Kita | Archyvas

Nemalonus Uspaskicho vizitas STT: apklaustas kaip specialusis liudytojas

LNK
2017-03-31 12:01
Viktoras Uspaskichas. | Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Penktadienio rytą ne itin malonaus vizito į STT buvo iškviestas Europos Parlamento narys, buvęs Darbo partijos vadovas ir lyderis Viktoras Uspaskichas, pranešė naujienų agentūra BNS.

Čia jis bendravo su tyrėjais, kurie nagrinėja Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos bylos aplinkybes.

Pats politikas žurnalistams pripažino, kad lankėsi STT ir bendravo su pareigūnais.

V. Uspaskaichas byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas, vadinasi, jis yra vos per žingsnį nuo įtarimų.

Prie bylos grįžta po įtarimų prokurorei

Alfa.lt primena, kad vėl prie Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos grįžta, kai Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Aliukonienė vasario pabaigoje buvo sulaikyta įtariant prekyba poveikiu, o jos darbovietėje ir namuose atliktos kratos įtariant, kad prokurorė galėjo paveikti Darbo partijos bylos baigtį.

„Šiuo metu galime patvirtinti, kad generalinis prokuroras yra pradėjęs ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu. R. Aliukonienė yra sulaikyta, artimiausiu metu bus pareikštas įtarimas. Iš esmės galime patvirtinti, kad teisminio tyrimo objektas yra galimas poveikis LAT nagrinėtoje Darbo partijos byloje, kurioje gruodžio pabaigoje buvo paskelbtas sprendimas“, – teigė M. Jovaiša.

Anot prokuroro, taip pat buvo pradėtas ir tarnybinis patikrinimas, tačiau šis patikrinimas pradėtas dėl platesnių aplinkybių, kurios nėra ikiteisminio tyrimo objektai.

M. Jovaiša teigė, kad tyrimas buvo pradėtas jau anksčiau, įtariamųjų byloje gali būti ir daugiau. Tiesa, ar buvo su R. Aliukoniene susisiekęs kuris nors iš „darbiečių“ ar jų advokatų, prokuroras neatskleidė. „Tai vėlgi yra ikiteisminio tyrimo detalės, kurių šiuo metu negalime komentuoti“, – sakė M. Jovaiša.

Nors poveikio „kaina“ nėra įvardijama, prokuroras teigė, kad atlygis vertinamas didesne nei 250 MGL suma – 94 150 eurų.

Pasitraukė ir bylos teisėjas

Po skandalo iš savo posto nusprendė trauktis ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Viktoras Aidukas. Susitikęs su Aukščiausiojo Teismo pirmininku Rimvydu Norkumi, jis įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Kaip nurodoma pareiškime, apsisprendimą lėmė nevienareikšmės diskusijos viešojoje erdvėje šių metų vasario 23 d. pradėjus tyrimą dėl Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus vadovės Ritos Aliukonienės, kuriame teisėjas V. Aidukas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Prokurorė įtariama prekyba poveikiu stambiu mastu vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos baudžiamojoje byloje, kurioje gruodžio mėnesio pabaigoje buvo paskelbtas Aukščiausiojo Teismo sprendimas.

Pareiškime teisėjas nurodo galįs garantuoti, kad Darbo partijos byla Lietuvos Aukščiausiajame Teisme buvo nagrinėjama skaidriai ir nešališkai. Tačiau suprasdamas, kad susiklosčiusių aplinkybių tyrimas reikalauja laiko, ir siekdamas kuo greičiau išsklaidyti bet kokias abejones dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo – aukščiausios kvalifikacijos profesionalų – veiklos skaidrumo, matąs vienintelę galimybę – atsistatydinti iš teisėjo pareigų ir dalyvauti tyrime tiek, kiek bus reikalinga.

ALFA.TV REKOMENDUOJA
Straipsnio komentarai (0)
Jūsų vardas
Jūsų nuomonė
 .

Vilniuje paminėta 57-oji Fiziko diena
Vilnius | 2 min.
Vilniuje surengta miško sodinimo talka: pasodinta daugiau nei 1400 medžių
Vilnius | 2 min.
Prie sostinės savivaldybės surengtas trečiasis protestas prieš viešojo transporto bilietų branginimą
Vilnius | 2 min.
V. Mitalas apie sprendimą kelti viešojo transporto bilietų kainas: per trumpą laiką bandoma daryti didelį pokytį
Vilnius | 2 min.
Sukčiai įvairiais būdais iš žmonių išviliojo apie 60,5 tūkst. eurų
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Bute Vilniuje rasti 89 maišeliai su narkotikais ir jais apsinuodijęs vyras
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Vilniaus ligoninėje mirė iš kalėjimo atvežtas nuteistasis
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Pasvalio rajone nuo kelio nulėkė ir apvirto girto vyro vairuotas automobilis
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Vilniuje rengiama miško sodinimo talka
Vilnius | 2 min.
Sostinėje vyks 57-oji Fiziko Diena: šventės simbolis Dinas Zauras kvies į eiseną Gedimino prospektu
Vilnius | 2 min.
Šeštadienį – trečiasis protestas prieš viešojo transporto bilietų branginimą Vilniuje
Vilnius | 2 min.
Garsus lietuvių kompozitorius K. Mašanauskas aiškinosi teisme: vairuodamas neblaivus su „Range Rover“ padarė avariją
Lietuvos įžymybės | 4 min.
Masinė avarija Vilniuje: susidūrė keturi automobiliai, nukentėjo du žmonės
atnaujinta
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Vilniaus rajone ieškomas dingęs vyras
Vilnius | 2 min.
Vilniaus centre galimai sumuštas 12-metis
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Sostinėje pradės veikti 17 naujų dainyklų: vilniečius kvies į gyvus pasirodymus
Vilnius | 2 min.
Vilniuje degė buitinis dujų balionas – nukentėjo jį transportavęs sunkvežimio vairuotojas
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Vilniaus rajone moteris ir vyras smurtavo prieš paauglį ir vaiką
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Po dviejų nepažįstamų moterų apsilankymo bute Vilniuje dingo daugiau nei 2 tūkst. eurų
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.
Vilniuje iš kuprinės pavogtas „iPhone 12 Pro“ telefonas
Nusikaltimai ir nelaimės | 2 min.