Daugėja biseksualių žmonių, kuriuos seksualiai traukia ir vyrai, ir moterys, rašo „New York Post“. 2024 m. „Gallup“ apklausa parodė, kad 4,4 proc. suaugusių amerikiečių teigia esantys biseksualūs, įskaitant 57,3 proc. tų, kurie jau identifikuojasi kaip LGBTQ+.
Tačiau neseniai atlikti tyrimai parodė, kad biseksualumas gali būti dar labiau paplitęs, nei anksčiau supratome, pabrėžia leidinys.
Nors tik 4,4 proc. suaugusių amerikiečių save įvardija kaip biseksualius, antropologas daktaras Jasonas Hodgsonas mano, kad biseksualumas yra daug labiau paplitęs. Kembridžo evoliucijos genetikas „Daily Mail“ papasakojo apie savo „biseksualumo diapazono“ tyrimus. Jis teigė, kad žmonės retai būna visiškai heteroseksualūs ar homoseksualūs – vietoj to jie patenka kažkur į seksualumo spektrą.
„Prognozuoju, kad dauguma žmonių iš tikrųjų turėtų būti biseksualūs, – sakė J. Hodgsonas. – Genai, darantys įtaką tos pačios lyties seksualiniam elgesiui, tikriausiai yra tik genai, darantys įtaką bendram socialumui, o žmonės, esantys variacijų diapazono viduryje, tikriausiai yra geresni visuose socialiniuose santykiuose.“
Z kartos moterys precedento neturinčiu skaičiumi prisipažįsta esančios biseksualios, tačiau ar jos tik seka madas?
„Todėl žmonės, kurie tam tikrose situacijose užsiimtų tos pačios lyties asmenų seksualiniu elgesiu, tikriausiai taip pat geriau užmezga heteroseksualius santykius“, – sakė ekspertas.
Savo minčiai iliustruoti J. Hodgsonas naudoja paprastą skaičių formulę: kiekvienas žmogus priskiriamas intervalui nuo 0 iki 1, kur 0 reiškia heteroseksualumą, o 1 – gryną homoseksualumą: „Taigi, jei asmuo turėjo vieną homoseksualią patirtį ir 99 heteroseksualias patirtis, jo reikšmė būtų 1/100 arba 0,01 – tik šiek tiek biseksualumo diapazone. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad seksualinė „patirtis“ gali pasireikšti tikru fiziniu susidūrimu su kitu asmeniu, bet gali apimti ir tuos, kurie patiria susijaudinimą vien matydami ar galvodami apie kitą asmenį. Taigi, kad asmuo būtų laikomas biseksualiu, jam nebūtina realiame gyvenime užsiimti tiek heteroseksualiais, tiek homoseksualiais veiksmais.
Pasak evoliucijos genetiko, biseksualus elgesys labai paplitęs tarp laukinių primatų, ypač tarp bonobų.
„Spėju, kad dauguma žmonių būtų šiek tiek biseksualūs, jei susidarytų tinkamos socialinės aplinkybės“, – sakė J. Hodgsonas ir pridūrė, kad biseksualumas nėra tas pats, kas tapatintis su biseksualumu.
Antropologas sakė, kad ši taisyklė galioja daugumai primatų, ir paaiškino, kaip biseksualumas atlieka svarbų socialinį vaidmenį. 2016 m. atliktame tyrime J. Hodgsonas nustatė, kad bonobai yra viena iš nedaugelio rūšių gyvūnų, kurie reguliariai lytiškai santykiauja su tos pačios lyties asmenimis, dažnai net daugiau nei su priešingos lyties atstovais.
„Bonobai yra biseksualūs, ir manoma, kad tai prisideda prie grupės sanglaudos, – rašė J. Hodgsonas straipsnyje, paskelbtame žurnale „Encyclopedia of Evolutionary Psychological Science“. – Gali būti, kad biseksualumas yra norma, nes tie individai, kurie užsiima homoseksualiais lytiniais santykiais, dažnai dalyvauja ir reprodukciniuose lytiniuose santykiuose.“
J. Hodgsonas taip pat pabrėžė, kad „daug, labai daug genų“ kartu lemia žmogaus seksualumą, o tai reiškia, kad seksualinė orientacija tam tikru mastu yra paveldimas bruožas: „Genai, darantys įtaką tos pačios lyties asmenų seksualiniam elgesiui, yra paplitę, ir juos didesniu ar mažesniu laipsniu turi dauguma žmonių.“