Gyvenimas | Namai | 5 min.

Kaip dažnai reikėtų keisti patalynę ir kodėl? Patarimai namams

Partnerio turinys
2024 m. rugsėjo 30 d. 13:35

Bene kiekvienas mūsų yra girdėjęs pačių įvairiausių patarimų dėl patalynės keitimo – vienur tvirtinama, jog tai daryti reikėtų kiekvieną savaitę, kitur minimas dviejų savaičių ar dar retesnis intervalas. Pastarasis iš tiesų priklauso nuo miego įpročių ir asmeninės higienos, tačiau kaipgi žinoti, kada tikrai atėjo laikas pasirūpinti miegamojo švara.

Visų pirma, reikėtų atminti, kad patalynės keitimo dažnis yra svarbus ne tik estetikai, bet ir jūsų pačių sveikatai. Patalynėje kaupiasi dulkės, negyvos odos ląstelės, prakaitas ir kiti alergenai, kurie ilgainiui gali kelti diskomfortą ir net sveikatos problemų. Sužinokime, kaip dažnai iš tikrųjų reikėtų keisti patalynę ir kodėl tai yra taip svarbu.

Kodėl svarbu reguliariai keisti patalynę?

Patalynės švara yra tiesiogiai susijusi su mūsų higiena ir miego kokybe. Kiekvieną naktį miegant, ant patalynės susikaupia įvairių dalelių: prakaitas, kūno išskiriami riebalai, negyvos odos ląstelės, plaukai. Šios natūralios ir neišvengiamos dalelės gali pritraukti jomis mintančias dulkių erkutes ir bakterijas. Dulkių erkutės yra mikroskopiniai organizmai, gyvenantys patalynėje, kilimuose ir kitose minkštose vietose. Nors pačios jos nėra pavojingos, jų išmatos ir kitos išskyros gali sukelti alergines reakcijas, astmą, odos sudirginimus ar net bronchitą.

Taip pat kasnakt mūsų kūnas išskiria tam tikrą kiekį prakaito. Karštomis vasaros naktimis, arba jei miegate po stora antklode, prakaito kiekis gali būti didesnis. Perteklinė drėgmė pataluose sukuria palankią terpę pelėsiams ir grybeliams vystytis, kurie taip pat yra kenksmingi sveikatai. Be to, ilgesnis kontaktas su nešvaria patalyne gali sukelti odos problemų, pavyzdžiui, spuogeliai, bėrimai ar odos uždegimas.

Kaip dažnai reikia keisti patalynę?

Kartą per savaitę. Tai yra bendra rekomendacija, ypač jei miegate be pižamos ar daug prakaituojate naktį. Kiekvieną naktį lovoje praleidžiame vidutiniškai 7–8 valandas, o tai reiškia, kad patalynė nuolat sugeria prakaitą, odos riebalus ir kitas išskiriamas medžiagas. Jei turite stiprią alergiją dulkėms ar dulkių erkėms, verta keisti patalynę net dar dažniau – kas 3–4 dienas. Tokiu atveju spintoje reikėtų turėti bent kelis patalynės komplektus, kad dažnai ją keičiant nekiltų problemų dėl užvalkalų trūkumo. Šiandien ypač patogu %%%%%%%%%%0%%%%%%%%%% – platus pasirinkimas užtikrins, kad rasite ne tik matmenis atitinkantį, bet ir prie interjero tobulai derantį variantą. Be to, „Oeko-tex“ sertifikatas užtikrina, kad audiniuose nėra jokių sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų, todėl juose kokybiškai pailsėti galės net patys jautriausi žmonės.

Kas dvi savaites. Jei nesate linkę daug prakaituoti, o kambaryje kiekvieną naktį užtikrinamas geras oro srautas, patalynę galima keisti ir kas dvi savaites. Vis dėlto ši rekomendacija netiks, jei miegate su vaikais ar augintiniais.

Ką reikia reguliariai keisti?

Taigi, išsiaiškinus dėl dažnio, gali kilti klausimas, ką reikia reguliariai keisti. Kaip dažnai plauti antklodes, o kada keisti seną pagalvę nauja?

Pradėkime nuo užvalkalų – pagalvių užvalkalai yra patalynės dalis, su kuria nuolat kontaktuoja mūsų veidas, todėl pagalvių užvalkalus reikėtų keisti net dažniau nei likusią patalynę – bent kartą per savaitę. Tai padės išvengti bakterijų ir nešvarumų kaupimosi, dėl kurių gali atsirasti spuogų ar kilti kitų odos uždegimų. Tai ypač svarbu su problemine veido oda kovojantiems žmonėms – higiena gali būti tikras išsigelbėjimas!

Antklodžių užvalkalai ir paklodės surenka didžiausią prakaito ir dulkių kiekį, todėl jas taip pat reikia keisti kas savaitę arba kas dvi.

Tiesa, vis dar gana dažnai manoma, kad užvalkalai visiškai apsaugo pagalves ir antklodes, tačiau šiuos daiktus taip pat reikia skalbti bent kartą per kelis mėnesius, kad pašalintumėte susikaupusias bakterijas ir erkutes. Būtinai atsižvelkite į skalbimo rekomendacijas – kitu atveju galite sugadinti pagalves ar antklodes!

Kaip palaikyti patalynės švarą?

Ir nors atrodo, kad patalynės keitimas kiekvieną savaitę tikrai užtikrins miego higieną ir švarą poilsio kambaryje, vis dėlto derėtų pasirūpinti ir dar keliais svarbiais aspektais:

Vėdinimas. Kas rytą pravėrę langus ir išvėdinę miegamąjį bei lovą, sumažinsite drėgmės ir dulkių kiekį, kuris kaupiasi patalynėje.

Reguliarus siurbimas. Čiužinio ir lovos siurbimas padeda pašalinti dulkių erkutes ir kitas mikroskopines daleles, kurios gali kauptis net ir po švaria patalyne.

Hipoalerginės patalynės naudojimas. Hipoalerginė patalynė mažiau kaupia dulkių erkutes ir kitus alergenus, todėl ji yra geras pasirinkimas tiems, kurie kenčia nuo alergijos.

Atminkite, kad reguliarus patalynės keitimas yra svarbus ne tik jūsų higienai, bet ir bendrai sveikatai. Patalynę rekomenduojama keisti kartą per savaitę arba bent kas dvi savaites, siekiant išvengti bakterijų, dulkių erkučių ir kitų kenksmingų dalelių kaupimosi. Tinkama patalynės priežiūra padės užtikrinti sveiką ir komfortišką miegą, o jūsų miegamasis išliks švarus ir higieniškas.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
 .

2025-ųjų Top 10: raskite geriausią veido kremą tikriems odos tikslams
Mada ir grožis | 4 min.
Kaip išsirinkti kvepalus, kurie niekada neišeis iš mados
Mada ir grožis | 5 min.
Ar verta investuoti į saulės elektrinę 2025 m.?
Energetika | 4 min.
Sužinokite, kuris plaukų džiovintuvas bus geriausia Valentino dienos dovana kartu su „Dreame“
Mada ir grožis | 5 min.
7 originalios idėjos, kaip įsimintinai praleisti Valentino dieną
Santykiai | 4 min.
LabasPasauli.lt kelionių agentai dalijasi, kur keliauti 2025-aisiais
Laisvalaikis | 5 min.
5 BIOFITUS patarimai, kaip įveikti stresą
Sveikata | 4 min.
Vartotojų įpročius lemiantys pokyčiai
Verslo naujienos | 6 min.
Pinealon: Potential Implications in Neuroscience, Cellular Longevity, and Molecular Studies
Technologijos | 7 min.
Retatrutide Peptide: Emerging Horizons in Multifaceted Scientific Research
Technologijos | 6 min.
Kada reikalinga gydytojo kardiologo konsultacija?
Sveikata | 4 min.
Nakvišų aliejus ir moters sveikata: PMS, menopauzė, hormonai
Sveikata | 4 min.
Įspūdingų kelionių sėkmės paslaptys – ne tik ypatinga drąsa, bet ir kruopštus pasiruošimas
Pomėgiai | 7 min.
Kaip dažnai reikia keisti automobilio valytuvus?
Transportas | 5 min.
Namų apšvietimas: kaip tinkamai parinktos šviesos padeda sukurti jaukią rudens nuotaiką
Namai | 4 min.
Kokias plaukų priežiūros priemones rekomenduojama turėti namuose?
Mada ir grožis | 5 min.
Karšto oro gruzdintuvės – į ką svarbu atsižvelgti ją perkant?
Virtuvė | 6 min.
Drėgmė patalpoje, kurioje vyksta statybos darbai: kaip jos išvengti?
Nekilnojamasis turtas | 3 min.
Dažniausios klaidos, kurias žmonės daro rašydami savo CV
Verslo naujienos | 4 min.
5 mitai, galintys užkirsti kelią efektyviai jūsų e. verslo reklamai
Technologijos | 4 min.