Kita | Archyvas

Gedimino kalno situacija vis dar gąsdina

2016-06-17 07:28
Gedimino kalno nuošliauža. | Edvard Blaževič

Vilniečiai ir miesto svečiai kraupsta nuo Gedimino kalno šlaito vaizdo. Tačiau neseniai atlikti sostinės Gedimino kalno tyrimai parodė, kad kalno šlaito slinktis buvo paviršinė ir pagrindiniai geologiniai sluoksniai nepažeisti, rašo „Vakaro žinios“.

Jau paskelbtas atviras konkursas kalno pažeistos šlaito dalies projektavimo ir tvarkybos darbams.

Kas padaryta nuo praėjusio vasario, klausta Lietuvos geologijos tarnybos direktoriaus Jono Satkūno. Pasak jo, nuo vasario įvyko daug pozityvaus.

„Lietuvos nacionalinis muziejus priėmė specialistą, kuris atsakingas už Gedimino kalno projekto įgyvendinimą. Prieš dvi savaites muziejus atliko kalno matavimus. Mūsų tarnyba pateikė siūlymus, kokius kalno tyrimus reikia atlikti. Kaip ir prieš operaciją žmogui, reikia ištirti tam tikrą anatomiją“, – sakė jis.

Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė „Vakaro žinias“ informavo, kad jau atliktas bendras įvertinimas ir nustatyta, kad įvykusi kalno šlaito slinktis yra paviršinio pobūdžio ir kalno pagrindiniai geologiniai sluoksniai nebuvo pažeisti.

Alfa.lt primena, kad Lietuvos geologijos tarnyba dar vasarį ragino kuo skubiau gelbėti Gedimino pilies kalną – užkirsti kelią jo šlaitų deformacijai.

Pasitvirtino Lietuvos geologijos tarnybos prieš pusantros savaitės atliktų tyrimų išvada, kad Gedimino pilies kalno šiaurinio šlaito vakarinės dalies deformacijos yra aktyvios – nuslinko paviršinis sluoksnis.

„Jeigu nieko nebus daroma, padėtis nuolat blogės dėl meteorologinių sąlygų. Šlaitų deformacijai ir slinkimui įsibėgėjus, šiuos procesus sustabdyti labai sunku, sudėtinga ir brangu, o kartais net neįmanoma“, – sakė Lietuvos geologijos tarnybos direktorius Jonas Satkūnas.


ALFA.TV REKOMENDUOJA