Aktualijos | Politika | 3 min.

R. Karbauskis: A. M. Brazausko paminklui turėtų būti parinkta kita vieta

ELTA
2024 m. birželio 7 d. 09:13
Ramūnas Karbauskis. | ELTA
Susiję straipsniai

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis palaiko Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iniciatyvą pastatyti paminklą prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui. Tačiau, valstiečio nuomone, tokiam įamžinimui turėtų būti pasirinkta kita vieta, o ne Istorinė prezidentūra.

„Labai teigiamai vertinu. Žinau, kiek Brazauskas yra padaręs Lietuvai. Tai buvęs Seimo pirmininkas, buvęs pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos prezidentas, buvęs premjeras. (...) Realiai jo pastangomis mes šiandien turime tai, kuo galime džiaugtis“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.

Visgi politikas dvejoja, ar Istorinė prezidentūra yra tinkama vieta šiam paminklui.

„Kaunas turi pagrindą dėkoti šiam žmogui. Vienintelis klausimas, dėl kurio galbūt abejočiau, tai pasirinkta vieta. Istorinė prezidentūra yra truputį ne ta vieta, kur reiktų šnekėti apie dabartinės atkurtos Lietuvos prezidentus“, – tikino R. Karbauskis.

„Brazauskas nebus vienintelis, kuriam Kaunas norės pastatyti paminklą. (...) kad paskui nebūtų taip, kad ten trys prezidentai tarpukario Lietuvos ir Brazauskas vienintelis. Ten per mažai vietos, kad tilptų kiti“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad trečiadienį Kauno meras V. Matijošaitis pranešė apie iniciatyvą Istorinės prezidentūros kiemelyje pastatyti paminklą A. M. Brazauskui.

Šį mero siūlymą Kauno miesto taryba planuoja svarstyti kitą savaitę vyksiančiame posėdyje.

Pastaroji laikinosios sostinės mero iniciatyva spėjo sulaukti kritikos – kultūros ministras Simonas Kairys teigė kategoriškai nesutinkantis su V. Matijošaičio užmojais. Skeptiškai apie siūlymą pasisakė ir premjerė Ingrida Šimonytė bei Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Prezidentas Gitanas Nausėda tikino, jog prieš įamžinant tokias politines asmenybes reikia turėti aiškią strategiją, o tai, anot jo, turėtų įvertinti ne politikai, o istorikai.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (8)
 .

Mirė buvęs pasaulio teniso lyderis, kuriam dar gyvam pastatytas paminklas
Tenisas | 2 min.
Rygoje prie Laisvės paminklo keli šimtai žmonių pasveikino „Potvynio“ komandą
Pasaulis | 2 min.
Biržų rajono savivaldybei bus perduotas beveik 26 tūkst. eurų vertės B. Dauguviečio paminklas
Lietuva | 2 min.
Vilniaus savivaldybė dar šiais metais ketina paskelbti konkursą A. Smetonos paminklo projektui
Vilnius | 2 min.
Greta sostinėje statomos Nacionalinės koncertų salės bus įamžintas ir M. K. Čiurlionis
Vilnius | 2 min.
Vilniaus taryboje – klausimas dėl paminklo M. K. Čiurlioniui: siūlo įamžinti kūrėją Nacionalinės koncertų salės aplinkoje
Vilnius | 2 min.
Futbolo aistruoliai sukėlė neramumus prie Laisvės paminklo Rygoje
Pasaulis | 2 min.
Teismas: skundas dėl sprendimo Vilniuje pašalinti S. Nėries paminklą atmestas nepagrįstai
Teismai | 2 min.
Atidengtas paminklas Klaipėdos krašto sukilimo vadui J. Polovinskui-Budriui ir jo žmonai R. Kašubaitei-Budrienei
Klaipėda | 2 min.
Lūžis prie Baltijos: visuomenės ir politikų požiūrį į ūkininkus pakeitė nepaprastai sėkmingas traktorių žygis į Vilnių
Verslo naujienos | 11 min.
Tęsiamas ikiteisminis tyrimas dėl A. Ramanausko-Vanago paminklo išniekinimo, vienas iš įtariamųjų lieka už grotų
Teismai | 3 min.
Radviliškio rajone pakeitus užrašus ant paminklų žydams, aktyvistai kreipėsi į prokurorus
Lietuva | 2 min.
Garsus šalies juvelyras V. Jonutis – apie unikalius kūrinius Sabonių šeimai: juos nešioja ir Domanto žmona Shashana
Mada ir grožis | 3 min.
R. Žemaitaitis atskleidė, kodėl nepasisekė valstiečiams: jei ne R. Karbauskis, būtų turėję bent vieną ministrą
Politika | 3 min.
Rygoje išmontuotas paminklas carinės Rusijos karo ir valstybės veikėjui
Pasaulis | 2 min.
Koalicijos dėlionė: liberalų reikia ne tik Lietuvai, bet ir patiems socialdemokratams
Komentarai | 4 min.
R. Karbauskis: tikrai nebūtų sudėtinga dirbti su S. Skverneliu
Lietuva | 3 min.
M. Maldeikis įvertino, kodėl valstiečiai pateko į sunkią situaciją: jų problema yra pono Karbauskio taktika
Politika | 4 min.
Šiaulių tarybos opozicionierių neįtikino mero argumentai dėl paminklo Tautos laisvei: trūkstamų lėšų rasti galima
Lietuva | 2 min.
I. Vėgėlės ir R. Karbauskio konfliktas drebina politinę areną: vieniems tai juokinga, kiti svarsto nebendradarbiauti
Politika | 6 min.