Oficialiais duomenimis, nuo šių metų pradžios Bangladeše nuo Dengės karštligės mirė daugiau kaip 1 tūkst. žmonių.
Tai didžiausias šalyje užregistruotas uodų platinamos ligos protrūkis.
Sekmadienio vakarą paskelbtoje Sveikatos paslaugų generalinio direktorato statistikoje teigiama, kad liga nustatyta daugiau kaip 200 tūkst. žmonių, iš jų mirė 1006.
Buvęs agentūros direktorius Be-Naziras Ahmedas naujienų agentūrai AFP sakė, kad šiemet mirčių skaičius didesnis nei visais ankstesniais metais nuo 2000-ųjų kartu sudėjus.
„Tai didžiulis sveikatos apsaugos įvykis tiek Bangladeše, tiek visame pasaulyje“, – pridūrė jis.
Oficialiais duomenimis, tarp mirusiųjų yra 112 vaikų iki 15 metų, įskaitant kūdikius.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas praėjusį mėnesį sakė, kad ligos protrūkis „daro didžiulį spaudimą Bangladešo sveikatos sistemai“.
Dengės karštligė – tai atogrąžų regionuose paplitusi liga, sukelianti didelį karščiavimą, galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, raumenų skausmą, o sunkiausiais atvejais – kraujavimą, kuris gali baigtis mirtimi.
PSO įspėjo, kad dėl klimato kaitos Dengės karštligė ir kitos ligos, kurias sukelia uodų platinami virusai, tokie kaip čikungunija, geltonoji karštligė ir Zika, plinta sparčiau ir toliau.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.