Kanada ketvirtadienį ėmėsi žingsnių atidėti eutanazijos įstatymo pakeitimą, pagal kurį ji galėtų būti taikoma ir psichikos ligoniams, tvirtindama, kad reikia daugiau laiko apsaugos priemonėms nustatyti.
2016-aisiais Kanada, reaguodama į aukščiausios instancijos teismo sprendimą panaikinti eutanazijos draudimą, patvirtino savižudybės su gydytojo pagalba galimybę nepagydomai sergantiems ligoniams.
2021-aisiais ši teisė buvo išplėsta įtraukiant suaugusiuosius, sergančius sunkiomis ir lėtinėmis ligomis, kurios nekelia pavojaus gyvybei, o vyriausybė pažadėjo taip pat leisti eutanazijos prašyti psichikos ligoniams.
Tačiau ketvirtadienį šalies teisingumo ministras Davidas Lametti parlamente pateikė įstatymo projektą, kuriuo siekiama, kad toks pakeitimas būtų atidėtas vieniems metams – iki 2024 metų kovo 17 dienos.
Jis išreiškė įsitikinimą, kad pakeitimas sulauks plataus palaikymo.
„Turime būti atsargūs, – spaudos konferencijoje sakė D. Lametti. – Turime žengti žingsnis po žingsnio, užtikrindami, kad profesijos atstovai (ir) visa Kanados visuomenė įsisąmonintų šį žingsnį.“
Jo teigimu, siūlomas pratęsimas suteiktų medikams daugiau laiko pasirengti teikti pagalbą, žinomą MAID akronimu – medicininė pagalba mirštant.
„Tai taip pat leis atlikti išsamius rizikų ir sudėtingų aspektų, susijusių su MAID teikimu asmenims, kurių vienintelė pagrindinė sąlyga yra psichikos liga, tyrimus“, – pridūrė ministras.
Remiantis naujausiais 2021-ųjų vyriausybės duomenimis, pagalba numirti buvo suteikta daugiau nei 30 tūkst. kanadiečių.
Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad kanadiečiai iš esmės pritaria galimybei nusižudyti su medikų pagalba.
Tačiau kelios neseniai paskelbtos ataskaitos sukėlė susirūpinimą, kad kai kurie žmonės mirties prašo ne dėl silpnos sveikatos, o dėl skurdo, būsto neturėjimo ar didelės vienatvės.
Vienam vyrui eutanazija – jo prašymu – buvo atlikta dėl klausos praradimo. Jo sesuo Senato posėdyje paliudijo, kad jis galėjo girdėti naudodamas ausies implantą, bet užsispyrusiai atsisakė jį nešioti.
Neseniai taip pat buvo pradėtas tyrimas po to, kai Veteranų reikalų skyriaus darbuotojas pasiūlė šią galimybę keliems veteranams, tarp jų – parolimpietei Christine Gauthier, kuri kreipėsi prašydama jos namuose įrengti neįgaliojo vežimėlio rampą.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.