Išmanieji įrenginiai vaikus traukia it magnetai. Net pats nerimastingiausias vaikas, padavus telefoną į rankas, staiga nurimsta ir visą savo dėmesį sutelkia į vaizdus ekrane, daugiau nepastebėdamas nieko, kas vyksta aplinkui.
Konsultuoja kūdikių ir vaikų vyr. ergoterapeutė Jūratė Žemaitytė.
Vienas iš „lengviausių ir populiariausių“ būdų nuraminti vaiką –%%%%%%%%%%0%%%%%%%%%%ir įjungti vaiko mėgstamą filmuką ar dainelę. Būtent šioje vietoje norisi pasakyti STOP – tai jokiu būdu negali tapti įprastu dažnai pasikartojančiu elgesio modeliu, kad vaikai nurimtų ir būtų paklusnūs, kitaip tariant, „patogūs“. Toks modelis naudingas tik tėvams tuo metu, bet jokiais būdais nėra naudingas vaikui.
Vis dažniau vaikai su šiais įrenginiais pradeda ir užbaigia savo dieną – keliasi, valgo, ruošia namų darbus, nešasi į mokyklą, žaidžia įvairius žaidimus, žiūri vaizdo įrašus ir net eidami miegoti nešasi į lovą ir „skrolina“.
Su vėjo malūnais nepakovosite, tačiau laiką prie išmaniųjų įrenginių limituoti galima ir reikia. Kodėl?
Telefonų, kompiuterių, planšečių ir kitų išmaniųjų įrenginių naudojimas turi neigiamos įtakos vaikų regėjimui, svoriui, laikysenai, smegenų formavimuisi, elgesiui, socialiniams įgūdžiams. O per dažnas tokių įrenginių naudojimas gali sukelti priklausomybę.
Būtent dėl šių priežasčių %%%%%%%%%%1%%%%%%%%%%, kokiu metu ir kiek laiko gali praleisti prie ekranų. Šios taisyklės turi būti konkrečios ir labai aiškios, kurių vaikai turi išmokti laikytis nuo pat mažumės.
Dar vaikams iki 3 metų išvis nerekomenduojami išmanieji įrenginiai, nes tai gali turėti neigiamos įtakos ne tik socialiniams įgūdžiams, bet ir kognityvinėms funkcijoms ir, be abejo, kalbos raidai. Vaikai, ypač pradinių klasių mokiniai, telefonais ir kitais įrenginiais gali naudotis ne ilgiau kaip 1 val. per dieną, kad nebūtų sutrikdomas %%%%%%%%%%2%%%%%%%%%% ir smegenų vystymasis.
Keletas patarimų tėvams: