Tiriant mįslingą Kauno apygardos teismo pirmininko įsūnio žūtį, jau gauti pirmieji ekspertų atsakymai. Po jų bylą iš Kauno teisėsaugininkų savo žinion perėmė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo valdyba.
Gautas atsakymas, jog savo žūties valandą Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio įsūnis Vaidas buvo blaivus, sustiprino versiją, kad jis galėjo būti nužudytas.
Laimi skeptikai?
Kalbėdami apie galimą nelaimingą atsitikimą, teisėsaugininkai buvo linkę neatmesti prielaidos, kad tai įvyko neatsargiai elgiantis su ginklu. Ir vylėsi, kad tai patvirtins paskirta ekspertizė.
Nors kai kas šią prielaidą vertino skeptiškai jau iš pat pradžių: „Ar būdamas blaivus žmogus gali persišauti galvą ir įsidėti ginklą į kišenę?!“ Būtent velionio, sustingusio vairuotojo sėdynėje, kišenėje tą gruodžio 11-osios vidurdienį buvo aptiktas jam savigynai išduotas pistoletas „Sig Sauer“ su tuščia dėtuve. Salone mėtėsi tūtelės, o automobilio priekinėje panelėje aptikta kulkos palikta žymė.
„Į galvą pataikiusi kulka galėjo atšokti rikošetu“, - dalijosi tada su LŽ savo versijomis vieną nemažą patirtį turintis teisėsaugininkas. Tarp jo kolegų buvo ir tokių, kurie nelinkę atmesti, kad po lemtingo šūvio V.Milinis galėjo būti dar kelias valandas gyvas.
Mįslingas barnis
Kad ši tragedija velionio artimiesiems buvo netikėta, liudija ir jų elgesys V.Miliniui dingus. LŽ žiniomis, iš pradžių Kauno apygardos teismo pirmininkas kreipėsi pagalbos į Kauno policijos vadovybę neoficialiai.
Kaip jau rašyta, V.Milinis, kuriam vasario 7-ąją būtų sukakę 25-eri, dingo gruodžio 3 dieną. Tą penktadienį jis išvažiavo savo automobiliu „Subaru“ iš draugės namų Kaune, Ukmergės gatvėje, kur pastaruoju metu gyveno, nieko jai nepasakęs. Yra pagrindo įtarti, kad pora apsipyko. Šeštadienį draugės iniciatyva jie dar pusę dienos bendravo mobiliaisiais telefonais. Ji kvietė grįžti. V.Milinis spyriojosi.
Sekmadienį jo telefonu jau niekas neatsiliepė. Tačiau ryšių specialistams pavyko užfiksuoti, kad telefonas veikia Karmėlavos-Ramučių apylinkėse. Detaliau nustatyti tikslią vietą, kuri nekito, trukdė leidžiama paklaida.
Svarbiausias klausimas
Oficialus pareiškimas apie V.Milinio dingimą buvo parašytas tik verčiant policijai, kuri be to negalėjo atlikti tam tikrų tokiais atvejais būtinų veiksmų. Dingusiojo draugė parašė pareiškimą tik gruodžio 8-ąją.
Greičiausiai tai - tik sutapimas, tačiau, anot ekspertų, preliminari V.Milinio mirties data - gruodžio 7-oji.
Ieškant atsakymo į klausimą, kas atsitiko, svarbiausia nustatyti, kur ir su kuo jis, remiantis ekspertais, buvo paskutines kelias savo gyvenimo dienas.
Daugiausia įtarimų kelia vieta, kurioje buvo aptiktas V.Milinio „Subaru“. Teigiama, kad tai gana užkampi pamiškė ties Kauno rajono Karmėlavos seniūnijos Sergeičikų kaimu. Ne vietiniams ji kažin ar galėjo būti žinoma. Kad su V.Miliniu galėjo būti susidorota kažkur kitur, o po to jis čia atgabentas ir paliktas likimo valiai, teisėsaugininkai linkę atmesti.
Slegiantis šešėlis
LŽ žiniomis, šios apylinkės buvo naršytos ne vieną dieną - vos išsiaiškinus, kad V.Milinis mėgdavo su draugais važinėti keturračiais arba savo keturiais ratais varomu „Subaru“ po gimtąsias apylinkes. Jo tėvų namai Ramučiuose - vos už kelių kilometrų nuo žūties vietos.
Viena iš pagrindinių versijų - atsakymo, kas atsitiko, reikia ieškoti velionio pažįstamų aplinkoje.
Kaip LŽ jau rašė, Kauno policija jokios informacijos, galinčios kompromituoti V.Milinį, neturi. Bent taip teigė vienas iš jos vadovų, kurį šiaip taip pavyko prakalbinti.
Tačiau kitas klausimas: „Ar galėjo turėti?“, jeigu teisėsaugininkams buvo „surištos rankos“ net Kauno apygardos teismo pirmininko įsūniui dingus?
Viena iš priežasčių, kodėl šio ikiteisminio tyrimo vadžias perėmė Generalinė prokuratūra, - bylą tiriant Kauno pareigūnams, jų veiksmai gali būti apskųsti tik Kauno miesto apylinkės teismui. O šio sprendimus peržiūri velionio įtėvio vadovaujamas Kauno apygardos teismas.
Jau nekalbant apie tai, kad dar nė vienos nelaimės akivaizdoje Kauno teisėsaugininkų taip neslėgė velionio artimųjų užimamų pareigų šešėlis.