Nė viena pora negali pragyventi bendro gyvenimo visiškoje darnoje. Partneriai neišvengiamai turi psichologiškai „prisitrinti“ vienas prie kito, tačiau tai gali įvykti skirtingai.
Kai kurios poros pasirenka pareigų ir atsakomybės už santykius pasiskirstymo kelią, o kitos viską sprendžia konfliktais, barniais ir abipusėmis pretenzijomis. Tai, žinoma, neveda pastarųjų prie laimės ir gerovės.
Kaip pora turėtų pasiskirstyti atsakomybę už santykius?
Kaip visada, tiesa yra kažkur per vidurį. Neteisinga manyti, kad vienas partneris turi tempti ant savo pečių didžiausią naštą, nes „moteris – silpna būtybė“ arba „tai – nevyriškas reikalas“.
Užsiversti visą naštą ant savo pečių lygiai kaip ir vengti atsakomybės – netinkamas ir pražūtingas kelias.
Atsakomybė – po lygiai
Du žmonės poroje – tai vienas mentalinis vienetas. Žinoma, kiekvienas turi savo svajones, poreikius, tačiau bendri reikalai turi užimti ne mažesnę vietą už asmeninius. Svarbu būti atviriems, ieškoti kompromisų ir neprarasti savęs.
Kai kurios poros stengiasi suartėti, pasirinkdamos savotišką psichologinės mimikrijos kelią. Tai galima pavadinti laimingu scenarijumi. Kiti sutuoktiniai keičiasi palaipsniui, veikiami permainų, kurios vyksta partneryje. Kiekviena pora veikia savitai.
Emocijų pasirinkimas
Kiekvienas žmogus turi įsisąmoninti, kad jis gali būti atsakingas tik už savo emocijas. Žinoma, jo veiksmai gali pataisyti ar pabloginti artimo žmogaus nuotaiką, tačiau valdyti atsakomųjų reakcijų jis negali.
Jeigu partneris nusiteikęs ieškoti priežasties savo įsižeidimui, tai jis tikrai ją ras. Ir atvirkščiai, jeigu jis pasirengęs laimei, tai niekas jam nesutrukdys jaustis laimingam.
Energetinis dėmuo
O šis punktas visiškai gulasi ant moters pečių, nes būtent ji pagal savo prigimtį kuria atmosferą namuose, pripildo juos savo energijos. Vyras, kad ir kaip stengtųsi, nieko padaryti negali. Todėl jeigu aplinkoje tvyro įtampa, tai ji bus moters destruktyvių programų rezultatas.
Psichologai pabrėžia, kad vyras gali elgtis ir jaustis skirtingai, priklausomai nuo to, kuo jį apgaubia moteris. Jeigu tai bus švelnumas, rūpestis, dėmesys, jis jausis gerai ir elgsis kultūringai. Jeigu tai įtampa ir pretenzijos, jo reakcijos jau bus kitos.
Jeigu moteris įpykusi, nepatenkinta, emocionaliai išsekusi, tai ji bus nepajėgi suteikti santykiams gyvybinės energijos. Šalia tokios moters vyras jausis nelaimingas, nevykėlis ir nepajėgus gražiems poelgiams Vyro produktyvumas priklauso nuo jo pasitikėjimo savimi. O pastarasis smarkiai priklauso nuo moters atsidavimo jam.
Atsakomybė už išorines permainas
Šis dėmuo be jokios abejonės skirtas tik stipriosios lyties pečiams. Vyras atsakingas už tai, kuo pripildo santykius iš išorinio pasaulio. Jeigu tai bus jo darbinės problemos, tai jis gadins poros santykių mikroklimatą, o savo laimėjimais ir atradimais jis praturtins santykius. Tie vyrai, kurie per daug galvoja apie savo reikalus, po darbo pareina niūrūs ir agresyvūs, jei tarsi savo rankomis griauna šeimą.
Ir pagaliau neverta pamiršti, kad santykiai susideda iš daugybės smulkmenų, kurių neįmanoma išvardyti. Universalios idealios santuokos formulės nėra. Yra tik viena neginčytina sąlyga – vyro ir moters indėlis į santykius turi būti vienodas, jie turi prisidėti po lygiai.