Į Ukmergės „Dvarų žiedą“ įtrauktas ir didelio turistų susidomėjimo sulaukęs Vaitkuškio dvaras ieško naujų savininkų. Šis kultūrinis objektas parduodamas, o dabartiniai šeimininkai tikisi, kad atsiras pirkėjai, kurie tęs pradėtą kultūrinę veiklą ar net atstatys pagrindinį dvaro pastatą.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės aristokratijos kultūros lizdu vadinto Vaitkuškio dvaro išlikusį bokšto pastatą užpernai iš ankstesnių savininkų įsigijo Varšuvoje gyvenantis grafų provaikaitis Pavelas Šanaica Kosakovskis.
Tačiau šiandien objektas – tarp parduodamų.
Pardavimo skelbime rašoma, kad teritorijai priklauso originalus bokštas su įrengta vandentiekio sistema, elektra. Jame – prieškambaris, miegamasis, vonia. Kambariai yra įrengti antrame ir trečiame aukštuose. Sklype yra išlikę oranžerijos griuvėsiai.
Šiuo metu teritorijoje pastatytos lauko palapinės, nedidelė veja pritaikyta žaisti minigolfą.
Dvaro pardavimu besirūpinantis šeimos giminaitis Arnas Dabusas pasakojo, kad šalia šio kultūrinio objekto yra 4 hektarai miško ir žemės. Kartu parduodamas ir prekinis ženklas UAB „Vaitkuškis“.
Pardavimo skelbime teigiama, jog teritorijai priklauso originalus bokštas su įrengta vandentiekio sistema, elektra. Jame – prieškambaris, miegamasis, vonia. Kambariai yra įrengti antrame ir trečiame aukštuose. Sklype yra išlikę oranžerijos griuvėsiai.
Vaitkuškio dvaro statinius siūloma pirkti už 250 000 eurų.
Galimų pirkėjų smalsumą galėtų sužadinti ir unikalus čia esantis objektas – požeminis tunelis, kadaise jungęs dvarą su kalno papėde, kuriuo galima buvo patekti į Pašilės bažnyčią. Tiesa, tunelis šiuo metu nėra praeinamas. Tačiau, teigiama, kad tai tikrai ne legenda ir jį įmanoma prikelti iš užmaršties.
Pašnekovas pasakojo, kad Kosakovskių giminė dvarą nutarė parduoti įsitikinus, kad savo jėgomis jo atstatyti nepavyks. Bandė teikti paraiškas ES struktūrinių fondų finansavimui gauti, bet nesėkmingai. Tikisi, kad naujieji savininkai tęs pradėtą kultūrinę veiklą ir dvaras bus atviras turistams.