Aktualijos | Vilnius | 3 min.

„Trailo Kalvės“ penktasis etapas: pirmą kartą bėgsime Vilniuje

Alfa.lt
2025 m. vasario 27 d. 14:39
 | Linas Andriekus

Bekelės bėgimo varžybos „Trailo Kalvė“ artėjantį sekmadienį (kovo 2 d.) kviečia į penktajį 2024–2025 m. sezono etapą. Po dviejų etapų Kaune bėgikai kviečiami pirmą kartą varžybų istorijoje susitikti Lietuvos sostinėje, lygiausioje šio sezono trasoje prie Tapelių ežero.

„Trailo Kalvė“ šį sezoną jau aplankė Prienus, Dūkštas, Kauno rajoną ir patį Kauną, o dabar stipriausi Lietuvos bekelės bėgikai renkasi Vilniuje.

„Jūsų laukia Tapelių takeliai ir žali miškeliai, trasa bus „nesudėtinga“, bet graži, greita ir ilga. Skirta visiems, kurie norės prasipūsti vožtuvus, ar nusivalyti žiemos dulkes nuo bėgimo batų.

Linas Andriekus

Gal net pavyks pamatyti gražias ežerų pakrantes ir Veržuvos upelį. Tik nesupraskite neteisingai, trasa tikrai ves pro paminėtas vietas, bet ar spėsite pamatyti tą grožį, priklausys nuo to, kaip giliai greičio ir agonijos tunelyje būsite įlindę“, – juokiasi varžybų organizatorius Marijus Keršulis.

Nuo 2022 m. vykstančios „Trailo Kalvės“ varžybos trečiąjį sezoną pradėjo 2024-ųjų lapkričio 3-iąją Prienuose, kur buvo pagerintas vieno etapo dalyvių rekordas – startavo 277 bėgikai. Antrajame etape Dūkštose bėgančių buvo net 359, sausį apsnigtoje Kulautuvos trasoje startavo 288, o prieš mėnesį Kulautuvoje – 288.

Tai reiškia, kad kol kas visus keturis sykius burtų keliu vienam iš dalyvių atiteko rėmėjo „Suunto“ prizas „SUUNTO Race S Titanium“ sportinis laikrodis, kurio vertė – daugiau nei 400 eurų. Sportinis laikrodis vienam „Trailo kalvės“ dalyvių atitenka kiekviename etape, kuriame pagerinamas praėjusių metų sezono rekordas – 257 dalyviai. Toks prizas dalyvių jau beveik garantuotai lauks ir Vilniuje, mat iki šiandien turime jau 252 registruotus dalyvius.

Linas Andriekus

„Trailo Kalvė“ artėja prie trečio sezono finalo, o tai reiškia, kad sezono finale visi bėgikai, prabėgę 5 etapus, gaus dovanų „Špyga taukuota“ pagamintus „Trailo Kalvės“ herojų marškinėlius. Visi „Trailo Kalvės“ herojai atspindi miško žvėris, kurių atitikmenis radome mūsų bėgikuose arba mūsų keturkojus šeimų narius (kurie prisideda prie kilnaus tikslo ir padeda rinkti lėšas „VšĮ Penkta koja“ ir „VšĮ Katino Svajonė“). Jau po Vilniaus etapo kviesime bėgikus, įveikusius 5 etapus, rinktis savo herojų, kurį galės atsiimti finaliniame sezono etape Alytuje.

Ketvirtajame etape Tapeliuose trasos pasiskirsto taip: alavinė (6,5 km ir 50 vertikalių metrų), žalvarinė (16,6 km ir 150 vm), plieninė (23 km ir 200 vm) bei titaninė (30 km ir 250 vm). Trumpiausioje trasoje varžosi ir U17 įskaitos dalyviai.

Šį kartą startas vyks ne bendras: 12:00 startuos titaninės ir plieninės trasų bėgikai, 12:05 – žalvarinės, 12:10 – alavinės.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
 .

Lietuvos bėgimo taurės etapo Panevėžyje nugalėtojas paaiškėjo tik finišo tiesiojoje
Kitas sportas | 3 min.
Bėgimo entuziastai sulaukė geros žinios: tradicijas pratęs seniausias Lietuvos bėgimas
Kitas sportas | 3 min.
Pergalė Kauno maratone atneštų unikalų pasiekimą: tą pasiekė vos 3 bėgikai
Lengvoji atletika | 4 min.
A. Garunkšnytė pradeda kelią į Olimpą: Los Andžele noriu parodyti gerą rezultatą
Lengvoji atletika | 4 min.
Naudingos patirties iš pasaulio čempionato išsinešusi G. Galvydytė finalo durų nepravėrė
Lengvoji atletika | 4 min.
Su liga kovojęs sprinteris A. Dambrauskas pasaulio čempionate liko šalia pusfinalio etapo
Lengvoji atletika | 6 min.
Unikaliame LBT bėgime aplink Rėkyvos ežerą – jaunųjų orientacininkų triumfas
Kitas sportas | 3 min.
„Vilnius Trail Run 2025“ – didžiausias bekelės bėgimo renginys sostinėje
Kitas sportas | 3 min.
Šventiniame bėgime Jonavoje čempionų vardus apgynė L. Tarasevičius ir A. Linkutė
Kitas sportas | 3 min.
32 metus gyvuojantį Lietuvos rekordą Europos čempionate pakartojęs A. Dambrauskas: esu laimingas
Lengvoji atletika | 5 min.
Druskininkų maratonas gegužę taps Lietuvos kultūros sostinės pažiba
Lengvoji atletika | 4 min.
Daugiau nei pusšimtį maratonų per metus nubėgęs lietuvis: daug kas klausia, ką vartoju
Lengvoji atletika | 5 min.
„Trailo Kalvės“ startas Vilniuje – bėgikai lydė paskutinį po žiemos likusį sniegą
Kitas sportas | 8 min.
Dominavimą Lietuvos čempionatuose pratęsęs S. Bertašius laimėjo 2 aukso medalius
Lengvoji atletika | 6 min.
Lietuvos čempionatų rekordą pagerinęs G. Truskauskas: sprinto lygis Lietuvoje kyla
Lengvoji atletika | 4 min.
Iš naujo lengvąją atletiką pamilusi M. J. Morauskaitė: esu ne iš prasto molio drėbta
Lengvoji atletika | 5 min.
Į bėgimo trasą sugrįžęs A. Sorokinas: dar turiu parako ir sportinio pykčio
Lengvoji atletika | 3 min.
Bėgikė G. Galvydytė pagerino 37 metus gyvavusį Lietuvos rekordą
Lengvoji atletika | 2 min.
Šventiniame bėgime Mažeikiuose Lietuvos žiemos čempionais tapo L. Tarasevičius ir L. Jegelevičiūtė
Kitas sportas | 4 min.
Netektis sporto pasaulyje – mirė pasaulio rekordininkė Ana Ambrazienė
Lengvoji atletika | 2 min.