Vasarą į Lietuvos pajūrį keliaujame pasilepinti saule ir jūra. Jei tingus poilsis jums ne prie širdies – patyrinėkite mūsų siūlomą maršrutą, kad pamario krašte atrastumėte žaliuojančių parkų, šimtamečių medžių ir permainingų laikmečių audras atlaikiusių architektūros vertybių.
Kur gražiausi tiltai ir gardžiausia žuvis?
Vienas garsiausių ir seniausių tiltų Klaipėdos krašte – dar XX a. pr. statytas kabamasis tiltas per Miniją, jungiantis Lankupių kaimą ir Šilutės apylinkes. Pėstiesiems skirtas 130 metrų ilgio tiltas – ilgiausias tokio tipo statinys Lietuvoje, kuriuo ir šiandien mielai vaikščioja smalsūs turistai. Šis tiltas yra įtrauktas į Lietuvos rekordų sąrašą. Atsistojus ant jo, galima gėrėtis nuostabiais Minijos ir jos pakrančių vaizdais. Kanalo pradžioje įrengtas Lankupių šliuzas – Lietuvos technikos paminklas. Šį įrenginį, kadaise skirtą laivams plukdyti iš vieno vandens telkinio į kitą ir padėjusį sureguliuoti skirtingus vandens lygius, šiandien dažnai fotografuoja turistai.
Lankantis Šilutėje, neįmanoma nepastebėti geltono metalinio tilto per Šyšos upę. Šilutės ir Rusnės apylinkes jungiantis tiltas pastatytas dar 1914 m. Jį projektavęs inžinierius Fabianas konstrukciją kūrė pagal to meto tiltų statybos ypatumus, kokybę ir Klaipėdos krašto madas. Nors praėjo šimtmetis, šiandien lenktais skliautais papuoštas tiltas – ryškus urbanistinis akcentas.
Klaipėdos krašte yra ir daugiau tiltų, nuo kurių atsiveria žaliuojanti pamario gamta.
Rusnėje, už poros šimtų metrų nuo Pakalnės žvejų uosto, kabo prieš penkerius metus visiškai atnaujintas tiltas. Virš Pakalnės upės esantis tiltas sujungia abu Pakalnės upės pakrančių promenados takus. Be to, medinis kabamasis tiltas, jau kelis dešimtmečius vietinių vadinamas beždžionių tiltu, yra puiki pramoga visai šeimai. Bijantys aukščio, žengdami nuolat judančiu tiltu, turės susikaupti.