Aktualijos | Pasaulis | 2 min.

Egipto derybose siekiant susitarimo dėl paliaubų „Hamas“ tikisi „realios pažangos“

BNS
2025 m. balandžio 12 d. 14:31
Izraelio ir „Hamas“ karas / YouTube.

Hamas“ tikisi „realios pažangos“ siekiant susitarimo dėl paliaubų, kad būtų užbaigtas karas Gazos Ruože, sakė vienas pareigūnas, šeštadienį Kaire vykstant palestiniečių kovotojų judėjimo lyderių deryboms su Egipto tarpininkais.

„Hamas“ ir Egipto tarpininkų susitikimas vyksta tęsiantis smurtui Gazos Ruože, o Izraelio kariuomenei perėmus tris iš šios teritorijos paleistus sviedinius ir surengė antskrydžius bei artilerijos apšaudymus keliose vietose.

Numatytos derybos Kaire taip pat įvyks praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas užsiminė, kad susitarimas užtikrinti Gazos Ruože laikomų įkaitų paleidimą yra beveik baigtas.

„Hamas“ pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad palestiniečių grupuotė tikisi, kad susitikimas su Egipto tarpininkais atneš didelę pažangą.

„Tikimės, kad susitikime bus pasiekta reali pažanga siekiant susitarimo užbaigti karą, sustabdyti agresiją ir užtikrinti visišką okupacinių pajėgų išvedimą iš Gazos“, – sakė su derybomis susipažinęs pareigūnas, kuris norėjo likti anonimas.

Delegacijai vadovaus vyriausiasis grupės derybininkas Khalilas al Hayya, sakė jis.

Pasak pareigūno, „Hamas“ kol kas negavo jokių naujų paliaubų pasiūlymų, nepaisant Izraelio žiniasklaidos pranešimų, kuriuose teigiama, kad žydų valstybė ir Egiptas apsikeitė dokumentų, numatančių galimą paliaubų ir įkaitų paleidimo susitarimą, projektais.

„Tačiau ryšiai ir diskusijos su tarpininkais tebevyksta“, – pridūrė jis, kaltindamas Izraelį tęsiant agresiją Gazos Ruože.

„The Times of Israel“ pranešė, kad Egipto pasiūlymas apimtų aštuonių gyvų įkaitų ir aštuonių kūnų perdavimą mainais į 40–70 dienų trunkančias paliaubas ir didelio masto palestiniečių kalinių paleidimą.

„Dienų klausimas“

D. Trumpas šią savaitę per savo administracijos posėdį pareiškė, kad „artėjame prie to, kad juos (įkaitus Gazoje) susigrąžintume“.

D. Trumpo pasiuntinys Artimuosiuose Rytuose Steve'as Witkoffas taip pat buvo cituojamas Izraelio žiniasklaidos, kai sakė, kad „formuojasi labai rimtas susitarimas, tai dienų klausimas“.

Izraelis atnaujino savo smūgius Gazos Ruože kovo 18 dieną, taip užbaigdamas du mėnesius trukusias paliaubas su „Hamas“.

Remiantis sveikatos apsaugos ministerija „Hamas“ valdomoje teritorijoje, kuriai Izraelis daugiau nei prieš mėnesį nutraukė pagalbą, nuo tada žuvo daugiau nei 1, 5 tūkst. žmonių.

Remiantis Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių biuro ataskaita, dešimtys šių smūgių nusinešė „tik moterų ir vaikų gyvybes“.

Karas Gazos Ruože kilo dėl beprecedentės „Hamas“ atakos Izraelyje 2023-iųjų spalio 7-ąją, kai žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civiliai gyventojai, rodo naujienų agentūros AFP surinkti oficialūs Izraelio skaičiai.

„Hamas“ per išpuolį prieš Izraelį įkaitais paėmė 251 žmogų, iš kurių 58 tebėra Gazos Ruože, bet 34 jų, Izraelio kariuomenės teigimu, yra mirę.

Sausio 19-ąją įsigaliojo Jungtinių Valstijų, Egipto ir Kataro tarpininkaujamos paliaubos, pagal kurias 33 Izraelio įkaitai, iš kurių aštuoni – karstuose, buvo grąžinti mainais į maždaug 1,8 tūkst. palestiniečių kalinių paleidimą.

Kovo 18-ąją Izraelis atnaujino intensyvius smūgius Gazos Ruože ir paliaubos žlugo.

„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo to laiko žuvo 1 522 žmonės, o bendras žuvusiųjų skaičius nuo karo pradžios siekia 50 886.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
Jūsų vardas
Jūsų nuomonė
 .

JAV prezidentas užsipuolė centrinio banko vadovą dėl palūkanų normų dydžio
papildytas
Pasaulis | 2 min.
Pranešama, kad D. Trumpas užkirto kelią Izraelio planui smogti į Irano branduolinius objektus
Pasaulis | 2 min.
Kinų e. parduotuvės „Temu“ ir „Shein“ dėl muitų didins kainas JAV vartotojams
Pasaulis | 2 min.
G. Meloni Vašingtone susitiks su D. Trumpu, išbandys mediatorės tarp JAV ir ES vaidmenį
Pasaulis | 4 min.
D. Trumpas sako, kad jam labai patiktų siųsti JAV piliečius į kalėjimą Salvadore
Pasaulis | 2 min.
D. Trumpas: Harvardas yra pokštas, nenusipelnęs JAV finansavimo
Pasaulis | 2 min.
Kalifornija žada kreiptis į teismą, kad sustabdytų D. Trumpo plataus masto muitus
Pasaulis | 2 min.
Pareigūnas: JAV ir Ukrainos derybos dėl iškasenų susitarimo vyksta sparčiai
Pasaulis | 2 min.
D. Trumpas apie JAV muitus kiniškoms prekėms: kamuolys yra Kinijos rankose
Pasaulis | 2 min.
J. Bidenas savo pirmoje svarbioje kalboje po prezidentavimo pasmerkė D. Trumpo pertvarką
Pasaulis | 2 min.
Baltijos šalyse V. Putinas, D. Trumpas ir E. Muskas vertinami neigiamai: griežčiausios pozicijos – Lietuvoje
Pasaulis | 6 min.
Akcijos kyla grįžtant stabilumui, automobilių sektorius puoselėja viltis dėl tarifų išimties
Transportas | 2 min.
Teheranas: kitas JAV ir Irano branduolinių derybų raundas vyks Omane
Pasaulis | 2 min.
„Penkios teritorijos“, jokio NATO – S. Witkoffas atskleidė V. Putino pasiūlyto „taikos susitarimo“ detales
Pasaulis | 2 min.
M. Zuckerbergas davė parodymus svarbioje antimonopolinėje byloje
Pasaulis | 2 min.
JAV teismas blokavo D. Trumpo sprendimą panaikinti teisinį 500 000 imigrantų statusą
Pasaulis | 2 min.
Harvardo universitetui pasipriešinus D. Trumpui, Baltieji rūmai įšaldė jam skirtą 2,2 mlrd. dolerių finansavimą
Pasaulis | 2 min.
D. Trumpo patarėjas kalba apie „didžiulę pažangą“ derybose su ES dėl muitų
Pasaulis | 2 min.
„Hamas“ paleis likusius įkaitus, jei Izraelis nutrauks kovas Gazos Ruože
Pasaulis | 2 min.
D. Trumpas: jokia šalis neišsisuks nuo muitų
Pasaulis | 2 min.