Aktualijos | Lietuva | 2 min.

Siūloma iki penkių dienų ištęsti išankstinį balsavimą per Seimo rinkimus

Alfa.lt
2019 m. rugsėjo 17 d. 09:46
Seimo rinkimai. | Karolis Kavolėlis/Fotobankas
Susiję straipsniai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis siūlo iki penkių dienų ištęsti išankstinį balsavimą Seimo rinkimuose.

Šiuo metu įstatymas numato, kad rinkimų dieną į apylinkę atvykti negalintys rinkėjai gali balsuoti iš anksto savivaldybėse dvi dienas – trečiadienį ir ketvirtadienį prieš rinkimus.

R. Karbauskio registruota pataisa numato, kad balsavimas iš anksto būtų organizuojamas paskutinį pirmadienį, antradienį, trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį iki rinkimų dienos.

„Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai parodė, kad Lietuvos rinkėjai mielai naudojasi galimybe balsuoti iš anksto, ir tai didina balsavusiųjų skaičių. Tad ši praktika bus pakartota ir rinkimų į Seimą metu: vietoje dviejų balsavimo iš anksto dienų, kurias numato šiuo metu galiojantis Seimo rinkimų įstatymas, siūloma numatyti penkias balsavimo dienas“, – pranešime spaudai teigė R. Karbauskis.

Per prezidento bei Europos Parlamento rinkimus bei referendumus pavasarį išankstinis balsavimas buvo ištęstas nuo dviejų iki penkių dienų.

R. Karbauskio pataisomis taip pat siūloma per Seimo rinkimus steigti papildomas balsavimo vietas užsienyje, kaip vėlgi buvo padaryta per prezidento rinkimus ir referendumus.

„Todėl turime skatinti Pasaulio lietuvių bendruomenės dalyvavimą rinkimuose ir sukurti tam tinkamas sąlygas. Prezidento rinkimuose ar referendumo metu buvo kuriamos papildomos balsavimo vietos užsienyje, ši praktika dabar perkeliama ir į Seimo rinkimų įstatymą“, – pranešime cituojamas R. Karbauskis.

Seimui rugpjūtį priėmus pataisas, kurios leidžia užsienio rinkėjams steigti atskirą apygardą, R. Karbauskis siūlo nustatyti, kad Lietuvos diplomatinės atstovybės Pasaulio lietuvių vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktam Seimo nariui turės suteikti patalpas priimti rinkėjams.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
 .

Kaune rengiamas neeilinis TS-LKD suvažiavimas: bus tvirtinamas naujuoju pirmininku išrinktas L. Kasčiūnas
Politika | 2 min.
J. Olekas apie būsimus LSDP pirmininko rinkimus: galime daugiau pasiekti pareigybes padaliję keliems žmonėms
Politika | 5 min.
Seimo liberalai siūlo keisti LRT tarybos sudarymo tvarką: būtų mažiau valdžios atstovų
Politika | 2 min.
Seimo konservatoriai siūlo įstatymu įpareigoti Valstybės kontrolę atlikti LRT valstybinį auditą
Politika | 2 min.
Po ministro pirmininko atsistatydinimo Portugalijoje vyks pirmalaikiai rinkimai
Pasaulis | 2 min.
L. Kasčiūnas sako, kad reikia griežtinti nacionalines sankcijas baltarusiams: žada registruoti kompromisinį projektą
Politika | 2 min.
Išankstinis balsavimas renkant merus Joniškyje ir Panevėžyje baigėsi
Politika | 2 min.
D. Šakalienė žada gynybos pramonės įmonių licencijavimą lengvinančius pakeitimus
Politika | 2 min.
Seimas svarstys, ar atsisakyti laisvės atėmimo iki 2 metų bausmės už aplaidų finansinės apskaitos tvarkymą
Politika | 2 min.
Parlamentas svarstys, kaip sumažinti dėl autoįvykių miestuose susidarančias spūstis
Lietuva | 2 min.
M. Sinkevičius sako matantis galimą „dvigalvystės“ socialdemokratų partijoje  scenarijų: tai normali praktika
atnaujinta
Politika | 3 min.
R. Mockus apie KGB bendradarbių išslaptinimą: didelių rizikų nematome
Politika | 2 min.
S. Skvernelis nepalaikys siūlymo švelninti į „čekiukų“ skandalą įklimpusių politikų atsakomybę
Politika | 2 min.
Seimo nariai nesutiko sumažinti jų parlamentinei veiklai skirtų lėšų
Politika | 2 min.
S. Skvernelis antradienį Seimui teiks A. Širinskienės atsistatydinimo pareiškimą
Politika | 2 min.
Iniciatyva dėl valstybinio LRT veiklos audito įveikė pirmąjį balsavimą Seime: klausimą toliau svarstys komitetai
Politika | 2 min.
V. Čmilytė-Nielsen: liberalai nepalaiko siūlymo taikyti PVM lengvatą maistui
Politika | 2 min.
Ž. Vaičiūnas: elektros vartotojai neturėtų mokėti už vėjo parką Baltijos jūroje
Energetika | 8 min.
R. Žemaitaitis: jeigu kažkas kažkam nepatinka, gali parašyti prašymą ir per 30 dienų išeiti iš koalicijos
Politika | 2 min.
M. Lingė sako, kad Seimo konservatoriai nepritars PVM lengvatai maisto produktams: pasiūlymas neadekvatus laikmečiui
Politika | 2 min.