Kauno klinikinės ligoninės direktorius prognozuoja, kad po kelių savaičių Lietuvoje gali pasireikšti sunkesni koronaviruso atvejai, kai iš protrūkio zonų grįžę stiprūs žmonės užkrės vyresnio amžiaus lietuvius.
„Dabar į Lietuvą ir kitas Rytų Europos šalis yra atvežtiniai atvejai, ne visuomenėje plintantys, o atvežtiniai. Kada žmonių mūsų daugiau nei 5 tūkstančiai ten ir jie grįš, tų atvežtinių atvejų vis daugės“, – trečiadienį sakė Kauno klinikinės ligoninės direktorius Albinas Naudžiūnas.
„Paprastai grįš jauni, stiprūs žmonės, slidininkai, sportiški, ir jie prasirgs lengvai ta liga. Vieni kreipsis, kiti galbūt nesikreips, tačiau po savaitės ar dviejų nuo jų užsikrėtę jų seneliai, jų tėvai jau atvyks į ligoninę su visuomenėje įgyta infekcija ir greičiausiai tai bus sunkūs ligoniai“, – kalbėjo jis.
„Žmonės labai blogai daro, kad nusiperka kelionę ir jos neatideda“, – sakė ligoninės vadovas.
Jis ragino susilaikyti nuo išvykų bent jau kovo mėnesį.
Medikai teigia, kad, jų vertinimu, jau reikėjo pradėti drausti ir masinius renginius.
„Mes rekomenduojame. Nes tie žmonės, kurie grįžę, pradės aktyviai visur eiti, dalyvauti. Kol kas nerekomenduojama, bet jeigu būtų draudimas, medikai tikrai labai apsidžiaugtų“, – sakė A. Naudžiūnas.
Kauno klinikinėje ligoninėje gydomi du koronavirusu užsikrėtę asmenys, vasario 29 – kovo 6 dienomis lankęsi Šiaurės Italijoje.
„Mūsų pacientai jaučiasi gerai, bendravome šiandien su jais. Jie nekarščiuoja, didesnių nusiskundimų neturi, eiga vertinama kaip nesunki, gydymas yra simptominis. Sudėtingesnių gydymo procedūrų pacientai nereikalauja“, – sakė ligoninės Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus vedėja Estela Tamašauskienė.
Pasak jos, šiems pacientams pirmieji požymiai iš vakaro prieš atvykimą buvo gerklės skausmas, sausas kosulys, kitą dieną jie sukarščiavo, temperatūra nebuvo aukšta. Buvo nedidelio intensyvumo raumenų skausmas.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos duomenimis, kauniečiai į Lietuvą grįžo kovo 7 dieną automobiliu.
Kovo 9 dieną jiems pradėjo skaudėti gerklę, kovo 10 dieną pakilo temperatūra, jie atvežti į ligoninę, jų būklė gera.
Ligoninės duomenimis, šie asmenys gyvena dvibučiame name.
Su infekuotais kauniečiais kontaktavę du asmenys izoliuoti namuose.
Šiuo metu Kauno klinikinėje ligoninėje iš viso stebimi aštuoni žmonės, du iš jų – vaikai. Tai irgi Šiaurės Italijoje keliavę žmonės.
E. Tamašauskienės duomenimis, keturių iš šių asmenų tyrimai dėl koronaviruso yra neigiami.
„Visi pacientai, kurie pakliuvę, yra keliautojai. Daugelis iš tų, kurie pas mus buvo tirti – ilgųjų reisų vairuotojai, net ir ne Lietuvos piliečiai buvo ištirti. Kitokių atvejų kol kas neturėjome“, – sakė ji.
Ligoninė turi vienuolika boksų, kuriuose galėtų izoliuoti ligonius. Jiems užsipildžius, jie būtų guldomi infekcinių ligų skyriuje, kur galėtų būti gydoma dar 50 pacientų. Pacientų daugėjant, Infekcinėje ligoninėje tilptų apie 100 pacientų.
„Bet jeigu prognozuoja, kad bus dūstantys, reikės deguonies, tai bus nemenkas iššūkis. Ir, žinoma, apsaugos priemonės: kiekvienam pacientui per dieną, kad jį aplankytų gydytojas, seselė ir taip toliau, turi dėtis apsaugos priemones, kurios yra nepigios ir jos rinkoje brangsta. Kol dar galime nusipirkti, mes perkame“, – sakė A. Naudžiūnas.
Patvirtinus šiuos naujus atvejus, bendras šalyje patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki trijų.
Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Italijos grįžusiai 39-erių šiaulietei. Jos mėginiai dar yra teigiami, todėl ji laikoma ligoninėje.