Naujame dirbtinio intelekto sugeneruotame vaizdo įraše, kurį, kaip manoma, sukūrė kinų „tiktokeris“, vaizduojama depresyvi Donaldo Trumpo tarifų įvedimo Amerika. Vaizdo įraše rodomi liguistai nutukę amerikiečiai, liejantys prakaitą dirbtuvėse ir fabrikuose, atliekantys žemos kvalifikacijos darbus, o fone skamba niūri kinų muzika, rašo Dailymail.co.uk.
Kiekvienas „amerikietis“ vaizdo įraše atrodo prislėgtas ir išsekęs nuo darbo kiekio – tai sustiprina daugybę stereotipų apie tautos darbo etiką. Klipas baigiasi šūviu į D. Trumpo rinkimų kampanijos šūkį, rodantį „Padarykime Ameriką vėl didžią“ („Make America Great Again“).
32 sekundžių klipe daugiausia dėmesio skiriama stereotipinėms gamybos darbo vietoms, kurios per pastaruosius kelis dešimtmečius buvo perkeltos į užsienį, bet gali būti sugrąžintos į JAV, kilus D. Trumpo tarifų siautuliui.
Dailymail.co.uk pabrėžia, kad tokie įžeidimai, kaip šis virusinis vaizdo įrašas, pradėjo plisti internete vykstant Vašingtono ir Pekino kovai dėl tarifų, kai pastarosiomis dienomis abi pusės grasina viena kitai griežtais mokesčiais importuojamoms prekėms.
Kartu su atsakomaisiais muitais įsiplieskė ir žodžių karas po to, kai JAV viceprezidentas J. D. Vance'as praėjusią savaitę duodamas interviu televizijai „Fox News“ pareiškė, kad Kinijos ekonomiką skatina „valstiečiai“.
Gindamas D. Trumpo muitus J. D. Vance'as praėjusį ketvirtadienį sakė: „Mes skolinamės pinigų iš Kinijos valstiečių, kad nusipirktume daiktus, kuriuos tie Kinijos valstiečiai gamina.“
„Ką globalistinė ekonomika davė Jungtinėms Amerikos Valstijoms? Atsakymas: iš esmės ji pagrįsta dviem principais – didžiulių skolų prisiėmimu, kad galėtume pirkti daiktus, kuriuos mums gamina kitos šalys“, – pridūrė viceprezidentas.
Trečiadienį įsigaliojo JAV prezidento D. Trumpo nustatyti didesni muitai prekėms, importuojamoms iš maždaug 60 šalių, kurias jis pavadino „didžiausiomis pažeidėjomis“. Tarp jų – 104 proc. tarifas Kinijai, įvestas po to, kai abi supervalstybės įvedė „akis už akį“ mokesčius.