Naujosios muzikos platforma Vilniuje „Playground“ pristato ištisų metų trukmės naujosios muzikos koncertų ciklą. Šis išsiskiria inovatyvumu ir stipriais vardais, formuojančiais Lietuvos šiuolaikinės muzikos veidą. Serijoje – šešios unikalios meninės programos, kuriose dalyvauja ryškiausi šalies kūrėjai ir atlikėjai.
Pirmasis koncertas nuskambės balandžio 15 d. Sapiegų rūmuose. ,,Vilnius jau dabar yra vienas įdomiausių miestų Europoje, siūlantis plačią aprėptį skirtingų inovatyvių meninių iniciatyvų, aktualių projektų ar meno sintezių ir galintintis pasiūlyti ne vieną įtaukiančias programas turintį festivalį.
Tačiau trūksta erdvės, kurioje reguliariai ir sistemingai būtų pristatomi aktyviausi šių dienų nepriklausomos scenos Lietuvos kūrėjai ir jų idėjos. Tikiuosi, kad ši nauja iniciatyva taps erdve leidžiančia kurti terpę naujiems kūrybiniams mainams, žaidimams bei augins dar didesnį naujosios muzikos entuziastų ratą.
Šių metų programa pasiūlys 6 skirtingus meninius projektus, eksperimentinius žanrus ir tardiciplines partnerystes, kurios atspindi šių dienų Lietuvos šiuolaikinės muzikos sceną. O nuo kitų metų viliuosi, kad koncertai jau taps tradicija ir pasimatysime kiekvieną mėnesį“,- pasakoja violončelininkas, ,,Playground“ naujosios muzikos koncertų serijos programos kuratorius Arnas Kmieliauskas.
,,Playground“ – tai ne tik koncertų serija, bet ir kūrybinė platforma, kurioje atlikėjai, kompozitoriai ir kitų sričių menininkai eksperimentuos, ieškos naujų formų ir pakvies publiką pasivaikščioti naujosios muzikos perimetrais. Lyg žaidimų aikštelėje, jie yra laisvi interpretuoti, derinti įvairias disciplinas ir atrasti dar nepažintas garsines teritorijas.
„Sapiegų rūmuose kuriame erdvę skirtingų epochų kultūrai pažinti ir įvairioms meno formoms patirti, ir labai svarbi mūsų veiklos dalis – šiandienos menas, kalbantis mums apie mūsų laiką ir mūsų pasaulį. Todėl norėjome, kad Sapiegų rūmų programoje atsirastų pasikartojančių susitikimų su naująja muzika – taip ji galės atverti vis kitokius profilius, tuo džiugindama savo gerbėjus. O kitiems atsiras galimybė ją pažinti ir jaukintis: rūmų erdvės tam puikiai tinka“,- dalijasi šiuolaikinio meno centro Sapiegų rūmų padalinio vadovė Gintautė Žemaitytė.
„Playground“ sostinei siūlo žaismingą erdvę, pristatančią šiuolaikinės muzikos koncertus ir performansus. Šiuo atžvilgiu Sapiegų rūmai atveria naują etapą miesto kultūrinėje panoramoje, – jie tapdami šiuolaikinio meno ir muzikos “namais“ – erdve, kurioje naujoji muzika gali augti, evoliucionuoti ir skambėti ne tik išskirtinėmis progomis. Rūmų istorinis kontekstas suteikia koncertams ne tik unikalią aplinką, bet ir simbolinę vertę – čia šiuolaikinė kūryba, kaip vieta, kurioje šiuolaikinė kūryba gali įsitvirtinti formuojant naujas tradicijas. Kiekvieno mėnesio koncertas taps erdve, kurioje susitiks skirtingos šiuolaikinės muzikos kryptys, leidžiančios klausytojams giliau pažinti aktualiosios muzikos plačią žanrinę įvairovę ir kūrybinį procesą.
Pirmasis ,,Playground“ koncertų serijos atidarymo koncertas balandžio 15 d. Sapiegų rūmuose, kuriame galėsite pasinerti į garsinį pasivaikščiojimą, vedantį per Antakalnio rajoną, atveriant ausis ir paruošiant koncertinei Vilniaus panoramos patirčiai.
,,Garso praktikų projekto ,,Einant į niekur“ metu tiriami Vilniaus garsovaizdžio ypatumai ir atidaus klausymo, aplinkos stebėjimo strategijos. Remiantis meninio tyrimo patirtimis kuriami įvietinti muzikos, garso ir audiovizualiniai kūriniai. To pasekoje ypatingai svarbu šiuos kūrinius pristatyti miesto erdvėse, klausytojus supažindinant su mūsų meniniu tyrimu praktiškai – einant garsinių pasivaikščiojimų maršrutais inspiravusiais kūrybinį procesą. Bandant pažinti miesto kasdienybę atsiveria naujos, nepatirtos perspektyvos į miesto garsą ir vaizdą, į ką ir norim pasinerti kartu su klausytojais“,- atskleidžia pirmojo koncerto kompozitorius Dominykas Digimas.
2025 metų serijoje dalyvaus ryškiausi Lietuvos šiuolaikinės muzikos kūrėjai ir tarpdisciplininio meno kūrėjai: šiuolaikinės muzikos ansambliai „Twenty Fingers Duo“, „Synaesthesis“, „Chordos“ ir, „Fleitų 3“, kompozitoriai D. Digimas, A. Bumšteinas, L. Vozgirdaitė; atlikėjai A. Kmieliauskas, L. Kmieliauskaitė, M. Finkelštein, garso menininkas S. Nekrošius, vizualiojo meno kūrėja L. Narkevičiūtė, videomenininkai K. Dirsė ir V. Oškinis bei dramaturgas R. Ribačiauskas.