Galimybių pasas suteiks galimybę verslui veikti didesniu pajėgumu, tačiau barų ir kavinių vadovų tai nė kiek nedžiugina. Jie atsisako savo versle naudoti šį pasą, teigia maistą tieks išsinešti arba kvies prisėsti lauke.
Diskriminacijos forma
Dar praėjusią savaitę Šiauliuose esanti Gustuko picerija feisbuke savo paskyroje paskelbė atsisakanti naudoti galimybių pasą: „Pati mintis ir inovacija atrodo įdomi ir patraukli kiekvienam iš mūsų gauti progą dar truputį labiau sugrįžti į normalų gyvenimą, bet visame tame procese kyla labai daug abejonių dėl žmonių diskriminacijos. Ne kartą pasisakėme už vienybę ir pagarbą vienas kitam. Jūs visi mums esate vienodai svarbūs, o dabar turėtume dalį iš Jūsų palikti už durų...“
Savo įraše jie pabrėžia, kad „gyvename laisvoje šalyje, tad kiekvienas iš mūsų gali priimti sprendimus, dėl to neturėtų būti engiamas ar žeminamas“. Jų požiūriu, Lietuvos Respublikos pasas turėtų būti vienintelis piliečių „laisvių ir galimybių pasas“.
Klientai sprendimą palaiko
Gustuko picerijos įrašas sulaukė didelio žmonių palaikymo. „Šis įrašas yra jūsų klestėjimo garantas“, – rašė viena moteris. Kiti teigė atvyksiantys pavalgyti į šią piceriją net iš kitų Lietuvos miestų. „Susižinosiu, kas nelabai pasiturinčiai gyvena Šiauliuose ir nuo savęs užsakysiu būtinai iš jūsų picerijos maistą išsinešti! Bent taip prisidėsiu prie jūsų verslo palaikymo. Jūs šaunuoliai“, – pasakojo kita komentatorė.
Ilgai netrukus prie šios akcijos suskubo prisijungti ir kitos kavinės bei barai, žinutes skelbė feisbuke savo paskyrose. Naujausiais skaičiavimais, tokių maitinimo įstaigų šiuo metu yra devynios. Kelios iš jų veikiančios Vilniuje: vegetariško maisto restoranas „Radharanė“ bei sušių restoranas SUSHI SQUARE. Kitos kavinės – iš Marijampolės, Šilutės, Jasiūnių miestelio Šalčininkų r. Dauguma šių kavinių klientų džiaugiasi verslininkų sprendimu, kai kurie net siūlo priimti tik tuos lankytojus, kurie neturi galimybių paso.
Skatina nesiskiepyti?
Vis dėlto tarp komentatorių atsirado ir tokių, kurie prieštaringai žiūrėjo į šį kavinių sprendimą. Teigė, kad galimybių pasas yra su sveikata susijęs klausimas, o jo naudojimo atsisakymas skatina visuomenę nesivakcinuoti. „Nesuprantu, ko čia piktintis dėl galimybių paso. Pasiskiepykit ir turėsit jį. O jei bijot, tada sėdėkit namie. Viskas labai paprasta. Kur čia diskriminacija?“ – komentaruose klausė viena moteris. Kitas komentatorius taip pat akcentavo vakcinų svarbą: „Ir tuberkulioze sergantys neprivalo gydytis ir gali lankytis pas jus kavinėje.“
Nuo pirmadienio įsigaliosiantis galimybių pasas restoranams, kavinėms ir barams suteiks galimybę veiklą vykdyti uždarose patalpose iki 22 val. aptarnaujant neigiamą COVID-19 testo rezultatą turinčius asmenis, paskiepytus ar persirgusius COVID-19 asmenis.