Ukrainos naikintuvas buvo numuštas ir nukrito LLR teritorijoje prie sienos su “Donecko respublika”.

Atnaujinta 22.17 val. Ukrainos saugumo tarnyba ketvirtadienio vakarą svetainėje “YouTube” skelbia garso įrašą, neva pagrindžiantį, jog būtent separatistai numušė Malaizijos keleivinį orlaivį su 295 žmonėmis.

Iš pradžių kovotojai telefonu praneša vieni kitiems apie numuštą lėktuvą. Po kurio laiko, apžiūrėjus nuolaužas, konstatuojama, kad tai būta civilinės paskirties orlaivio, ir kad bus daug civilių aukų.

Įrašo autentiškumo negali patvirtinti nepriklausomi šaltiniai.

[youtube:id=V5E8kDo2n6g]

Skelbiama, kad įvykio vietoje besidarbuojantys Rytų Ukrainos separatistų atstovai atrado numušto lėktuvo “juodąją dėžę”. Ji gali būti perduota Rusijos ekspertams.

Tuo metu prie Nyderlandų ambasados Kijeve plūsta minios žmonių su gėlėmis ir žvakelėmis. Manoma, kad didelė dalis žuvusiųjų - Nyderlandų piliečiai.

Atnaujinta 21.56 val. Rusijos televizijos „LifeNews” žurnalistai, pagarsėję karštais reportažais iš susirėmimų Rytų Ukrainoje vietų, pirmieji pasirodė nelaimės vietoje. Jų parengta vaizdo medžiaga buvo patalpinta svetainėje „YouTube”, tačiau vėliau ištrinta. Ją išsaugoję interneto aktyvistai iš naujo įkėlė įrašą.

Iš pradžių galima girdėti, kaip žurnalistas stebisi, kodėl ant žemės pabirusios knygos ir bukletai - ne rusų kalba. Vėliau iš arti filmuojami surinkti lėktuvu skridusių keleivių, daugiausiai Nyderlandų ir Malaizijos piliečių, asmens dokumentai.

Perspėjame: kai kurie vaizdai gali šokiruoti.

[youtube:id=j1XSvxCfIuo]

Atnaujinta 21.05 val. Vienas rimčiausių netiesioginių įkalčių prieš Rytų Ukrainos separatistus - jų karinio lyderio Igorio Girkino (dar žinomo kaip Strelkovas) žinutė socialiniame tinkle. Ketvirtadienio popietę I. Girkino paskyroje su pasididžiavimu paskelbtas pranešimas apie neva numuštą ukrainiečių karinį transporto lėktuvą.

„Torezo rajone ką tik numušė lėktuvą An-26, voliojasi kažkur už šachtos „Progresas”, - rašęs I. Girkinas.

„Juk perspėjome neskraidyti „mūsų danguje”, - puikavosi Donecko separatistų lyderis, ukrainiečių pareigūnų tiesiogiai siejamas su Rusijos karine žvalgyba. - O štai ir vaizdinis liudijimas apie eilinį “paukštuko krytį”. Paukštukas nukrito už terikono, gyvenamojo sektoriaus neužkliudė. Taikūs gyventojai nenukentėjo.”

I. Girkinas pridūręs, jog turi duomenų apie dar vieną pašautą lėktuvą.

Anksčiau liudininkai tvirtino matę, kaip iš Torezo į Snežnojės gyvenvietę netoli nelaimės vietos keliu važiavo zenitinis įrenginys „Buk“, pajėgus numušti lėktuvą dideliame aukštyje. Separatistai savo informaciniais kanalais yra skelbę apie išsiplėtusius priešlėktuvinės gynybos pajėgumus.

Sukilėliams per keletąjo įvykio liudytojai, tragedijos vietoje ant sparnų nuolaužų matyti mėlyni ir raudoni dažai – Malaizijos oro linijų lėktuvo spalvos. Laineris „Boeing 777“ su beveik 300 žmonių skrido iš Amsterdamo (Nyderlandai) į Malaizijos sostinę Kvala Lumpūrą. Mažiausiai 23 keleiviai - JAV piliečiai.

„Dirbau lauke savo traktoriumi, kai išgirdau lėktuvo garsą, o tada – sprogimą ir šūvius. Tada pamačiau, kaip lėktuvas rėžėsi į žemę ir perlūžo į dvi dalis. Kilo tiršti juodi dūmai“, – sakė įvykį matęs žmogus vardu Vladimiras.

Vienas separatistų sukilėlis iš netoliese esančio Krasnyj Lučo kaimo, prisistatęs tik Sergejaus vardu, sakė: „Iš savo balkono mačiau, kaip lėktuvas iš didelio aukščio ima leistis, o tada išgirdau du sprogimus“.

Jis neigė, kad sukilėliai numušė lėktuvą. „Taip galėtų įvykti, jei jį (numuštų) koks naikintuvas ar raketa žemė-oras“, – sakė jis, pridūręs, kad sukilėliai neva neturi ginklų, kuriais būtų galima numušti dideliame aukštyje skrendantį lėktuvą.

Atnaujinta 20.17 val. Malaizijos premjeras Najibas Razakas (Nadžibas Razakas) paskelbė, kad tuoj pat pradeda tyrimą dėl pranešimų, jog Ukrainoje sudužo Malaizijos oro linijų lėktuvas.

„Esu sukrėstas pranešimų apie „Malaysia Airlines“ lėktuvo sudužimą. Mes nedelsdami pradedame tyrimą“, – parašė jis savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Gynybos ministras Hishamuddinas Husseinas (Hišamudinas Huseinas) „Twitter“ parašė, jog kol kas dar nėra patvirtinimo, kad lėktuvas buvo numuštas. Jis sakė nurodęs šalies kariškiams patikrinti ir gauti patvirtinimą.

Atnaujinta 20.07 val. „Visa atsakomybė tenka teroristams ir Rusijai, kuri leido jiems turėti tokią ginkluotę “, – televizijos laidai „Info diena“ sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija išreiškė siekį, kad tragiška nelaimė būtų kuo skubiau ištirta. „Raginame Rusiją ir Ukrainą, kurių pasienio teritorijoje įvyko ši skaudi nelaimė, nedelsiant ištirti šį tragišką įvykį ir patraukti atsakomybėn visus kaltus asmenis“, – sakoma URM išplatintame pranešime.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Malaizijos karaliui Abdului Halimui dėl tragiškos lėktuvo katastrofos, nusinešusios žmonių gyvybes. „Ši lėktuvo katastrofa - neapsakomas skausmas ne tik žuvusiųjų artimiesiems, bet ir visiems Malaizijos žmonėms bei jų draugams. Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu noriu Jums pareikšti nuoširdžią užuojautą, paramą ir solidarumą“, - sakoma prezidentės užuojautoje.

Atnaujinta 20.03 val. Kijevas: Malaizijos keleivinį lėktuvą numušė raketa „žemė-oras“

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas iš karto pareiškė, kad orlaivį numušė prorusiškų separatistų paleista raketa „žemė-oras“. Separatistai tai neigia. Jie pabrėžia neturintys ginkluotės, kuri galėtų apšaudyti 10 km aukštyje skrendantį lėktuvą, tačiau tai neigia ankstesni sukilėlių lyderių ir informacinių leidinių pranešimai.

Kijevo duomenimis, orlaivį numušė „Buk“ tipo gynybinė raketa. Tokių raketinių sistemų turi ir Ukraina, ir Rusija.

Malaizijos oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvas sudužo netoli Rusijos sienos. Juo skrido 280 keleivių ir 15 įgulos narių.

„YouTube“ svetainėje paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti nelaimės vietoje į viršų kylantys dūmų stulpai. Ukrainos prezidentūra pareiškė galinti garantuoti, kad Ukraina nėra susijusi su orlaivio numušimu. Oficiali Rusija kol kas incidento nekomentuoja.

Rytų Ukrainoje prorusiški separatistai pastaruoju metu numušė kelis Ukrainos karinius lėktuvus, kurie paprastai skraido gerokai žemiau nei keleiviniai orlaiviai.

Atnaujinta 19.46 val. Šiuo metu tragedijos vietoje matyti smilkstančios nuolaužos ir dešimtys lavonų, pranešė reporteriai.

Vienas gelbėjimo tarnybos darbuotojas sakė, kad kol kas katastrofos vietoje netoli Hrabovės kaimo rasta mažiausiai 100 lavonų ir kad lėktuvo nuolaužos išsimėčiusios maždaug 15 km skersmens plote.

[youtube:id=48YlDSVFVMI]

Atnaujinta 19.35 val. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad tragiškam įvykiui tirti bus sudaryta Tarptautinė valstybės komisija, UNIAN cituoja Ukrainos prezidentūros pranešimą. Lėktuvas buvo numuštas, ir mes patvirtiname, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos nešaudė į jokius taikinius danguje“, – sakoma P. Porošenkos pareiškime.

[youtube:id=f3h9EQ0YxgU]

Dingo iš radarų 10 kilometrų aukštyje

Anksčiau Ukrainos teisėsaugos organų šaltinis pranešė, kad Malaizijos lėktuvas „Boeing-777“ skridęs, iš Amsterdamo į Kvala Lumpurą, dingo iš radarų 10 kilometrų aukštyje, o vėliau nukrito prie Šachtarsko miesto Donecko srityje Hrabovės vietovėje. Rusijos sieną jis turėjo kirsti apie 17 val. 25 min. Maskvos (16 val. 25 min. Lietuvos) laiku.

Į nelaimės vietą skuba Ukrainos nepaprastųjų situacijų tarnybos grupė.

Šachtarskas yra maždaug 50 kilometrų į rytus nuo Donecko prie sienos tarp Donecko ir Lugansko. Šią teritoriją kontroliuoja vadinamosios Donecko liaudies respublikos kovotojai.

Kaip primena užsienio žiniasklaida, per pastarąsias kelias savaites Ukrainoje dėl raketų krušos žuvo daugybė ukrainiečių. BBC praneša, kad lėktuvas galimai galėjo būti numuštas iš Rusijos pusės.

Užsienio reikalų ministerija išreiškė užuojautą dėl lėktuvo katastrofos Ukrainoje

Užsienio reikalų ministerija ir ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį išreiškė užuojautą lėktuvo katastrofoje Ukrainoje žuvusiųjų artimiesiems.

„Reiškiame gilią užuojautą Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos aukų šeimoms“, – rašoma ministerijos „Twitter“ paskyroje.

„Malaysia Airlines“ – ne pirmas skandalas

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad nelaimių, kurios atsitinka būtent bendrovei „Malaysia Airlines“, pastaruoju metu būta nemažai. „Malaysia Airlines“ reiso MH370 lėktuvas, kuriame buvo 12 įgulos narių ir 227 keleiviai, daugiausia Kinijos piliečiai, dingo kovo 8 dieną.

Nuo to laiko tyrėjai pateikė įvairių versijų, kas galėjo nutikti orlaiviui, tačiau lainerio „Boeing 777-200ER“ vis dar nerado.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
 .