Aktualijos | Pasaulis | 12 min.

Putino teisėja: moteris, su chirurgo ramybe priiminėjusi Kremliui neprieštaraujančius sprendimus

Alfa.lt
2025 m. balandžio 13 d. 13:00
Natalija Dudar. | „Novaya Gazeta Europe“ koliažas

Maskvos Basmannyj teismo „teisingumo simbolis“ Natalija Dudar išeina į pensiją. Savo karjerą ji pradėjo dar 1999 m. ir iki šiol priimdavo Kremliui palankius sprendimus.

Viena garsiausių Basmannyj rajono teismo teisėjų, 25 metus priiminėjusi suėmimo sprendimus prieš begalinį Kremliaus nemėgstamų žmonių srautą, palieka savo postą. „Novaya Gazeta Europe“ pasakoja, kas žinoma apie teisminį konvejerį, vardu Natalija Dudar.

Praėjusią savaitę jos sprendimui atsistatydinti pritarė Maskvos teisėjų kvalifikacinė komisija. Pasak posėdžio pranešimo, 50-metė N. Dudar pati parašė pareiškimą dėl įgaliojimų nutraukimo.

Į teismą, dar šaliai vadovaujant Borisui Jelcinui, N. Dudar atėjo 1999 m. rudenį. Tada jai buvo 26 metai. Be patirties. Per ateinančius 25 savo gyvenimo metus ji tos patirties įgijo su kaupu ir puikiai įsiliejo į sistemą ir pasikeitė kartu su ja. Ji sėkmingai dirbo pagal nusistovėjusias teismų sistemos koncepcijas: su chirurgo ramybe priėmė sprendimus, kurie niekada neprieštaravo Kremliaus pozicijai. Sovietmečiu tai buvo vadinama „svyravimu su partijos linija“.

Pirmą kartą N. Dudar pavardė spaudoje pasirodė 2001 m., kai „Tibet“ finansų piramidės vadovui Vladimirui Drjamovui ji skyrė 15 metų nelaisvės. Nagrinėdamas apeliacinį skundą, Maskvos miesto teismas šį laikotarpį sumažino iki devynerių metų. Tai reiškė broką teisėjos darbe, tačiau kėdės ji neprarado.

Ironiška (ar ne), bet Basmannyj teismas dažnai nagrinėja aukšto lygio politines bylas: jo jurisdikcijai priklauso Centrinis Tyrimų komiteto direktoratas. Čia atsiras „Basmannaja teisingumas“. Teisėja N. Dudar pradėjo represinę rutiną 2000-aisiais: ji leido suimti, pratęsdavo terminus, atmesdavo skundus, leisdavo pasiklausyti ir atlikti kratas, reguliariai siuntė į kolonijas sunkiai sergančius ir nieko nenužudžiusius žmones.

Ji, kaip ir jos kolegos, visada savitai suprato Baudžiamąjį kodeksą. Tačiau nei N. Dudar, nei jos kolegos per šiuos 25 metus niekada nebuvo diskvalifikuoti.

Vienintelė teisėjos nuotrauka viešumoje internete – prastos kokybės ekrano kopija iš vaizdo įrašo, kuriame ji (blondinė su karė šukuosena, apsirengusi mantija ir su akiniais) teisme perskaito dar vieną sprendimą suimti. Dar viena ironija: yra tik viena nuotrauka, bet yra šimtai sprendimų.

25 metai vienoje vietoje Basmannyj teisme dirbant baudžiamųjų bylų teisėju yra rekordas. Kokia jos motyvacija taip ilgai išsilaikyti toje kėdėje? Nežinoma. Kokias vidines transformacijas N. Dudar patyrė per daugelį metų? Šiandien žinome tik teismų sprendimais patvirtintą faktą: Basmannyj konvejeriu prabėgo tūkstančiai žmonių likimų. Remiantis teisėjos N. Dudar nagrinėtomis bylomis, galima sudaryti represijų istoriją šiuolaikinėje Rusijos istorijoje.

2004 m. liepos 16 d. Michailas Chodorkovskis ir Platonas Lebedevas už grotų teismo salėje Maskvoje. | EPA

Pradžia. Jukos byla

2003 m. Basmannyj teismo teisėja N. Dudar išdavė „Menatep“ vadovo Platono Lebedevo arešto orderį ir pratęsė jo suėmimą. Posėdžių metu netrūko skandalų: teisėja N. Dudar padarė šiurkščių procedūrinių pažeidimų, nestandartiškai suprato Baudžiamojo proceso kodeksą. Pavyzdžiui, kai ji išdavė orderį suimti P. Lebedevą, spaudžiama procesą prižiūrinčių saugumo pajėgų, ji neleido jo advokatams dalyvauti posėdyje. Kitą kartą teisėja N. Dudar nepaisė fakto, kad P. Lebedevas sirgo: jis buvo sulaikytas Višnevskio ligoninėje, kur dėl širdies skausmų paguldytas į ligoninę, o posėdis vyko be jo.

Tęsiant P. Lebedevo suėmimą, jo advokatai bylos medžiagoje rado įgaliojimą, su kuriuo į posėdį atvyko prokuroras Valerijus Lachtinas. Paaiškėjo, kad tai buvo įgaliojimas visai kitam reikalui. Bet tai draudžia įstatymai. Tačiau teisėja N. Dudar atmetė skundą: vėl ir vėl paliko verslininką už grotų. Pats P. Lebedevas pareiškė, kad viską, kas vyksta, laiko „farsu, neturinčiu nieko bendra su teisingumu“, o įpusėjus susitikimui pasitraukė iš dalyvavimo procese. Per sprendimo paskelbimą N. Dudar išvijo spaudą iš salės.

N. Dudar taip pat už akių priėmė sprendimą įkalinti „Jukos“ teisės departamento vadovą Dmitrijų Golobovą ir „Menatep Group“ bendraturtį Michailą Brudno. Įgaliojo ir pratęsė „Jukos“ apsaugos pareigūno Aleksejaus Pichugino areštą. Tuo pat metu N. Dudar atmetė A. Pichugino advokatų prašymą nušalinti nuo proceso prokurorą V. Lachtiną.

Gynybos teigimu, jis neatliko savo pareigų, nes leido prieš A. Pichuginą vartoti psichotropinius vaistus, kai jis buvo Lefortovo sulaikymo centre. Teisėja N. Dudar taip nemanė. Ji taip pat atmetė gynybos prašymą perduoti P. Pichugino bylos nagrinėjimą kitam teismui ir surengti atvirus bylos posėdžius. N. Dudar taip pat paliko kalėjime sunkiai sergantį Vasilijų Aleksanjaną.

Disertacija

2004 m. kovo mėn. 29 metų N. Dudar apgynė disertaciją.

Maskvos valstybinis O. E. Kutafino vardo teisės universitetas. Tema: „Bendrieji bausmių skyrimo principai“; mokslinis vadovas – Aleksandras Kladkovas.

„Sėkmingai, sistemingai Rusijos Federacijoje formuotis demokratinei teisinei valstybei, kurioje pagrindinis valstybės ir piliečio santykių principas yra teisinė valstybė, viena iš sąlygų reikalauja optimalaus baudžiamosios teisės aktų veikimo“, – sakoma mokslinio darbo įvade. Autorė N. Dudar pabrėžė: „Baudžiamųjų įstatymų kertinis akmuo turėtų būti asmens teisių ir laisvių įgyvendinimo užtikrinimas.“

Autorė taip pat pabrėžė, kad „empirinis disertacijos tyrimo pagrindas, be kita ko, buvo asmeninė jos, kaip Maskvos Basmannyj rajono teismo federalinės teisėjos, nagrinėjant pirmosios instancijos baudžiamąsias bylas nuo 1999 m. iki 2003 m. imtinai, darbo patirtis.

Kaip vėliau nustatė projektas „Dissernet“, nemaža N. Dudar darbo dalis yra plagiatas. Tyrėjai rado mažiausiai 78 neteisingus skolinimus ir, be kita ko, padarė išvadą, kad kai kuriuose darbo puslapiuose beveik visas tekstas buvo ištraukos iš ankstesnių studentų darbų, kurie nebuvo įforminti kaip citatos. Aptiktas plagijavimo faktas neturėjo pasekmių; N. Dudar nebuvo atimtas teisės mokslų kandidatės laipsnis.

Jaunuoliai nešasi suimtų mitingo dalyvių nuotraukas Bolotnajos aikštėje. Sankt Peterburgas, 2012 m. spalio 27 d. | EPA

Bolotnaja byla“

2012–2013 m. teisėja N. Dudar užtikrino Maskvos Bolotnajos aikštėje vykusio protesto, kuris dėl saugumo pajėgų provokacijų baigėsi demonstrantų ir policijos susirėmimais, dalyvių areštus ir pratęsė jų suėmimą. Daugiau nei 30 žmonių buvo apkaltinti riaušėmis. Dauguma kaltinamųjų perėjo per ponios N. Dudar rankas.

Ji į tardymo izoliatorių išsiuntė Michailą Kosenko, Aleksejų Polichovičių, Sergejų Krivovą, Vladimirą Akimenkovą, Artemą Savelovą, Stepaną Ziminą, Andrejų Barabanovą, Jaroslavą Belousovą, Dmitrijų Rukavišnikovą, Dmitrijų Bučenkovą. Be to, ji reguliariai atmesdavo absoliučiai visus kaltinamųjų skundus dėl tyrimo veiksmų.

Aleksejus Navalnas. | SCANPIX

Brolių Navalnų atvejis

2014 m. teisėja N. Dudar „Yves Rocher“ byloje prieš brolius Navalnus (jie buvo apkaltinti iššvaistymu, juos nuteisė kitas teisėjas) patenkino tyrimo prašymą, kuriame buvo manoma, kad gynyba ir kaltinamasis Olegas Navalnas tyčia delsė susipažinti su medžiaga, apribojo bylos nagrinėjimo terminą.

O. Navalno gynyba savo ruožtu prieštaravo apribojimams, pabrėždama, kad jie perskaitė tik pusę iš 129 tomų. Pats kaltinamasis prašė teismo duoti jam ne trumpiau kaip du mėnesius susipažinti su medžiaga, paaiškindamas, kad vizitų Tardymo komitete metu jis ir jo advokatas fotografuoja medžiagą, kad vėliau galėtų ją išsamiau išnagrinėti, todėl susipažinimo grafike nurodyta, kad kiekvieną tomą studijuoja po pusvalandį. Teisėja buvo abejinga.

FBK paveikslo vagystės byla

2014 m. rugpjūtį N. Dudar leido pasiklausyti FBK (Rusijos kovos su korupcija fondo – red.) darbuotojų Georgijaus Alburovo, Nikitos Kulačenkovo, Anos Biriukovos ir Galinos Koposovos telefonų pokalbių, kaip dalį tyrimo dėl piešinio „vagystės iš tvoros“, kurio autorius buvo dailininkas ir sargas Sergejus Sotovas.

G. Alburovas buvo apkaltintas 2014 m. birželį pavogęs paveikslą „Blogas geras žmogus“ iš S. Sotovo, kabėjusį ant stoties tvoros Vladimire, atvežęs į Maskvą ir padovanojęs Navalnui gimtadienio proga. Antikorupcijos fondo analitikas savo kaltės nepripažino. Paveikslas buvo įvertintas šimtu rublių. G. Alburovas gavo 240 valandų privalomo darbo.

Ildaro Dadino atvejis

Teisėja N. Dudar taip pat nagrinėjo Ildaro Dadino, kuris tapo pirmuoju iš daugybės nuosprendžių pagal antikonstitucinį Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 212 straipsnio 1 dalį už pakartotinius gatvės renginių rengimo taisyklių pažeidimus, bylą. 2015 m. gruodžio 7 d. Maskvos Basmannyj teismo teisėja N. Dudar nuteisė I. Dadiną kalėti trejus metus.

Aktyvistas buvo pripažintas kaltu dėl dalyvavimo 2014 m. rugpjūčio 6, rugpjūčio 23, rugsėjo 13 ir gruodžio 5 d. protestuose. 2016 m. kovo 31 d. Maskvos miesto teismo teisėja Natalija Borisova bausmę sumažino iki 2,5 metų.

„Užsienio agentų byla“

2017 m. vasarį teisėja N. Dudar SOVA informacijos ir analizės centrui skyrė 300 tūkst. rublių baudą už atsisakymą savanoriškai patekti į „užsienio agentų“ registrą. Be to, sprendimą ji priėmė nedalyvaujant šalims – tiek paties fondo atstovams, tiek Teisingumo ministerijos darbuotojams.

Atsižvelgdami į tai, kad N. Dudar veiksmai akivaizdžiai prieštarauja teisėjų etikos kodeksui ir menkina teismų autoritetą, Visuomeninio verdikto fondo teisininkai nusiuntė skundą Maskvos teisėjų kvalifikacinei komisijai. Skundas buvo atmestas.

DOXA žurnalistai Armenas Adamyanas, Natalija Tyškevič, Alla Gutnikova ir Vladimiras Metelkinas per teismo posėdį Maskvoje 2022 m. kovo 31 d. | AFP

DOXA

Teisėja N. Dudar ne kartą pratęsė tam tikrų veiksmų draudimą DOXA leidinio redaktoriams Natalijai Tyškevič, Alai Gutnikovai, Vladimirui Metelkinui ir Armenui Aramjanui. Žurnalistai buvo apkaltinti „nepilnamečių įtraukimu į neteisėtus veiksmus, kurie akivaizdžiai kelia pavojų jų gyvybei per internetą (RF baudžiamojo kodekso 151.2 straipsnio 2 dalies „a“ ir „c“ punktai).

Kalbama apie vaizdo įrašą, kuriame žurnalo redaktoriai teigė, kad dėl Aleksejų Navalną remiančių veiksmų universitetai ir mokyklos grasina studentų pašalinimu, daro spaudimą mokytojams, dėstytojams ir tėvams.

N. Dudar sprendimu leidinio redaktoriams buvo leista vieną minutę per dieną išeiti iš namų. Vėliau šis laikas buvo pratęstas iki dviejų valandų.

FBK byla

2019 m. rugsėjį N. Dudar leido atlikti kratas FBK darbuotojų namuose ir A. Navalno būstinėje. Tuomet vienu metu kratos buvo vykdomos daugiau nei 240 taškų 41 šalies mieste.

N. Dudar paskelbė kratos nurodymus, remdamasis Tyrimų komiteto iškelta baudžiamąja byla dėl „pinigų plovimo maždaug 1 mlrd. rublių“. Tam tikri su FBK susiję asmenys esą „gavo iš trečiųjų asmenų didelę pinigų sumą rubliais ir užsienio valiuta, kurios, kaip žinojo, buvo įgytos nusikalstamu būdu“, po to per Maskvos bankomatus įnešė į sąskaitas ir pervedė Antikorupcijos fondui.

Taigi visos aukos A. Navalno prezidento rinkimų kampanijai 2017–2018 m. (apie 360 ​​mln. rublių) ir visos aukos A. Navalno būstinės tinklo darbui 2018–2019 m. (tuo metu – apie 200 mln. rublių) buvo paskelbtos „nelegalaus finansavimo legalizavimu“.

Lilijos Čanyševos atvejis

2022 m. du kartus, balandį ir spalį, N. Dudar pratęsė buvusios A. Navalno būstinės Ufoje vadovės Lilijos Čanyševos, kaltinamos ekstremistinės bendruomenės kūrimu, suėmimą kardomojo kalinimo centre.

2023 m. birželį jai skirta 7,5 metų laisvės atėmimo bausmė; 2024 m. balandį Baškirijos Aukščiausiasis Teismas padidino bausmę iki 9,5 metų nelaisvės. O rugpjūčio 1 d. L. Čanyševa buvo paleista kaip kalinių mainų dalis.

Vladimiras Solovjovas (centre). | SCANPIX

„Pasikėsinimo“ prieš Vladimirą Solovjovą byla

2022 m. balandžio 26 d. teisėja N. Dudar suėmė maskviečius Vasilijų Strižakovą ir Aleksandrą Družininą, įtariamus rengiantis nužudyti garsius televizijos žurnalistus. Prokuroro prašymu N. Dudar bylą nagrinėjo už uždarų durų, nes bylos medžiagoje „yra informacijos, susijusios su valstybės saugumu“.

Vladimiras Putinas anksčiau skelbė, kad tariamai ruošiamasi pasikėsinti į V. Solovjovą. „FSB valdžia nuslopino teroristinės grupuotės, kuri ketino užpulti ir nužudyti vieną garsių Rusijos žurnalistų, veiklą“, – per Rusijos Generalinės prokuratūros valdybos posėdį sakė V. Putinas. Remiantis Rusijos valstybinės žiniasklaidos pranešimais, pasikėsinimas buvo parengtas Ukrainos saugumo tarnybos užsakymu.

Šioje byloje sulaikyti septyni asmenys. Grupuotės lyderiu įvardytas V. Strižakovas buvo išsiųstas priverstiniam gydymui į psichiatrijos kliniką.

Feikinės bylos

2022 m. liepą teisėja N. Dudar išsiuntė politiką Ilją Jašiną į kardomojo kalinimo centrą dėl „klastočių“ apie Rusijos armiją, būtent per tiesioginę „YouTube“ transliaciją. I. Jašinas kalbėjo apie Rusijos kariuomenės veiksmus Bučoje. Tuo pat metu N. Dudar išvarė iš posėdžio klausytojus ir žurnalistus, neva „siekdama neatskleisti valstybės ir kitų įstatymų saugomų paslapčių“.

2022 m. rugpjūtį teisėja N. Dudar pratęsė opozicijos politiko Vladimiro Kara-Murzos suėmimą dėl „netikrų naujienų“ apie Rusijos armiją. Panašiai ji uždarė procesą nuo žurnalistų ir klausytojų.

Nepageidaujamų organizacijų atvejis

2023 m. rugpjūtį teisėja N. Dudar dviem mėnesiams įkalino vieną iš „Golos“ stebėjimo judėjimo pirmininkų Grigorijų Melkonjancą dėl kaltinimų dalyvavimu „nepageidaujamos“ organizacijos veikloje. Liudininkų teigimu, N. Dudar irzliai uždavinėjo klausimus G. Melkonjancui, nes šis ne iš karto sureagavo ir blogai ją girdėjo (nakvojo laikino sulaikymo centre ir nesijautė gerai).

Remiantis baudžiamosios bylos medžiaga teismo svetainėje paskutiniai N. Dudar, kaip Basmannyj teismo teisėjos, posėdžiai įvyko 2024 m. gruodžio viduryje. Greičiausiai tai svetainės klaida, nes paskutinės visų dabartinių Basmannyj teismo teisėjų darbo datos nurodytos 2024 m. gruodžio mėn.

Kokį sprendimą ponia N. Dudar priėmė paskutinį kartą ir kodėl ji prašė (ar buvo paprašyta) atsistatydinti – nei oficialiuose, nei neoficialiuose sluoksniuose informacijos nėra.

„Galbūt ji eis į advokatūrą (ką dažnai daro tyrėjai ir teisėjai), galbūt tiesiog užtarnauto poilsio. Bet kokiu atveju N. Dudar išėjusi į pensiją gaus vienkartinę 10–12 mln. rublių išmoką. Neblogai“, – „Novaya Gazeta Europe“ aiškino teisminio tyrimo korpusui artimas teisininkas.

Dauguma teisininkų, kurie per teismo procesus asmeniškai turėjo reikalų su teisėja N. Dudar, atsisakė komentuoti jos atsistatydinimą ir darbo metodus. Net ir tie, kurie ilgą laiką negyvena ir nedirba Rusijoje. Net anonimiškai. Tai taip pat yra šio darbo rodiklis.

Sraigtelis dideliame konvejeryje?

Ar teisėja N. Dudar buvo tik sraigtelis dideliame konvejeryje, pavadintame „Rusijos teisingumas“, ar ji buvo kažkas daugiau nei tik funkcija?

Teisės mokslų kandidatė, Laisvojo universiteto profesorė Jekaterina Mišina „Novaya Gazeta Europe“ prašymu tai pakomentavo: „Mano nuomone, teisėjos N. Dudar nereikėtų nagrinėti kartu su kitais kolegomis: ji tokia yra viena – tiek dėl stažo (nuo 1999 m. spalio mėn.), tiek dėl garsių politiškai motyvuotų bylų, kuriose ji dalyvavo. Net nežinau, su kuo ją galima palyginti pagal tokio pobūdžio „nuopelnus“.

Žinoma, ji nėra tik funkcija – ji, galima sakyti, yra efektyvi teisminės korporacijos vadovė ir gamybos lyderė. Ji teisėja tapo būdama 26 metų ir, matyt, sėkmingai evoliucionavo valdžios trokštama linkme.

Nemanau, kad galima kalbėti apie ypatingą N. Dudar indėlį į Rusijos teismų sistemą. Mano nuomone, yra tik vienas teisėjas, kuris daug metų aktyviai darė ir tebeveikia RF Konstitucinį Teismą kaip RF teismų sistemos dalį – tai, žinoma, Valerijus Zorkinas. Bet N. Dudar nieko neformavo, ji aiškiai vykdė nurodymus iš viršaus ir fiksavo politinę valią.

Toks tobulas robotas. Šia prasme ji yra idealus V. Putino teisingumo simbolis. Jos veikla aiškiai atskleidžia gerai žinomus šio reiškinio bruožus, įskaitant karingą baudžiamosios justicijos sistemos nežmoniškumą (leidimas suimti sergantį P. Lebedevą, sulaikytą ligoninės lovoje, pratęsti sunkiai sergančio V. Aleksanjano suėmimą, pratęsti suėmimą po dviejų V. Kara-Murzos apnuodijimų). 2015 m. N. Dudar nuteisė aktyvistą I. Dadiną trejiems metams kalėti, nors prokuroras prašė dvejų metų kalėjimo.

Kai manęs klausia, kas vyksta su Rusijos teismų reforma, kaip pavyzdį dažniausiai pateikiu teisėją N. Dudar. Jeigu tokie teisėjai šalyje dirba ne vienus metus, vadinasi, teismų reforma su trenksmu žlugo.“

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
Jūsų vardas
Jūsų nuomonė
 .

A. Bartoševičiaus advokatas: sieksiu išteisinimo
Teismai | 3 min.
Rusijos teismas išbraukė Talibaną iš teroristinių organizacijų sąrašo
Pasaulis | 2 min.
Tos pačios lyties asmenų partnerystės nebuvimas įstatyme prieštarauja Konstitucijai
dar papildyta
Lietuva | 3 min.
Jonavos merą vaikų grobimu ir pardavinėjimu kaltinęs A. Lobovas už viešus svaičiojimus turės atsakyti teisme
Teismai | 2 min.
Teismas pacientes galimai slapta filmavusiam V. Abraičiui pratęsė draudimą dirbti akušeriu ginekologu
Teismai | 2 min.
Legendinės „Hiperbolės“ nariai tarpusavyje iškasė karo kirvį: teisme aiškinasi dėl grupės vardo ir pinigų
Lietuvos įžymybės | 3 min.
JAV teisėjo nuomone, yra „pakankamai įrodymų“ apkaltinti D. Trumpo administraciją teismo negerbimu
Teismai | 2 min.
JK teisme – naujas 5 mlrd. svarų ieškinys „Google“ už piktnaudžiavimą dominavimu rinkoje
Pasaulis | 2 min.
Kremlius nesako, kada baigsis moratoriumas smūgiams Ukrainos energetikos infrastruktūrai
Pasaulis | 2 min.
Bankrutavusios įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl ketvirčio milijono eurų pasisavinimo
Teismai | 2 min.
Vilniaus teismas ėmėsi terorizmu kaltinamo ukrainiečio bylos
papildyta
Teismai | 2 min.
Teismas atvertė „Ikea“ padegėjo bylą, į posėdį atvestas terorizmu kaltinamas ukrainietis
Teismai | 2 min.
Teismui perduota byla dėl klientus, įtariama, apgaudinėjusio baldininko
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Policijos nubaustas politikas Ž. Šilgalis sulaukė užtarimo teisme: su įmonės automobiliu išėjo kriminalas
Lietuva | 4 min.
Kremlius tikisi, kad Maskvoje vyksiančiame Pergalės dienos parade dalyvaus daugiau nei 20 lyderių
Pasaulis | 2 min.
K. Kallas perspėja Europos lyderius nedalyvauti gegužės 9-osios parade Maskvoje
Pasaulis | 2 min.
Teismui perduota byla dėl disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu: kaltinimai pareikšti 7 asmenims
Teismai | 2 min.
Teismas paliko galioti A. Lobovui skirtą 100 eurų baudą už neteisėtą teismo posėdžio filmavimą
Teismai | 2 min.
Trims teisėjams prašyta iškelti drausmės bylas: per konkursą į Utenos teismo kanclerius galimai keitė rezultatus
Teismai | 2 min.
Neblaivi automobilį vairavusi E. Radvilė: likau pažeminta, tapau pajuokų objektu viešojoje erdvėje
Teismai | 2 min.