Atsisakę rūmų privilegijų princas ir aktorė toliau gyvena prabangų gyvenimą. Tačiau iš kur pora gauna pajamų, kurios gali padengti prabangaus dvaro Montecite (Santa Barbaros grafystėje) išlaikymą, narystę elitiniuose klubuose, asmeninę apsaugą ir aukščiausios kokybės drabužių ženklus? Pažvelkime į jų finansus.
Nepaisant to, kad Meghan ir Harry daugiau nei prieš penkerius metus pasitraukė iš Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narių, jie vis dar demonstruoja monarchų įpročius. Ir reikalauja, kad kiti su jais elgtųsi atitinkamai. Tai ypač pastebima su ponia Meghan Markle, kurios kiekvienas pasirodymas viešumoje virsta jos vardo spektakliu.
Pavyzdžiui, antroje naujos kulinarijos laidos „Su meile Meghan“, kuri „Netflix“ bus išleista 2025 m., dalyje princo Harry žmona pareikalavo, kad ji nebūtų vadinama pavarde, kurią turėjo prieš susigiminiuodama su Vindzorais. Kai amerikiečių aktorė Mindy Kaling į ją kreipėsi „Meghan Markle“, laidos vedėja suvaidino visą teatrališką sceną: mąsliai pažvelgė į pjaustomą agurką, prasmingai kilstelėjo antakius, o paskui pasakė: „Taip juokinga, kad tu mane vis dar vadini Meghan Markle. Žinai, kad dabar aš Sasekso (hercogienė)...“
Įdomu, kad jos kaimynai iš Kalifornijos nesako nei „Markle“, nei „Sasekso hercogienė“. Dažniausiai jie ironiškai Meghan vadina „Montecito princese“ – pagal gyvenvietės, kurioje yra jos 15 mln. dolerių vertės dvaras, pavadinimą. Šiuose prabangiuose namuose yra viskas, ko reikia norint gyventi karališkai: devyni miegamieji, šešiolika vonios kambarių, dvi pirtys, biblioteka, sporto salė, namų kino teatras, vyno rūsys, taip pat baseinas, teniso kortai, žaidimų aikštelė, alyvmedžių giraitė, du svečių namai ir penkių automobilių garažas kieme.
Šio turto mokestis taip pat yra „karališko dydžio“ – 68 tūkst. dolerių. Tačiau Harry ir Meghan reguliariai moka tai, taip pat asmeninio saugumo išlaidas, kurias taip pat turėjo prisiimti karališkajai šeimai nustojus juos remti finansiškai. „Forbes“ ekspertų teigimu, metinė sąskaita už poros saugumą gali siekti 2–3 mln. dolerių, atsižvelgiant į tai, kad šeima yra visą parą stebima tiek dvare, tiek už jos ribų.
Tačiau Meghan nepakanka gyventi elitinėmis sąlygomis, kurios pabrėžia jos ypatingą statusą. Jai būtina jaustis A klasės žvaigžde. Greičiausiai todėl ji brangina savo pažintį su Marcusu Andersonu, kuris jai suteikė prieigą prie visų garsiojo „Soho House“ klubo privalumų. Bėgant metams tokios narystės buvo atsakytos Kim Kardashian, Kobe Bryantui ir Britney Spears. Tačiau Meghan nesunkiai gavo „Soho House“ narystę visam gyvenimui ir visas privilegijas, kurios su ja susijusios visame pasaulyje.
Ji taip pat yra elitinio Kalifornijos polo ir teniso klubo narė, už kurio narystę per mėnesį moka apie 10 tūkst. dolerių.
Žinoma, Meghan daug dėmesio skiria ir savo išvaizdai. Nors Britanijoje ji mėgo vaidinti „liaudies princesės“ vaidmenį, jos garderobe jau tada buvo aukščiausios klasės prekių ženklai, tokie kaip „Oscar de la Renta“, „Carolina Herrera“ ir, žinoma, jos mylimasis „Givenchy“. Beje, už princo Harry ji tekėjo su suknele, kurią specialiai jai sukūrė „Givenchy“ kūrybos vadovė Clare Waight Keller. Tos suknelės kaina, anot „Vanity Fair“ ekspertų, galėjo siekti 550 tūkst. dolerių.
Kaip rašo „Daily Mail“, grįžusi į JAV hercogienė gerokai sumažino savo išlaidas drabužiams – nuo 276 tūkst. dolerių 2019-aisiais iki 55 tūkst. dolerių 2020-aisiais. Ir vis dėlto ji ir toliau kartais pasirodydavo viešumoje su stulbinamą sumą kainuojančia apranga. Pavyzdžiui, 2022-ųjų vasarį Meghan atsiėmė NAACP „Image Award“ apdovanojimą už ypatingą indėlį kuriant moterų prieglaudą, vilkėdama Christopherio Johno Rogerso siūta suknele už 2,5 tūkst. dolerių, papildydama ją papuošalais – auskarais ir apyrankėmis – iš viso 9 tūkst. dolerių.
Į JT Generalinės Asamblėjos sesiją, kur Meghan vyras skaitė pranešimą apie skurdą ir pasaulinę klimato kaitą, ji atvyko „visa pasipuošusi prekių ženklais“, t. y. 1,5 tūkst. dolerių vertės „Givenchy“ sijonu, 6,9 tūkst. dolerių vertės „Cartier“ apyranke ir 23 tūkst. dolerių vertės laikrodžiu, kuris anksčiau priklausė princesei Dianai.
Asmeninei priežiūrai Meghan renkasi ir prabangią kosmetiką, salonus bei procedūras. Jos kosmetikos krepšyje yra „La Mer“, „Kate Somerville“, „Tatcha“, „Laura Mercier“, „Armani“, „Yves Saint Laurent“ ir „Dior“, o jos kalendoriuje yra įtraukiami susitikimai su įžymybių stilistu ir to paties pavadinimo grožio salono įkūrėju George'u Northwoodu, taip pat su įžymybių kosmetologe Nicola Joss, kurios klientai yra įžymybės, tokios kaip Jennifer Lopez ir Kate Moss.
Ir galiausiai žinoma, kad Meghan užsiima investicijomis. Visų pirma, 2020 m. ji investavo į projektą „Clevr Blends“ – startuolį, gaminantį greitai paruošiamą avižų pieno latė. Vėliau, duodama interviu „New York Times“, hercogienė prisipažino tapusi investuotoja į prekės ženklą „Cesta Collective“, kurio specializacija – rankų darbo krepšiai. Beje, neseniai dėl to kilo rimtas skandalas, kai „Mail On Sunday“ tyrimų žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kad kai kurie prekės ženklo darbuotojai, kilę iš Ruandos, už vieną krepšį, prie kurio dirba tris dienas, gauna tik apie 12 dolerių.
Meghan kol kas nekomentavo šio šokiruojančio vergų darbo naudojimo fakto įmonėje, kurią ji remia ne tik savo finansais, bet ir reklaminiu veidu.
Be to, dabar ji yra visiškai užsiėmusi savo gyvenimo būdo projektu „As Ever“ (anksčiau vadintas „American Riviera Orchard“), taip pat kitomis iniciatyvomis, kuriomis siekiama didinti jos populiarumą, o kartu ir šeimos pajamas.
Ir vis dėlto išsiaiškinkime, kas leidžia Meghan gyventi tokį prabangų gyvenimo būdą? Juk 2 mln. dolerių, kuriuos ji uždirbo už kostiumų kolekciją, ir pajamos iš jos tinklaraščio „The Tig“, kurios iki jo uždarymo 2018 m. siekė apie 80 tūkst. dolerių, tikriausiai jau seniai išleistos. Tas pats pasakytina ir apie princo Harry santaupas, kurias jis galėjo sukaupti per 10 metų karinės tarnybos. Kaip rašo „Forbes“, princas kasmet gaudavo nuo 50 iki 53 tūkst. dolerių.
Taigi, kaip „Montecito princesė“ ir jos vyras dabar užsidirba pinigų, netekę finansinės britų karališkosios šeimos paramos? Ir svarbiausia, kokius kiekius?
Sutartis su „Netflix“: 100 mln. dolerių
Beveik iš karto po išvykimo iš JK Harry ir Meghan pasirašė 100 mln. dolerių sandorį su platforma „Netflix“. Nuo tada, kai 2020 m. buvo pasirašyta sutartis, jie išleido du didelius projektus: „Harry & Meghan“ – serialą apie jų sprendimą pasitraukti iš karališkosios šeimos ir „Heart Of Invictus“ – kitą dokumentinį filmą, kuris pasakoja apie princo Harry labdaros iniciatyvą kurti varžybas buvusiems ir esamiems kariams su negalia.
2025 m. kovo 4 d. Meghan „Netflix“ išleido savo naują TV laidą „Su meile Meghan“, kurios pirmąjį sezoną sudaro 8 serijos. Jame hercogienė gamina maistą, tvarko sodą ir atlieka kitus namų ruošos darbus kartu su svečiais, tokiais kaip aktorė Mindy Kaling ir virėju Roy Choi. Nepaisant prieštaringų atsiliepimų, serialas pritraukė nemažą auditoriją ir kovo 12 d. pateko į „Netflix“ Top 10 – žiūrėta 12,6 mln. valandų.
Sutartis su „Spotify“: 14,5 mln. dolerių
Netrukus po „Netflix“ sandorio Harry ir Meghan pasirašė trejų metų sutartį su „Spotify“, pagal kurią jiems būtų sumokėta 25 mln. dolerių. Tačiau tik vienas iš poros projektų kada nors buvo įgyvendintas: M. Markle tinklalaidė „Archetypes“, kurioje buvo tyrinėjami archetipai su garsiomis moterimis, tokiomis kaip Serena Williams ir Paris Hilton. 2023 m. birželį „Spotify“ nusprendė vienašališkai nutraukti sutartį su buvusiais karališkaisiais šeimos nariais dėl jų „mažo našumo“.
Sutartis su „Lemonada Media“: 2,4 mln. dolerių (nepatvirtintais duomenimis)
2024 m. vasario mėn. Meghan paskelbė, kad kuria naują tinklalaidės projektą šį kartą pagal sutartį su „Lemonada Media“. Jo kaina niekada nebuvo atskleista. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad bendros bendrovės pajamos iš visų tinklalaidžių praėjusiais metais siekė apie 8 mln. dolerių, Meghan vargu ar uždirbs daug pinigų iš šio bendradarbiavimo. Ekspertai apskaičiavo, kad ji greičiausiai gaus maždaug 10 proc. to, ką gavo iš „Spotify“, arba apie 2,4 mln. dolerių.
Tinklalaidė, pavadinta „Confessions Of A Female Founder“, startuoja 2025 m. balandžio 8 d. Jame Meghan žada aptarti „mažų idėjų pavertimą kelių milijardų dolerių verslu“.
Harry knyga: 20 mln. dolerių (plius pardavimo pajamos)
2023 m. sausį išleisti skandalingi memuarai „Spare“, kuriuose princas Harry gana kritiškai vertina savo šeimos istoriją ir apskritai monarchiją, nuvilnijo visame pasaulyje. „Forbes“ duomenimis, vien jos išleidimo dieną buvo parduota daugiau nei už 1,4 mln. dolerių. Taip pat žinoma, kad Harry kaip avansą iš leidėjo gavo 20 mln. dolerių. Kaip rašo „The Mirror“, princas galėjo uždirbti dar 16 mln. dolerių pardavimo pajamų.
Meghan knyga: 618 tūkst. dolerių (plius pardavimo pajamos)
Princo Harry žmona taip pat išbandė savo jėgas rašydama: 2021 m. ji išleido knygą vaikams „The Bench“, kurioje buvo ir tuomet gimusios poros dukros Lilibet Dianos atvaizdas. Tikslių duomenų, kiek iš viso buvo parduota kopijų, nėra, tačiau žinoma, kad Meghan avansu buvo sumokėta kiek daugiau nei 600 tūkst. dolerių.
Karališkasis palikimas iš prosenelės: 10,3 mln. dolerių
Savo 40-ojo gimtadienio proga princas Harry gavo apie 10,3 mln. dolerių. Ir štai per praėjusių metų jubiliejų princas Harry gavo paskutines išmokas iš šio palikimo.
Prekės ženklas „As Ever“: pajamos nežinomos
Kaip minėjome, 2025 m. pradžioje Meghan pristatė savo atnaujintą gyvenimo būdo projektą „American Riviera Orchard“, kuris buvo pavadintas „As Ever“. Iš pradžių jis specializavosi maisto produktų gamybos sritimi ir platinimu, tarp kurių ypač išsiskyrė Megan „vaisių konservai“. Artimiausiu metu prekės ženklas planuoja plėstis: jo asortimente turėtų būti stalo įrankių, namų dekoro prekių, kosmetikos, kulinarinių knygų, jogos reikmenų, aksesuarų augintiniams ir daug daugiau.
„Meghan's ShopMy“ puslapis: pajamos nežinomos
2025 m. kovą hercogienė užsiregistravo „ShopMy“ platformoje – internetinėje parduotuvėje, kurioje planuoja prekiauti mados gaminiais, kuriuos reklamuoja kaip dalį savo komercinių sandorių, uždirbdama nuo 10 iki 20 proc. komisinių. „Ji iš to gali uždirbti milijonus, – „MailOnline“ sakė finansų ir verslo koučerė Maddie Alexander-Grout. – Jei imsite vidutinį jos sekėjų skaičių (2,6 mln.) ir jų įsitraukimo lygį, ji gali sulaukti tūkstančių pirkėjų, iš kurių ji uždirbs neblogus pinigus.“