Aktualijos | Lietuva | 2 min.

Šiais metais NKSC mokymus apie kibernetinį saugumą užbaigė daugiau nei 46 tūkst. gyventojų

ELTA
2024 m. gruodžio 30 d. 11:07
Kibernetinis saugumas / KAM.
Susiję straipsniai

Šiais metais Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) organizuotus mokymus baigė daugiau nei 46 tūkst. dalyvių, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Be to, NKSC per šiuos metus pakvietė daugiau nei 500 kritines paslaugas teikiančių organizacijų dalyvauti kasmetinėse kibernetinio saugumo pratybose „Kibernetinis Skydas“.

„Kibernetinis saugumas – tai nuolatinio tobulėjimo sritis, kuri tampa viena iš efektyviausių prevencinių priemonių, mažinančių kibernetinių nusikaltimų daromą žalą. Tyrimai rodo, kad žmogiškasis faktorius vis dar yra pagrindinė priežastis, dėl kurios įvyksta dauguma kibernetinių atakų“, – pranešime cituojamas NKSC direktorius Liudas Ališauskas.

Pagal spalio viduryje įsigaliojusį atnaujintą Kibernetinio saugumo įstatymą, visi kibernetinio saugumo subjektai privalo ne tik įgyvendinti prevencines priemones savo organizacijose, bet ir periodiškai organizuoti atitinkamus mokymus. Įstatyme numatyta, kad visi organizacijų darbuotojai privalo dalyvauti kibernetinės higienos mokymuose, o vadovai ne rečiau kaip kartą per dvejus metus turi išklausyti specializuotus mokymus.

NKSC šiuo metu siūlo trijų rūšių mokymus: kibernetinės higienos darbe bei namuose ir vadovams skirtus kibernetinės saugos mokymus.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (1)
Girl0336487Prieš 3 d.
Įvertinkite mano jauną putytę, pls! Aš tokia šlapia dabar... -> WWW.17X.FUN
 
Jūsų vardas
Jūsų nuomonė
 .

KAM: civilinės saugos programos projektams įgyvendinti VRM skiriama 25 mln. eurų
Politika | 2 min.
Darbą Lietuvos atstovybėje NATO baigiantis D. Matulionis turėtų tapti prezidento G. Nausėdos patarėju
Politika | 2 min.
V. Ušackas: Lietuva turi du ramsčius saugumo srityje
Lietuva | 7 min.
A. Kubilius TS-LKD suvažiavime: paremkime visus racionalius Vyriausybės siūlymus dėl finansavimo gynybai
Politika | 2 min.
Kariuomenės vadas apie A kategorijos ginklus namuose: tai būtų papildomas atgrasymo efektas, tačiau reikia sureguliuoti
Politika | 2 min.
Ministrė: jeigu sąjungininkai siūlytų realius planus dėl branduolinių ginklų, reiktų įvertinti galimybes koreguoti Konstituciją
papildyta
Politika | 2 min.
G. Jeglinskas ragina paskelbti pirkimą dėl Vokietijos brigados infrastruktūros: jis vėluoja kelis mėnesius
Politika | 2 min.
K. Budrys: Europa atsibudo ir imasi atsakomybės už savo pačios saugumą
Politika | 2 min.
Signatarė B. Valionytė: virš Lietuvos padangės vėl telkiasi nerimo debesys, pats metas imtis veiksmų
Lietuva | 2 min.
NATO neleis, kad Bosnijoje susidarytų saugumo vakuumas
Pasaulis | 2 min.
Lenkijos prezidentas pritaria Prancūzijos branduolinio atgrasymo plėtros idėjai
Pasaulis | 2 min.
S. Skvernelis stebisi Lietuvos politikų reakcijomis dėl E. Macrono pasiūlymo: nuo to mūsų saugumas tikrai nesusilpnėtų
Politika | 2 min.
Prezidentas ragina Seimą pavasario sesijoje peržiūrėti mokesčių sistemą, imtis sprendimų šalies saugumui stiprinti
Politika | 2 min.
G. Jeglinskas: siūlau įvesti visuotinį gynybos mokestį
Lietuva | 2 min.
Premjeras apie žvalgybos ataskaitą: karinis planavimas yra pakankamas šiandien įvardytoms grėsmėms
Lietuva | 2 min.
G. Nausėda: 800 mlrd. eurų EK portfelis gynybai būtų reikšmingas žingsnis į priekį
Politika | 2 min.
Ar jūsų komanda pasiruošusi rytojaus darbo rinkai?
Komentarai | 5 min.
A. Kubilius: esminis klausimas – kokie iš tikrųjų yra strateginiai JAV administracijos tikslai
interviu
Politika | 2 min.
D. Šakalienė apie papildomus dvišalius gynybos susitarimus: svarbiausia, kad šalys turėtų pakankamą finansavimą gynybai
Politika | 2 min.
G. Nausėda dalyvaus neeilinėje Europos Vadovų Taryboje: lyderių dėmesys – saugumo klausimams ir Ukrainai
Politika | 2 min.