Didžiausias Danijos bankas „Danske Bank“ trečiadienį paskelbė, kad jo metinis grynasis pelnas paūgėjo 1 proc., tačiau tai nepadarė įspūdžio investuotojams ir kai kuriuos iš jų paskatino parduoti turėtas pinigų plovimo skandalo sukrėsto banko akcijas.
„Danske Bank“, kuris taip pat turi verslą Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje, bet nutraukia veiklą Baltijos šalyse ir Rusijoje, pranešė, jog grynasis pelnas 2019 metais paūgėjo iki 14,3 mlrd. kronų (1,9 mlrd. eurų).
Tai atitiko analitikų prognozes.
„Klientų aktyvumo lygis Danijoje buvo geras ir tai visų pirma lėmė didelis aktyvumas būsto paskolų refinansavimo srityje“, – pareiškė banko generalinis direktorius Chrisas Vogelzangas, cituojamas banko paskelbtame pranešime.
„Taip pat stebėjome gerą klientų bazės raidą ir skolinimo augimą visose kitose mūsų pagrindinėse rinkose“, – pažymėjo jis ir pridūrė, jog banko skolinimo apimtys padidėjo 3 procentais.
Tačiau „mažos palūkanų normos, spaudimas maržai, didesnis turto vertės sumažėjimas ir išlaidų padidėjimas, kurį daugiausia lėmė investicijos į atitikties užtikrinimą ir į priemones, susijusias su kova su pinigų plovimu, padarė neigiamą poveikį [grynojo pelno] rezultatui“, pareiškė Ch. Vogelzangas.
Paaiškėjus, jog per „Danske Bank“ filialą Estijoje 2007–2015 metais, kaip manoma, buvo pervesta daugiau nei 1,5 trln. Danijos kronų (200 mlrd. eurų), kurių kilmė yra įtartina, Danijos bankas atsidūrė didžiulio skandalo epicentre.
Bankas negalėjo tiksliai nurodyti, kokia buvo tų lėšų kilmė, tačiau pareiškė, jog 23 proc. pinigų buvo iš Rusijos.
„Danske Bank“ akcijos nuo 2018 metų neteko daugiau nei pusės savo vertės.
Iki maždaug trečiadienio vidurdienio banko akcijų kursas smuko beveik 1,6 procento.