Kremlius, regis, vėl intensyvina refleksinės kontrolės kampaniją, nukreiptą į Vakarų sprendimų priėmimą, pasitelkdamas branduolinius grasinimus ir diplomatines manipuliacijas, sakoma naujame Karo tyrimų instituto (ISW) Rusijos puolimo kampanijos vertinime, pranešė „Ukrinform“.
ISW analitikų teigimu, refleksinė kontrolė yra esminis Rusijos hibridinio karo priemonių rinkinio elementas – tai taktika, formuojanti varžovų nuomonę tiksline retorika ir informacinėmis operacijomis taip, kad jie savanoriškai imtųsi Rusijai naudingų veiksmų.
„Per visą plataus masto invaziją į Ukrainą Rusija dažnai žvangina branduoliniais ginklais, kad Vakarai, kuriuos Rusija apibrėžia kaip savo priešininkus, nustotų teikti karinę paramą Ukrainai. Grasinimai branduoliniais ginklais tapo dažnai naudojama Rusijos refleksinės kontrolės forma“, – sakoma pranešime.
Pasak JAV analitikų, šiose pastangose pasitelkti branduolinę retoriką svarbų vaidmenį vaidina Rusijos pareigūnai. Jie nuolat pabrėžia Rusijos pasirengimą panaudoti branduolinius ginklus ir skelbia miglotus grasinimus branduoliniu atsaku, reaguojant į Vakarų politikos sprendimus dėl karo Ukrainoje, kad priverstų Vakarų sprendimų priėmėjus susilaikyti ir sumažinti paramą Ukrainai.
Dabartinė akivaizdžiai atgimusi branduolinė retorika, šį kartą paskelbus apie planuojamas taktinių branduolinių ginklų pratybas, sutampa su neišvengiamu Vakarų ginklų atvykimu į Ukrainą.
„Tikėtina, kad Rusijos pareigūnai pasitelkia gąsdinimo branduoliniais ginklais informacinę operaciją, kad atgrasytų Ukrainos Vakarų partneres nuo papildomos karinės paramos ir išgąsdintų Vakarų sprendimų priėmėjus, kad jie neleistų Ukrainos pajėgoms naudoti Vakarų suteiktų sistemų pulti teisėtus karinius taikinius Rusijoje“, – sakoma ISW pranešime.
Vis dėlto, ISW vertinimu, mažai tikėtina, kad Rusija panaudotų taktinius branduolinius ginklus mūšio lauke Ukrainoje ar kur nors kitur.