Kinų architektų komandos „AZL Architects“ suprojektuota trijų aukštų užmiesčio rezidencija skirta komfortabiliam pagyvenusių sutuoktinių gyvenimui. Ji tapo naujais namais ir negalią turintiems senyvo amžiaus šeimos nariams. Minimalistinis švarios architektūros gyvenamasis namas ne tik tenkina funkcinius vyresnių gyventojų poreikius, bet ir tapo jaukia, šiuolaikiška aplinka naujam gyvenimo etapui.
Namo struktūra orientuota aplink centrinę erdvę, atvertą į viršų. Šis bruožas būdingas tradiciniams kinų fermų pastatams. Trijų aukštų kompozicija lakoniška, minimalistinė. Baltą erdvę juosia rampa neįgaliesiems, kuria iš lauko galima patekti į viršutinius aukštus. Dauguma langų nukreipti į pietų pusę, dvišlaičiame stoge įmontuoti stoglangiai, atveriantys dangų.
Pastatas projektuotas galvojant apie senyvus žmones. Pirmame aukšte įrengtos bendros erdvės: L formos virtuvė su dideliu valgomuoju, į židinį orientuota svetainė. Šalia – miegamasis neįgaliųjų vežimėliu važinėjančiai senolei. Antrame aukšte yra kitų gyventojų miegamieji kambariai su sanitariniais mazgais.
Foto galerija:galerija_001:
Trečiame aukšte atsiveria žaidimų kambarys su teniso stalu, poilsio zona, papildomu miegamuoju ir sanitariniu mazgu. Viršutiniuose aukštuose įrengti privatūs ir bendro naudojimo balkonai.
Vienas būdingiausių architektūrinių namo bruožų – griežtas fasadas. Lakoniška minimalistinė balta forma kontrastuoja su juodais langų rėmais. Balkonai suprojektuoti taip, kad atrodytų natūraliai augantys iš monumentalios formos. Pagal plotą rytinio ir vakarinio fasadų sienos neabejotinai didelės, todėl dauguma langų atrodo tarsi viduramžių pilies šaudymo angos.
Eksterjere dominuoja viena medžiaga – baltas betonas. Smulkaus grūdėtumo tekstūra suteikia pastatui monumentalumo, kuris jį išskiria iš aplinkinių namų. Interjere dominuoja balto ir pilko betono apdaila. Kiti elementai (baldai, kilimai, augalai ir šviestuvai) – jaukūs ir tradiciniai, atsveriantys šiuolaikišką ir racionalią namo architektūrą.
„AZL Architects“ komandos suprojektuotas objektas – neabejotinas šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Jis atitinka judėjimo sutrikimų turinčios pagyvenusios šeimos gyvenimo būdą, o tradicinių motyvų interjeras jaukus ir turi harmoningą dvasią.