Loftai – gyvenimui pritaikyti apleisti fabrikai ar kiti pramoninio tipo pastatai, kuriuos pamėgti spėjo menininkai ar didesnės erdvės trokštantys žmonės. Jei anksčiau daugelis negalėjo įvardyti, ką reiškia loftas, šiandien situacija šalyje yra kiek pakitusi ir susidomėjimas netradicinėmis patalpomis tik didėja. Tuo įsitikinti galima buvo trečiadienio popietę, kai į buvusį Vilniaus mokslinių tyrimų institutą, kur vyko renginys „Dizainas kitaip“ rinkosi smalsuoliai, panorę iš arti pamatyti, kaip galima įsikurti loftus.
Vis daugiau lietuvių nori įsikurti dideliuose, jaukiuose, šviesiuose ir netoli miesto centro esančiuose būstuose, kurio išplanavimus galėtų pasirinkti patys.
„Atvykusieji į šią parodą-ekspoziciją gali pamatyti, koks yra kontrastas tarp dar ne iki galo įrengtų loftų ir juose esančių įvairių baldų bei kitų interjero detalių. Tai parodo, kad visai nebūtina įsirengti iki galo patalpų, jog galima būtų jas apstatyti baldais ir apsigyventi. Pavyzdžiui, prie lovos su gražiais patalais puikiai dera ir netinkuotos sienos“, – šypsodamasi sakė „Fashion Gates“ marketingo vadovė Regina Fraimanaitė.
Renginio dalyviams buvo pristatyti keturi lakoniško ir įspūdingo dizaino loftai. Juos apžiūrint buvo galima įsitaisyti ant minkštų fotelių, sofų ar lovų ir nors trumpam įsijausti į loftuose įsikūrusių žmonių gyvenimus.
Pasak renginio „Dizainas kitaip“ organizatorių jų tikslas parodyti, kad baldai, detalės ir kiti aksesuarai skirtingose erdvėse atrodo visiškai kitaip, nei esame įpratę matyti. Namų interjerą reikėtų kurti ne investuojant į sienų apdailą ar dekoravimą, o labiau į baldus ir kitas interjero detales, kurios suteikia būstui jaukumo.
„Loftų įsirengime dominuoja fantazija, nes tai yra visiškai neįpareigojanti erdvė, kurioje galima sukurti bet kokią atmosferą ir interjerą. Juose dera ir klasika, ir absoliutus modernas, ir haitekas“, – sakė renginio organizatorius Artūras Čižiūnas.
Kaip teigė renginio iniciatoriai, kol kas gyvenimą loftuose renkasi jaunimas ar jauna šeima, kuri dar neturi atžalų.