„Neptūno“ puolimo banga ketvirtfinalio starte nuplovė „Skycop“ krepšininkus

Deividas Gailius
  © Klubas
2019-05-15 20:38

Klaipėdos „Neptūnas“ užtikrintai startavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamosiose varžybose.

Pirmą kartą klubo istorijoje antrąją vietą reguliariajame sezone užėmusi uostamiesčio komanda pirmosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 102:78 (17:22, 31:14, 26:21, 28:21) nušlavė Prienų „Skycop“ ekipą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Šeimininkai nuo svečių atsiliko tik pirmajame kėlinyje. 10 taškų iš eilės pelnę „Skycop“ krepšininkai po pirmųjų 10 minučių pirmavo 22:17, bet greitai šios persvaros neteko – lyg cunamis varžovų krepšį antrajame kėlinyje užvertę klaipėdiečiai ketvirtį laimėjo net 31:14 ir susikrovė dviženklę persvarą – 48:36.

Situacija kardinaliai nepasikeitė ir po ilgosios pertraukos. Nors Prienų ekipa dar buvo priartėjusi iki vienženklio skirtumo (46:55), „Neptūnas“ netrukus atsakė atkarpa 17:7 ir susikrovė rekordinį 19 taškų pranašumą – 72:53.

Per likusį laiką klaipėdiečiams teliko sutvarkyti formalumus – dviženklę persvarą išlaikę ir ją net padidinę Kazio Maksvyčio auklėtiniai atkrintamąsias varžybas pradėjo pergalingai ir priartėjo prie pusfinalio, kuriame jų lauktų akistata su Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ poros laimėtojais.

Įspūdingai puolę uostamiesčio ekipos žaidėjai per tris paskutinius kėlinius pasižymėjo net 85 taškais. Itin efektyvų jų žaidimą varžovų aikštės pusėje iliustruoja ir statistika – klaipėdiečiai pataikė net 70 proc. dvitaškių (31/44) ir atliko net 27 rezultatyvius perdavimus.

Antrasis ketvirtfinalio serijos mačas Prienuose bus žaidžiamas penktadienį.

„Neptūnas“: Jerai Grantas 19 (9/10 dvit., 6 atk. kam., 29 naud. bal.), Osvaldas Olisevičius 17 (3/7 trit.), Deividas Gailius 15 (3/6 trit., 6 rez. perd., 25 naud. bal.), Lorenzo Williamsas 13 (5/5 metimų, 6 rez. perd., 23 naud. bal.), Gytis Masiulis 12.

„Skycop“: Mindaugas Lukauskis 20 (4/8 trit.), Žygimantas Janavičius 13 (4/4 dvit., 5 rez. perd.), Kšištofas Lavrinovičius 11.