Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau žmonių susiduria su nerimu. Psichoterapijos praktikė Monika Savičė pabrėžia, kad nerimo problema neaplenkia jokios amžiaus grupės, žmonės vis dažniau kreipiasi pagalbos. Tačiau nerimas nėra tik asmeninė problema – šią emociją vis dažniau galima pastebėti ir profesinėje aplinkoje.
Pasak specialistės, aukšti profesiniai tikslai ir nuolatinis siekimas pasiekti daugiau stipriai prisideda prie nerimo vystymosi. Dauguma žmonių stengiasi slopinti šias emocijas, tačiau dažnai tai turi savo kainą – neišspręsti nerimo ir streso simptomai gali virsti rimtesniais sveikatos sutrikimais.
Laidoje psichoterapeutė atskleidžia, kuo skiriasi lėtinis stresas, baimė ir nerimas. Ji pabrėžia, kad profesinėje aplinkoje šios emocijos yra dažnai stigmatizuojamos – daugelis žmonių vengia pripažinti savo nerimą dėl baimės būti vertinami ar nesugebantys atlikti savo darbo.
Nors nerimas dažnai laikomas neigiamu jausmu, M. Savičė taip pat atkreipia dėmesį į jo naudingas savybes. Nerimas gali būti signalas, kad žmogus rūpinasi savo užduotimis ir siekia geriausio rezultato. Taip pat, jei sugebame jį atpažinti ir tinkamai valdyti, nerimas gali tapti motyvacija tobulėti ir gerinti savo darbo kokybę.
Laidoje pateikiama ir daugybė praktinių patarimų, kaip kovoti su nerimo simptomais ir kaip atpažinti pirmuosius požymius. Tiems, kurie patiria šią emociją darbe, psichoterapeutė pataria ieškoti tinkamos pagalbos ir nepraleisti progos pasirūpinti savo psichologine sveikata.