Gyvenimas | Sveikata | 2 min.

JAV sumažinus paramą sveikatos programoms, PSO įspėja dėl milijonų mirčių

ELTA
2025 m. kovo 18 d. 10:08
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) / Pixabay.
Susiję straipsniai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paragino JAV administraciją persvarstyti savo sprendimą  sumažinti lėšas sveikatos programoms – ir įspėjo dėl milijonų mirčių. Vien tik kovos su ŽIV programų nutraukimas dėl lėšų stygiaus „gali niekais paversti 20 metų pažangą“, sakė jis pirmadienį Ženevoje. Tai gali lemti „daugiau kaip 10 mln. papildomų užsikrėtimų ŽIV bei 3 mln. su ŽIV susijusių mirčių“.

Ypač skaudžių padarinių, pasak Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso, turėtų JAV tarptautinio vystymosi agentūros (USAID) ir JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CCD) tiesioginių išmokų šalims sustabdymas. Dėl lėšų sumažinimo smarkiai būtų paveikta ne tik pasaulinė kova su ŽIV, bet ir su poliomielitu , maliarija bei tuberkulioze, o taip pat pasaulinės vakcinacijos nuo tymų ir raudonikės kampanijos.

PSO vadovas paragino JAV administraciją „persvarstyti“ prezidento Donaldo Trumpo sprendimą dėl drastiško JAV pagalbos užsieniui sumažinimo.

JAV per praėjusius du dešimtmečius, pavyzdžiui, kovoje su maliarija buvo šalis, skyrusi didžiausius dvišalius mokėjimus ir taip padėjusi užkirsti kelią 2,2 mlrd. susirgimų ir 12,7  mln. mirčių. Ši ir kita pažanga dabar pastatyta ant kortos. 

JAV iki šiol buvo didžiausia PSO donorė. Tačiau sugrįžęs į Baltuosius rūmus D. Trumpas paskelbė, kad šalis traukiasi iš organizacijos ir, be to, pradžioje įšaldė beveik visą JAV paramą užsieniui.

D. Trumpas jau per savo pirmąją kadenciją 2017–2021 m. buvo įšaldęs įmokas PSO ir paskelbęs apie šalies pasitraukimą, tačiau jo įpėdinis Joe Bidenas šį sprendimą atšaukė.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
 .

U. von der Leyen: Europa turi persiginkluoti, kad iki 2030 m. turėtų patikimą atgrasymą
Pasaulis | 2 min.
Baltieji rūmai: D. Trumpas ir V. Putinas susitarė dėl ribotų paliaubų Ukrainoje
papildyta
Pasaulis | 2 min.
Rusijos valstybinė žiniasklaida: V. Putino ir D. Trumpo pokalbis baigėsi
Pasaulis | 2 min.
Baltieji rūmai: D. Trumpo ir V. Putino pokalbis prasidėjo, klostosi gerai
Pasaulis | 2 min.
K. Budrys kritiškai vertina JAV ir Rusijos lyderių susitikimą: aš dėl Putino ir jo administracijos neturiu jokių iliuzijų
Politika | 2 min.
K. Starmeris pareiškė D. Trumpui, kad Ukraina turi užimti tvirčiausią įmanomą poziciją
Pasaulis | 2 min.
D. Trumpas nori apkaltos JAV teisėjui, bandžiusiam sutrukdyti deportacinius skrydžius
Pasaulis | 2 min.
Kinija teigia esanti pasirengusi prisijungti prie Ukrainos pokarinio atstatymo
Pasaulis | 2 min.
Baltieji rūmai: atsisakydama paleisti įkaitus „Hamas“ pasirinko karą
Pasaulis | 2 min.
F. Merzas: jau penktadienį Ukrainai gali būti skirta papildoma 3 mlrd. eurų pagalba
Pasaulis | 2 min.
Derybose dėl taikos JAV gali reikėti panaudoti kietąsias priemones, sako K. Budrys
Pasaulis | 2 min.
D. Peskovas: D. Trumpas ir V. Putinas kalbėsis tiek, kiek reikės
Pasaulis | 2 min.
Ukraina ragina Rusiją sutikti su laikinomis paliaubomis
Pasaulis | 2 min.
„Starbucks“ tinklas JAV turės sumokėti milijoninę kompensaciją karšta arbata apiplikytam klientui
Pasaulis | 2 min.
JAV ekonomikos sulėtėjimas: ar Baltijos šalims yra ko nerimauti?
Komentarai | 5 min.
Baltieji rūmai svarsto taikos susitarime pripažinti Krymą Rusijos teritorija
Pasaulis | 2 min.
Reidas JAV Taikos instituto patalpose: tikslas – vadovo nušalinimas
Pasaulis | 2 min.
D. Trumpas panaikino J. Bideno vaikų apsaugą
Pasaulis | 2 min.
TKS 9 mėnesiams įstrigę astronautai pagaliau grįžta į Žemę
Pasaulis | 2 min.
Hučių žiniasklaida praneša apie naujus JAV smūgius Jemene
Pasaulis | 2 min.