Lietuvos patirtis ES padeda Ukrainai siekti geresnės ateities

Lietuvos patirtis ES padeda Ukrainai siekti geresnės ateities
Lietuvos patirtis ES padeda Ukrainai siekti geresnės ateities
  © Margarita Vorobjovaitė

Ketvirtadienį Ukrainos ambasadoje pristatytas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių – viešosios įstaigos „Atvira Europa“ – užsakymu parengtas aplinkosauginis projektas „Nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija Zastavnos mieste Chernivtsi srityje“ pažymėjo dar vieną sėkmingą dviejų šalių bendradarbiavimo etapą. 

Ukrainos Zastavnos mieste nuotekų valymo įrenginiai bus rekonstruoti pagal lietuvių finansuotą ir ukrainiečių sukurtą projektą.

VšĮ „Atvira Europa“ kartu su Ukrainos partneriu – Ukrainos pramonės ir verslo sąjunga – įvykdė 3 Vystomojo bendradarbiavimo projektus, kuriuos iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija. Tai – reikšmingas, jau trejus metus trunkančio dvišalio bendradarbiavimo pavyzdys, kai Lietuvos verslo ir valstybinės institucijos, suvienijusios jėgas, sėkmingai keičiasi gerąja praktika ir spartina Ukrainos eurointegracijos procesą.

„Tai, kad šiandien Lietuva ir Ukraina suvienija jėgas siekdamos modernizuoti vandenvalos ir vandentvarkos procesus, turi didžiulę reikšmę mūsų šaliai, nes kalbame apie žmonių sveikatą, o jie yra bet kurios valstybės didžiausias turtas“,  sakė Ukrainos verslininkų ir pramonininkų sąjungos prezidentas Anatolijus Kinachas.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu šalis susiduria su gausybe iššūkių, kurių vienas didžiausių – įvairias socialines ir gyvenimo sferas apimantis modernizacijos poreikis.

Ukrainos atstovas taip pat teigė, kad pristatyti sprendimai padėtų išspręsti ištisą spektrą įsisenėjusių problemų Ukrainoje. „Viena iš sėkmingos eurointegracijos proceso dalių yra galimybė diegti ES lygį atitinkančius standartus Ukrainoje ir taip kelti žmonių gyvenamosios aplinkos sąlygas iki europinių“, – pabrėžė A. Kinachas.

Vienas VšĮ „Atvira Europa“ steigėjų – VšĮ „Aplinkos vadybos ir audito instituto“ direktoriaus pavaduotojas Konstantinas Iljasevičius pasakojo, kad vienas didžiausių tokio pobūdžio bendradarbiavimo tikslų – padėti Ukrainai sklandžiai pereiti nuo pasenusių tebegaliojančių reglamentų prie ES lygį atitinkančios praktikos, taip pat pritaikyti savo teisinę bazę.

„Šie projektai nukreipti supažindinti Ukrainos valdžios institucijas, verslo atstovus, savivaldos institucijas su ES teisine baze aplinkosaugos srityje. Žinant, kokia didelė problema yra su vandens tiekimu ir nuotekų tvarkymu, buvo daug kalbama apie tai. Organizavome seminarus Kijeve, Odesoje, Žitomire, Chersone. Buvo labai didelis susidomėjimas“, – pasakojo K. Iljasevičius.

Ukrainos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius J. E. Volodymyr Yatsenkivskyi tardamas sveikinimo kalbą, dėkojo projekto vystytojams: „Norėčiau palinkėti mums dažniau susitikti tokiomis džiugiomis progomis, švenčiant nuveiktus darbus ir proveržį. Tačiau svarbiausia – projekto turinys. Tai puikus patvirtinimas, kad judame teisinga kryptimi ir kartu susitelkę dirbame žmonių labui, kai jiems to labiausiai reikia“.

Susirinkusieji į renginį reiškė viltis, kad šis ir panašūs vystomi projektai įgaus dar didesnį pagreitį po planuojamo Lietuvos ir Ukrainos prezidentų susitikimo per rudens pabaigoje – žiemos pradžioje vyksiantį Lietuvos – Ukrainos verslo forumą. 

Lietuvos patirtis ES padeda Ukrainai siekti geresnės ateities

Lietuvos patirtis ES padeda Ukrainai siekti geresnės ateities
+14