Daugiau nei 20 populiariausių Europos slidinėjimo kurortų kainas padidino bent 10 proc. Tai reiškia, jog nuo šiol slidinėti bus šalčiau, brangiau, o dėl Didžiojoje Britanijoje vykstančių streikų oro uoste dar ir sudėtinga pasiekti išsvajotą kurortą. Apie tai rašo Bloomberg.com.
Dėl taupymo – lėtesnės paslaugos
Prancūzijos Alpių kurortas Avoriaz pirmą kartą per dvejus metus padidino slidinėjimo abonementų kainas. Kitoje Prancūzijos vietovėje, Val Torenso, slidinėjimo keltuvų šildymas dabar automatiškai išsijungia, kai atidaromos durys. Šveicarijoje, Saas-Fee mieste, keltuvai veikia lėčiau. Tokiu būdu yra taupoma energija.
Remiantis „Office Travel Money“ ir „Crystal Ski Holidays“ duomenimis, savaitė aukščiausios klasės Šveicarijos kurorte Cerma, įskaitant keltuvų bilietus, slidinėjimo pamokas, įrangos nuomą ir maitinimą, šiuo metu kainuoja daugiau nei 1300 svarų sterlingų (1662 JAV dolerius) vienam asmeniui, t. y. 25 proc. daugiau nei pernai. Prancūzijoje Val Torense bei Meribelyje kainos pakilo maždaug per 15 proc. Bulgarijoje Banske slidinėjimas kainuoja maždaug perpus pigiau nei kurorte Cerma, tačiau vis tiek brangiau nei prieš metus.
Populiariuose Europos slydinėjimo kurortuose turistų kiekis sumažėjo dėl prieš mėnesį atšauktų skrydžių į daugelį miestų. Tuo metu iškritęs sniegas bei šaltas oras sutrukdė daugeliui keliautojų pasiekti savo kelionės tikslus.
Septynias dienas trukęs Jungtinės Karalystės (JK) pasienio pajėgų pareigūnų ir „Network Rail“ streikas taip pat paveikė kelionių srautus. Numatoma, jog ir Kalėdų laikotarpiu nukentės „Eurostar“ reisai, bus trukdomos kelionės į JK ir iš šalies iki pat Naujųjų metų šventės.
Atveria pinigines dėl aistros
Kelionių organizatoriaus SNO duomenimis, iki lapkričio pabaigos JK atostogų slidinėjimo užsakymų skaičius buvo 35 proc. didesnis palyginti su 2019 m., kai žiemos pramogos buvo itin paklausios. Šiuo metu kelionių paklausa yra didelė, nors dėl silpno svaro, Europos energetikos krizės ir susirūpinimo klimato kaitos problemomis poilsio išvykų paketai yra maždaug 25 proc. brangesni.
„Infliacija neabejotinai padidino kainas, tačiau slidininkai – aistringi žmonės, kuriems kasmetinė slidinėjimo kelionė yra vienintelė neginčijama atostogų galimybė“, – sakė SNO vykdomasis direktorius Ričardas Sinkleris.
Neseniai Austrijos, Vokietijos ir Šveicarijos žiemos turizmo verslo asociacijų užsakymu apklausus 3 tūkst. asmenų, buvo nustatyta, jog slidinėjimo atostogų paklausa tebėra didelė. Žmonės, taupydami pinigus, trumpina keliones, tačiau išvykų neatsisakų.
Po pandemijos – pigiau
Didžioji dalis JK keliautojų grupių savo atostogas užsisakė dar 2022 m. Tai yra iš karto po to, kai pandemija dvejus metus neleido žengti kojos iš namų. „Tai buvo geriausias išankstinių užsakymų laikotarpis per pastaruosius 20 metų“, – sakė didžiausio JK nepriklausomo slidinėjimo kelionių bendrovės „Skiworld“ pardavimų ir rinkodaros direktorė Diane Palumbo.
Anot D. Palumbo, šis entuziazmas ėmė blėsti, kai dėl buvusios ministrės pirmininkės Liz Truss sudaryto „mažojo biudžeto“ smuko svaro kursas ir pakilo palūkanų normos. Tai lėmė atostogų kelialapių kainų išaugimą. Pastaruoju metu svaro kursas euro atžvilgiu yra šiek tiek sumažėjęs, tačiau išlieka 1,17 euro žemesnis nei vienų metų vidurkis.
Rado brangiausią kurortą
Bloomberg.com duomenimis, dar blogiau yra tiems, kurie planuoja slidinėti Šveicarijoje. Ten vietos frankais išreikštos kainos šį sezoną, palyginti su praėjusia žiema, yra 10 proc. didesnės.
Valiutos neapibrėžtumas paskatino atostogų paketų „viskas įskaičiuota“ pasiūlos išaugimą, leidžiantį keliautojams fiksuoti savo biudžetą. SNO duomenimis, šį sezoną „viskas įskaičiuota“ kelialapių užsakymų dalis išaugo per 30 proc., nors prieš pandemiją buvo tik 10 proc.