Aktualijos | Pasaulis | 4 min.

Atskleidė, kam Ukrainos kariams gyvybiškai reikalingi seni automobiliai: be geros logistikos karo nelaimėsi

Dominykas Griežė
2025 m. vasario 22 d. 14:00

Po to, kai Rusijai nepasisekė įvykdyti blickrygo Ukrainoje, pamažu tapo aišku, kad nuožmus karas virsta ištvermės ir išteklių kova – kuri pusė turės daugiau ginkluotės, amunicijos, karių, ekonominių išteklių, ta ir gali tikėtis pergalių. Kare reikia ir tokių išteklių, apie kuriuos daug nekalbama.

Nuo 2022-ųjų ukrainiečiai garsiai kalba, kad jiems reikia ginklų, šaudmenų, lėktuvų ir karinės technikos. Yra ir kitas dalykas, apie kurį Ukrainos valdžia garsiai nekalba, tačiau jo labai reikia kariams – automobiliai, pageidautina, senesni.

Valdas Bartkevičius yra vienas aktyviausių lietuvių, ieškantis automobilių ir vežantis juos į Ukrainą. Pasak visuomenininko, apie tai, kad ukrainiečiams verkiant reikia automobilių, jis girdi dar nuo karo pradžios, kadangi Ukrainos valdžia pirkti automobilių tiesiog negali.

„Suprantant ir matant, kas ten realiai vyksta fronte, yra supratimas, kad naujų automobilių valstybė tiesiog negali parūpinti, nes nauji automobiliai visų pirma yra brangūs, o gyvenimo laikotarpis jų gali svyruoti nuo savaitės iki kelių“, – sako V. Bartkevičius.

„Didžioji dalis automobilių, kurie į frontą patenka, yra nupirkti už pačių karių pinigus. Deja, tai yra teisybė“, – laidoje „Alfa.lt savaitės interviu“ atskleidė pašnekovas.

Pasak lietuvio, naujų automobilių į frontą ukrainiečiai negali leisti ne tik dėl to, kad pastarieji yra brangūs, bet ir dėl to, kad šiuolaikinė technika nėra taip lengvai pataisoma. Paradoksalu, bet kuo senesnis automobilis, tuo fronte geriau – jie nebrangiai kainuoja, lengviau taisomi.

„Nauji automobiliai irgi gęsta, neatlaiko tų žiaurių sąlygų fronte, o remontas yra sudėtingas ir neįmanoma pataisyti jų laukuose, pafrontėje. Jie privalo būti varomi į autorizuotus servisus, o ten remontas užtrunka iki pusės metų.

Būtent šioje vietoje tik seni automobiliai turi vertę, nes jie yra paprasčiausiai pataisomi. Kuo mažiau ekologijos, tuo geriau jis važiuoja“, – sako V. Bartkevičius. Pasak jo, fronte tinka ir senutėlis 1996 metų golfas.

Pastarųjų automobilių ukrainiečiams reikia dėl itin svarbios priežasties – dar 2022 m., Rusijos invazijai pradėjus strigti, imta garsiai kalbėti apie logistiką kaip itin svarbią karo dalį. Būtent logistikai reikalingos senos transporto priemonės.

„Logistika yra karo dievas, be geros logistikos mes negalime laimėti karo“, – teigia automobilių ukrainiečiams ieškantis lietuvis.

„Logistika – tai ne tik maisto atvežimas, daiktų paėmimas iš pašto, bet ir tų pačių karių evakuacija iš pafrontės zonos, sužeistų karių evakuacija jau toliau.

Greitosios pagalbos automobilių nėra tiek daug, į jas „pakuoja“ net po 14 žmonių, esu tokių atvejų girdėjęs. Dnipras, Charkivas – į tuos miestus vežama po 14 žmonių.

Pats asmeniškai mačiau, kaip atveža į ligoninę su pikapais, tai į „Nissan Navarą“ su būdele telpa 8 žmonės. Lentynos po 3 aukštus, dar du sėdintys per vidurį“, – sako V. Bartkevičius.

Į Ukrainą patenkantys automobiliai, nors ir neturi vilčių išgyventi ilgai, yra „specializuojami“ arba pataisomi – visoje Ukrainoje dirba autoservisai, kuriuose transporto priemonės būna paruošiamos frontui. „Visi automobiliai turi vertę, nė vienas automobilis nenurašomas tol, kol jo nesusprogdina arba nesudegina priešo dronai arba artilerija“, – teigia V. Bartkevičius.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
Jūsų vardas
Jūsų nuomonė
 .