Būsimajame Seime lapkričio viduryje darbus pradės per 60 parlamento naujokų. Vieni tokių – kartu su Lietuvos socialdemokratų partija patekusi Inga Ruginienė ir vienmandatėje prieš Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę laimėjęs Vytautas Sinica.
I. Ruginienė savo sprendimą kandidatuoti į Seimą aiškina kaip logišką ir gerai apgalvotą.
„Daug metų atidirbau profesinėse sąjungose, turiu patirties dirbant tiek su politikais, tiek su Seimu, tiek su Vyriausybe, tad man visi procesai yra labai gerai žinomi. Labai svarbu, kad darbuotojai ir profesinės sąjungos turėtų tam tikrą paramą ir kitoje barikadų pusėje. Kad tie sprendimai, kurie reikalingi gyventojams, būtų labiau pastumėti būnant Seime“, – savo pasirinkimą motyvavo laidos viešnia.
Nors V. Sinica kandidatavo su partija „Nacionalinis susivienijimas“, iš partijos į Seimą pateko tik jis vienas. Tad kitą kadenciją sako dirbsiantis opozicijoje.
„Čia ne iš užsispyrimo kyla, o iš tokio realistinio vertinimo situacijos. Patekau be partijos, turime principines programines nuostatas, jos pakankamai skirtingos su socialdemokratų programinėmis nuostatomis.
O tikėtis, kad vienas žmogus turės tokį derybinį potencialą, į kurį būtų atsižvelgta, aš nelabai tikiuosi. Tai mano realistinė prognozė yra, kad teks dirbti opozicijoje ir mišrioje grupėje“, – kalbėjo politikas.
Paklaustas, ar prisijungtų prie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, atsakymą pateikia neigiamą.
„Nėra realus toks scenarijus. Aš nematau perspektyvos, kad pasikeistų kažkas Tėvynės sąjungoje į konservatyvumą. Taip, Laurynas Kasčiūnas yra gan konservatyvus politikas, bet, matyt, aplink jį kyla vien liberalusis sparnas.
Per pastaruosius 10–12 metų partija labai nuėjo į liberalumą, palyginti su tuo, kai Kasčiūnas ten atėjo ir pradėjo darbus. Jis asmeniškai kyla, bet aplink jį kyla priešinga partijos kryptis“, – savo poziciją argumentavo V. Sinica.
Jis neketintų dirbti ir Artūro Zuoko frakcijoje, sukurtoje iš pavienių Seimo narių: „Čia būtų toks visiškas frankenšteinas. Frakcija, kad ji būtų frakcija, turi turėti tapatybę, pažiūras. Čia akivaizdžiai aišku, kad jokių pažiūrų nebus. Tad geriau vadintis mišriąja grupe ir neapsimesti, kad vienija pasaulėžiūra.“