Aktualijos | Klaipėda | 2 min.

Iš Klaipėdos zoologijos sodo paimti du amūrinio tigro jaunikliai – nustatytas žiaurus elgesys su gyvūnais

ELTA
2025 m. kovo 27 d. 12:07
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Dėl nustatytų pažeidimų, tarp jų ir žiauraus elgesio su gyvūnais, aplinkosaugininkai iš Klaipėdos zoologijos sodo paėmė du amūrinio tigro jauniklius.

Aplinkos apsaugos departamentas pranešė trečiadienį baigęs Klaipėdos zoologijos sodo patikrinimą. 

Dėl netinkamų laikymo sąlygų, žiauraus elgesio su gyvūnais, taip pat dėl viešo eksponavimo neturint sertifikatų nedelsiant buvo paimti du amūrinio tigro jaunikliai ir perduoti Laukinių gyvūnų globos centrui.

Kaip teigiama pranešime, šie gyvūnai buvo laikomi neatitinkančiose sąlygose, jų mitybos racionas nėra pritaikytas jų fiziologiniams ir biologiniams poreikiams, neužtikrinta veterinarų priežiūra ir kt. Be to, gyvūnai yra viešai eksponuojami neturint sertifikatų.

Per pastaruosius dešimt metų zoologijos sodas buvo tikrinamas 75 kartus, daugiausia dėl gyvūnų pagausėjimo, nugaišimo, gautų skundų ir privalomųjų nurodymų nevykdymo. Iš viso patikrinimų metu administracinio poveikio priemonės buvo taikytos 6 kartus.

Zoologijos sodo pateiktais duomenimis, čia laikoma daugiau nei 600 įvairių rūšių gyvūnų.

Pastarasis išsamus patikrinimas atliktas bendradarbiaujant su Zoologijos sodų patikrinimo komisija.

Zoologijos sodui šiuo metu yra įteikti trys privalomieji nurodymai pašalinti užfiksuotus pažeidimus ir įspėjimas.

Aplinkos apsaugos departamentas pažymi, kad laukinių gyvūnų laikymas nelaisvėje turi atitikti griežtus reikalavimus, siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę ir apsaugą.

Aktuali informacija apie laukinių gyvūnų laikymą nelaisvėje skelbiama departamento atmintinėje.

Aplinkos apsaugos departamentas reguliariai teigia, kad gauna pranešimus apie galimus gyvūnų gerovės pažeidimus Klaipėdos zoologijos sode. 

2024 m. užfiksuoti 6 pranešimai apie antilopės jauniklio sužalojimą, 2022 m. dėl aplinkosaugos reikalavimų nesilaikymo (prekybos), 2017 m. – keturi pranešimai dėl gyvūnų gerovės ir sveikatos pažeidimų ir vienas dėl netinkamo vilkų laikymo, 2016 m. gauti 6 pranešimai dėl gyvūnų gerovės pažeidimų – šlapi aptvarai, purvas, sulysę gyvūnai.

Aplinkosaugininkai primena, kad pastebėjus aplinkosauginį pažeidimą reikia pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat svarbu nufotografuoti ar nufilmuoti pažeidimą, t. y. asmenis, darančius pažeidimą, ir šią informaciją, nuotraukas ar vaizdo įrašą siųsti el. paštu info@aad.am.lt.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
Jūsų vardas
Jūsų nuomonė
 .

Klaipėdoje per pirotechnikos sprogimą apgadinta parduotuvė ir požeminis tunelis
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Klaipėdoje įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“
Klaipėda | 2 min.
Klaipėdoje pavogtas revolveris
Klaipėda | 2 min.
Klaipėdos policija nustatė moksleivį, grasinusį susprogdinti mokyklą
Klaipėda | 2 min.
„SBA Urban“ grupės bendrovė sėkmingai išplatino 5 mln. eurų obligacijų emisiją „Vėjo miesteliui“
Klaipėda | 2 min.
Klaipėdoje pilietiškų gyventojų dėka demaskuotas nelegalių cigarečių prekybininkas
vaizdo įrašas
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Sulaikyti klaipėdiečiai ir alytiškis, įtariami neteisėtu el. cigarečių ir skysčio joms pildyti pardavinėjimu
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Po mokinio smurto prieš pedagogę ministrė su mokyklų vadovais žada aptarti darbo saugą
Švietimas | 2 min.
„Klaipėdos vandens“ vadovu perrinktas B. Jonikas
Klaipėda | 2 min.
Uostamiestyje pradedami paplūdimių automobilių stovėjimo aikštelių atnaujinimo darbai
Klaipėda | 2 min.
„Klaipėdos energija“: balandį – mažiausia šilumos kaina nuo šildymo sezono pradžios
Klaipėda | 2 min.
Populiarioje Kauno kavinėje – pasišlykštėjimą keliantys radiniai
Kaunas | 3 min.
Progimnazijoje Klaipėdoje moksleivis sužalojo socialinę darbuotoją – bandė smaugti
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Vilniaus rajono proveržio planas – savivaldybė, verslas ir pramonė vienija jėgas
Verslo naujienos | 8 min.
Mirė burinių jachtų kapitonas Linas Tamkvaitis
Kitas sportas | 4 min.
Klaipėdos politikų atsisakymas keisti S. Nėries ir L. Giros gatvių pavadinimus – teisme
Klaipėda | 2 min.
Teismas bendrovei sumažino baudą už neteisėtą žvyro išgavimą
Teismai | 2 min.
LJKKA prezidentu išrinktas L. Rimkus
Verslo naujienos | 2 min.
Klaipėdos ligoninėje mirė Telšiuose sužalotas vyras: įtariamas nužudymas
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Vyriausybė pritarė įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma griežtinti atsakomybę už sankcijų pažeidimus
Politika | 2 min.