Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją bei Vyriausybę krato nemalonumai. Iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų atsistatydino Monika Navickienė, kartu atlikusi laikiną švietimo, mokslo ir sporto ministrės vaidmenį.
M. Navickienė jautė pareigą atsistatydinti po to, kai visoje Lietuvoje garsiai nuskambėjo praėjusiais metais įvykusios jos ir jos šeimos atostogų Dubajuje aplinkybės.
Privačiu lėktuvu nemokamai skrido į Dubajų
M. Navickienė į skandalą įsivėlė paaiškėjus aplinkybėms, kad prieš daugiau nei metus privačiu lėktuvu nemokamai skrido į Dubajų. Į kelionę ji buvo pakviesta su visa šeima „Foxpay“ įmonės akcininkės Ievos Trinkūnaitės ir jos sugyventinio, už finansinius nusikaltimus teisto ir kalėjusio Vilhelmo Germano.
Įmonė „Foxpay“, kurios akcijas yra išsipirkusi I. Trinkūnaitė, Lietuvoje taip pat pagarsėjusi skandalais – įmonei iškeltas skaidrumo viešuosiuose pirkimuose klausimas, nes jos valdybai dvejus metus priklausė ir M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas.
Skandalas dėl dovanotos buvusios ministrės kelionės į viešumą iškilo tuomet, kai sužinota, jog dovanos M. Navickienė ar jos šeima nedeklaravo ir nesumokėjo mokesčių.
Partijos bendražygiai reaguoja ramiai
Pasak Seimo vicepirmininko, konservatorių frakcijos seniūno pavaduotojo Jurgio Razmos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija iš pat pradžių išreiškė palaikymą ministrei dėl to, kad pateiktoje informacijoje viskas buvo itin miglota.
„Kai mes išreiškėme palaikymą ministrei, informacijos apie kelionę už privačios įmonės ar tiesiog jų draugės ar verslininkės Trinkūnaitės lėšas mes neturėjome.
O iki tol, kur buvo duota informacija, susidarė toks įspūdis, kad ministrė perdėtai užsipulta, nes, kalbant apie viešąjį pirkimą, kuris iškėlė tam tikrų klausimų, jis nebuvo ministrės atsakomybės srityje“, – „Alfa taško“ laidoje kalbėjo J. Razma.
Pakankamai save nusibaudė
Paklaustas, kaip vertina M. Navickienės atsistatydinimą iš pareigų, J. Razma sako, kad toks buvusios ministrės žingsnis buvo pakankama bausmė už padarytą klaidą.
„Apie kažkokį atsakomybės momentą nebereikia kalbėti, nes ministrė prisiėmė kaip ministrė atsakomybę atsistatydindama. O į klausimus, ar ji turės deklaruoti gyvenimą viešbutyje kaip dovaną, tai iki galo išsiaiškinus, manau, nesunkiai bus galima atsakyti, kiek žinau dar yra reikalingi tam tikri veiksmai.
Atsistatydinimas iš ministrų yra gana ryškus, savikritiškas veiksmas, manau, kad tai yra pakankama sau priskirta bausmė už tam tikrą lengvabūdiškumą nedeklaruojant privatininkų apmokėtos kelionės“, – teigė J. Razma.
Šiuo metu dvi ministerijos neturi nuolatinio vadovo – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jo neturi jau daugiau negu du mėnesius, dabar nebeturi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Visas šias ministerijas kartu su savąja – Finansų ministerija – laikinai kuruos Gintarė Skaistė.