Naujajame Vilniaus oro uosto išvykimo terminale baigus diegti modernią įrangą, šiuo metu vykdomi jos testavimo darbai, penktadienį pranešė Lietuvos oro uostai (LTOU).
Anot bendrovės, modernizuojant terminalą jame buvo įdiegta registruoto bagažo valdymo sistema su naujausia sprogmenų aptikimo įranga, savarankiška bagažo atidavimo sistema, taip pat naujausios kartos rankinio bagažo aviacijos saugumo patikros linijos su kompiuterinės tomografijos skeneriais, bagažo sutikrinimo sistema, erdvių stebėjimo, keleivių navigacijos terminale ir kitos informacinės sistemos.
Šios sistemos į naująjį %%%%%%%%%%0%%%%%%%%%% terminalą atkeliavo iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Ispanijos, Lenkijos, Kanados ir net Indijos.
„Siekdami turėti pažangiausią oro uosto išvykimo terminalą Baltijos šalyse, vykdėme daugiau kaip 15 didesnių ar mažesnių technologinių projektų ir numatėme jų įgyvendinimą žingsnis po žingsnio. Komandai tai buvo unikali ir labai vertinga patirtis, nes visi reikiami technologiniai sprendimai naujajame išvykimo terminale turėjo atsirasti nei per anksti ir nei per vėlai. Šiandien galima konstatuoti, kad didžiausias technologijų diegimo procesas Lietuvos oro uostų istorijoje pasiekė finišą“, –pranešime teigė Lietuvos oro uostų Technologijų vystymo skyriaus vadovas Giedrius Paulikaitis.
Skaičiuojama, kad naujos erdvės ir įrangos modernizacija leis keleivių pralaidumą jau kitąmet padidinti nuo 1 200 iki 2 400 keleivių per valandą.
Naująjį išvykimo terminalą Vilniuje planuojama atverti kitų metų vasario 4 dieną. Terminalo pastato pirmajame aukšte veiks keleivių registracijos erdvė su savitarnos zona, kurioje bus galima savarankiškai ne tik registruotis skrydžiui, bet ir priduoti bagažą. Čia taip pat bus įrengtos bendros viešos erdvės, kavinės ir kitos komercinės zonos bei oro bendrovių biurai.
Naujojo Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo statybas bendrovė „Eika“ pradėjo pernai metų liepą. Visa terminalo statybų ir technologinių sprendimų diegimo kaina siekia per 70 mln. eurų.