Kai kuriems kaimų gyventojams netrūksta „verslumo“. Vos šiemet imta garsiau kalbėti apie galimus legalios prekybos alkoholiu suvaržymus, jie rado būdą iš to uždirbti – pradėjo nelegalią prekybą legaliais svaigalais, pagamintais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, rašo „Lietuvos žinios“.
Valdininkai aiškina nebežinantys, kaip kovoti su šiuo reiškiniu, o politikai didelių bėdų neįžvelgia, nors ir siūlosi skubiai taisyti įstatymus, jei tik to reikia.
Lazdijų rajono Būdviečio seniūnas Arūnas Kundrotas „Lietuvos žinioms“ pripažino, kad seniūnijos teritorijoje yra bent vienas asmuo, kuris, prisipirkęs svaigalų, jais nelegaliai prekiauja, kai visos kaimo parduotuvės jau būna uždarytos.
„Kiek man žinoma, alkoholį jis parduoda ne visiems, o tik gerai pažįstamiems žmonėms ir tokia veikla užsiima ne nuolat“, – pasakojo seniūnas.
Kiti renkasi Latviją
Alfa.lt primena, kad, Lietuvoje stipriai padidinus alkoholinių gėrimų akcizo tarifus, Latvijos verslininkai lietuviams pasiūlė išeitį – Grenctalės miestelyje, netoli Saločių, atidarė specializuotą alkoholio išparduotuvę. Tokių parduotuvių žadama atidaryti ir daugiau.
Tik birželio mėnesį atidaryta parduotuvė „Alko 1000 Market“ be didelės reklamos sulaukė didelio susidomėjimo. Ne paslaptis, kad latviai orientavosi būtent į lietuvių auditoriją. Dėl gerokai mažesnių Latvijos akcizų tarifų lietuviai gali įsigyti alkoholinių gėrimų perpus pigiau.
Dar ir pasipelno
Lietuviams masiškai pradėjus apsipirkinėti kaimyninėse šalyse, tautiečiai atrado ir gudrybę – iš pradžių lietuvius domino tik alus, tačiau tik vėliau pamatė, kad gali užsidirbti pridavę butelį.
Visa esmė, kad Latvijoje nėra depozito mokesčio, tačiau kai kurie buteliai yra pažymėti depozito ženklu, tad, grįžus į Lietuvą, juos galima priduoti. Taigi alus tampa dar 10 centų pigesnis.
„Pas latvius nėra užstato sistemos – moki tokią kainą, kokia nurodyta ant etiketės. Viena skarbonkė „Carlsberg“ alaus Latvijoje kainuoja 0,79 Eur. Kadangi vėliau viską priduodu taromate, išeina, kad už alų sumoku 0,69 Eur. Tuo metu Lietuvoje šio alaus kainuoja 1,39 Eur plius 10 centų taros mokestis. Kaina skiriasi du kartus!“ – pasakojo redakcijai parašęs Tomas.
Gudrybę, anot vyro, pastebėjo ir kiti žmonės, todėl dabar perka tik alų, kurio tara pažymėta depozito ženklu. Depozito mokestis netaikomas ne tik Latvijoje, bet ir Lenkijoje.