Kita | Archyvas

Dao meditacijų instruktorė: meditacija – gera ligų prevencija

2018-09-04 21:10
Meditacijos meistrė Edita. | Asmeninis albumas

Vis dažniau girdime, jog meditacija gali pagerinti mūsų emocinę būseną, padėti įveikti stresą, išsivaduoti iš depresijos gniaužtų. Kaip meditavimas susijęs su mūsų bendra savijauta? Kaip užmegzti ir palaikyti darnų santykį su savo kūnu? Kalbamės su kinų meistro Manteko Čija mokine, sertifikuota dao moteriškų praktikų ir meditacijų instruktore, mokymų moterims „Gydomoji Tao Meilė“ įkūrėja Edita Esenku Šimkute. 

Edita pastebi, kad viskas prasideda nuo darbo su neigiamomis emocijomis, kurios per ilgą laiką „nusėda“ kūne, ne tik sukelia emocines įtampas, bet ir daro įtaką mūsų fizinei sveikatai.

 Kokie svarbiausi dao praktikų aspektai?

– Visada pradėk nuo savęs – nuo savo vidaus, nepulk keisti kitų žmonių, pradėk nuo savo vidinių pokyčių. Ryšys su savimi ir su mus supančia gamta formuojamas per įžemėjimo technikas. Meistras Mantekas Čija akcentuoja, kad meditacijos metu visų pirma svarbus ryšys su žeme, tuomet jungimasis su Visatos jėgomis vyksta automatiškai. Taiči, kitos ciguno technikos – dentenio cigunas, geležiniai marškiniai, taip pat meditacija – visi jie labai glaudžiai susiję su įžemėjimu

Žodis „dao“ verčiamas kaip „kelias“, labai žavu, kad tai yra kelias, kuriuo mes einame visą gyvenimą. Visos daosių bazinės meditacijos remiasi darbu su mūsų vidaus pagrindiniais organais, jie turi ir teigiamų, ir neigiamų emocijų. Pavyzdžiui, jeigu mes nagrinėsime šešių gydomųjų garsų meditaciją, tai jos esmė – žiūrėti į organus ir eliminuoti negatyvią energiją. 

Pavyzdžiui, plaučiai: žiūrim į kairę ir į dešinę, akys juda užmerktos, sąmoningai triname negatyvą iš plaučių. Plaučiuose „gyvena“ liūdesys ir depresija; inkstuose – baimė; kepenyse – pyktis; širdyje – neapykanta ir žiaurumas; blužnyje, kasoje ir skrandyje – nepasitikėjimas, uždarumas. Meditacijos metu triname neigiamas emocijas iš organų, tariame su konkrečiu organu susijusį garsą, dedame rankas ant kelių ir paleidžiame negatyvą

Vidinės šypsenos meditacija šiek tiek kitokia, skirta pozityvumo pripildymui. Šypsomės širdžiai – jaučiame meilę, džiaugsmą; paskui blužniai – pasitikėjimas, atvirumas; plaučiams – drąsa; inkstams – švelnumas; kepenims – gerumas, dosnumas. Apsukus tokį ratą per pagrindinius organus atsipalaiduoja ne tik mūsų vidaus organai, bet ir visas kūnas. 

ALFA.TV REKOMENDUOJA