Galimybių atrasti ir vystyti naujus gebėjimus, įgyti vertingų žinių ir įgūdžių, išmėginti įvairiausias dominančias veiklas, netgi kardinaliai pakeisti profesiją šiandien, regis, turime daugiau nei kada nors anksčiau.
Na, o kaip nepraleisti šių galimybių ir jas tinkamai išnaudoti?
Ko gero, pradėti reikėtų nuo įsigilinimo į savo situaciją ir poreikius. Juk tai apskritai yra vienas didžiausių persikvalifikavimo ar naujų žinių įgijimo tikslų ir privalumų – galimybė pagaliau atsižvelgti į išsigrynintus poreikius ar išmėginti tai, kas jau seniai kirbėjo galvoje.
Kitas labai svarbus žingsnis yra informacijos apie reikiamus mokymus susirinkimas. Šiame etape labai svarbu nepakliūti į pakankamai giliai įsišaknijusių mitų ir stereotipų žabangas. Tad panagrinėkime gajausius stereotipus, su kuriais susiduria įvairūs profesiniai kursai ir norintys juose dalyvauti, ir pasižiūrėkime, kokia yra reali situacija.
Perkvalifikavimo kursai palankiausiomis sąlygomis
Vis dar dažnai galvojama, kad norint įgyti naujų profesinių įgūdžių ar smarkiai patobulinti esamus teks nemažai paaukoti: tai kainuos daug laiko, nervų ir, suprantama, pinigų.
Žinoma, tikėtis, kad naujų dalykų išmoksite akimirksniu, būtų naivu: laiko ir pastangų tikrai prireiks. Tačiau tam nebūtina aukoti viso savo laiko ir asmeninio gyvenimo. Dabar išties apstu galimybių mokytis itin efektyviai. Tad, norint įgyti naujų įgūdžių ar netgi profesiją, nebereikia tam skirti kelerių metų universitete ar kitoje mokymosi įstaigoje. Taip pat nebereikia kliautis vien savarankišku mokymusi, kuris gali būti lėtas ir paliekantis nemažai spragų.
Šiandien efektyvią galimybę išmėginti naujus profesinius kelius suteikia įvairūs perkvalifikavimo kursai. Jie ne tik pasižymi plačiu siūlomų įgyti žinių, profesijų ir įgūdžių spektru, bet ir dažniausiai būna pritaikyti prie šiuolaikinio žmogaus gyvenimo tempo ir jo ypatumų. O tai reiškia, kad galima atsižvelgti į savo galimybes ir arba pilnai nerti į naują sritį, arba mokytis neapleidžiant turimų veiklų.
Be to, jei tik pasirinktos veiklos aplinkybės tą leidžia, profesiniai kursai labai dažnai vyksta internetu, o tai mokymąsi paverčia dar patogesniu ir labiau prieinamu. Tas ypač tinka šiuo metu itin paklausiems IT srities perkvalifikavimo kursams.
Akivaizdu, kad nusprendus imtis naujų veiklų labai svarbus yra finansinis aspektas, o kokybiški perkvalifikavimo kursai negali būti labai pigūs. Tačiau mokantis naujų dalykų tikrai nebūtinai teks nuskriausti piniginę. Gauti finansavimą naujiems įgūdžiams ar profesijai įgyti šiandien tikrai nesudėtinga.
Vienas populiariausių būdų pasinaudoti finansavimu yra UŽT finansuojami kursai.Tai puiki galimybė pakeisti profesiją ar įgyti naujų žinių ir įgūdžių, kuriuos bus galima panaudoti ir dabartiniame darbe ar veikloje ir tokiu būdu padaryti reikšmingą pažangą.
Dabar daugelis kursų organizatorių jau bendradarbiauja su Užimtumo tarnyba, tad jų dalyviai turi galimybę gauti iki 100 proc. finansavimą. Gera žinia ta, kad dabar į šį finansavimą pretenduoti gali visi: tiek ir nedirbantys asmenys, tiek ir tie, kurie dirba, verčiasi individualia veikla, turi verslo liudijimą ar yra mažosios bendrijos narys. Dar daugiau: Užimtumo tarnyba besimokantiems taip pat gali kas mėnesį mokėti stipendiją.
Finansavimo užsitikrinimo procesas yra pakankamai paprastas. Visų pirma reikėtų išsirinkti pačius kursus, sužinoti jų kodą ir pradžios datą, įsitikinti, kad grupėje dar yra vietos. Tada reikės užsiregistruoti Užimtumo tarnybos puslapyje ir su paskirtu specialistu konsultacijos metu pasirašyti sutartį bei gauti finansavimo kuponą. Galiausiai beliks pasirašyti sutartį su mokymo įstaiga ir laukti kursų pradžios.
Naujiems įgūdžiams per vėlu nebūna
Kitas pakankamai dažnas įsivaizdavimas susijęs su amžiumi – galvojama, kad naujai veiklai gali būti jau per vėlu. Visgi šiandieninis pasaulis intensyviai kinta ir atveria naujų galimybių, o mokymasis visą gyvenimą ar profesijos keitimas, net jei daug laiko praleista ir nemažai pasiekta visai kitoje srityje, tampa įprastu dalyku.
Be to, galima teigti, kad gyvenimiškos ir darbinės patirties įgiję žmonės persikvalifikavę ne tik neatsilieka nuo jaunesnių kolegų, bet ir turi savų pranašumų. Ankstesni įgūdžiai ir patirtis, problemų sprendimo ir konfliktų valdymo gebėjimai, išlavintas kūrybiškumas, kantrybė, netgi specifinės tam tikros srities žinios ir kiti elementai – tai solidus bagažas, kuris naujajame karjeros kelyje gali tapti tikru pranašumu.