1. Skraidančios voverės
Kalbant apie skraidančius gyvūnus, skraidančios voverės yra beveik kasdienybė, bent jau dauguma mūsų yra girdėję apie jas.
Šis gyvūnas atrodo gana keistai ir yra pasaulio rekordo savininkas tarp skraidančių gyvūnų, galėdamas nuskristi toliausiai – 88 m viename šuolyje!
2. Sterbliniai skraiduoliai
Šie gyvūnai priklauso Australijos oposumų pošeimiui. Jie gali nuskristi maždaug 15–45 m ir yra vieni žaviausių skraidančių gyvūnų.
3. Sraidantys lemūrai
Skraidančių lemūrų galūnes ir uodegą jungia oda – taip padidėja paviršiaus plotas ir gyvūnui lengviau sklandyti. Jiems sunku laipioti ir jie ne skraido, o sklando, bet yra nepaprastai manevringi ir taip gali nuskristi apie kilometrą, beveik neprarasdami aukščio (dauguma kitų „sklandytojų“ ne sklando, o, greičiau, „kontroliuoja kritimą“).
4. Skraidantis driežas
Žinoma, kad jie gali nusklęsti iki 60 m, prarasdami tik apie 10 m aukščio nuo pradinio šuolio. Skirtingai nei skraidantys žinduoliai, jie neturi odos, jungiančios rankas ir kojas, kad būtų lengviau sklandyti, bet, greičiau, pailgintus šonkaulius.
5. Skraidanti gyvatė
Skrendančios gyvatės yra „nelabai nuodingos“ – tai reiškia, kad jų nuodai nepavojingi žmonėms. Tačiau Pietryčių Azijoje ir Indonezijoje yra ir nuodingų skraidančių gyvačių.
6. Skraidanti varlė
Pirmos aprašytos skraidančios varlės buvo surastos Malaizijoje ir Indonezijoje.
7. Skraidančios žuvys
Sklandymas nuo vieno medžio ant kito yra įspūdingas, bet ne mažiau stebinantis dalykas – iššokti iš vandens ir nusklęsti 50 m. Tokio nepertraukiamo skrydžio rekordas yra 396 m, greitis – 68 km/val.
Šios žuvys gali pakilti iki 6 m vertikaliai į orą, ir kartais netyčia nusileidžia ant laivų denių.
8. Pelėdinės rajos
Jos gali būti 5 m pločio ir sverti daugiau kaip toną. Iš vandens jos gali iššokti į beveik 2 m aukštį. Žinoma apie atvejį, kai moteris Floridoje žuvo nuo smūgio, kai pelėdinė raja įšoko į valtį.
9. Sklandančios skruzdės
Šios skruzdės neturi sparnų, turi labai gerą regėjimą ir gyvena atogrąžų miškuose Jos turi šarvus. Krisdamos nuo medžių, jos taikosi nukristi ant šviesesnės spalvos kamieno tamsesnio miško pagrindo fone, kad nukritusios ant žemės iškart netaptų kieno nors maistu.
10. Skraidantis kalmaras
Mokslininkai tiksliai nežino, kaip jie sugeba iššokti ar skristi, turint galvoje, kad keista yra jau tai, kad jie yra cefalopodai, galintys iššokti į orą ir sklęsti – vieninteliai moliuskai, kada nors išėję iš vandens, buvo sraigės ir šliužai. Palyginimui galima pasakyti, kad tai atrodo taip, jei žuvis praleistų amfibijos ir roplio vystimosi stadijas ir iškart „taptų“ paukščiu.