Kovo mėnesį vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje mažėjo 40 proc. ir siekė 92 eurus už megavatvalandę, skelbia Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.
Pasak „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovės Aistės Krasauskienės, daugiausia įtakos elektros kainoms kovą turėjo itin aukšta vėjo elektrinių generacija bei saulės elektrinių gamyba.
„Kovą pasitikome su mažesnėmis elektros kainomis bei reikšminga vėjo ir saulės jėgainių įtaka elektros rinkai. Pavyzdžiui, kovo 5 d. pagerintas valandinis vėjo jėgainių gamybos rekordas – 1335 MW. O kovo 6 d. vien tik vėjo ir saulės elektrinės Lietuvoje pagamino 31,8 GWh – tai buvo didesnis kiekis, nei tos dienos vartojimas – 30,8 GWh.
Taip pat praėjusį mėnesį fiksuota istorinė savaitė, kai pirmą kartą nuo 2009 metų Lietuvoje vietos elektrinės pagamino daugiau elektros energijos nei buvo suvartota“, – pranešime teigė A. Krasauskienė.
„Litgrid“ duomenimis, bendrai Lietuvoje per kovą elektros energijos buvo pagaminta 30 proc. daugiau nei vasarį. Vietos elektrinės užtikrino 83 proc. šalies elektros energijos suvartojimo.
Daugiausia elektros kovo mėnesį pagamino vėjo elektrinės. Jų generacija išaugo 78 proc. Šiluminių jėgainių gamyba sumažėjo penktadaliu, beveik tris kartus daugiau elektros energijos generavo saulės elektrinės, o hidroelektrinių generacija šoktelėjo 12 proc.
Pastarąjį mėnesį tris kartus išaugo ir eksportas. Didžiausia eksporto dalis buvo nukreipta į Latviją – 62 proc., 29 proc. į Lenkiją, o likę 9 proc. į Skandinaviją. Tuo metu importas į Lietuvą sumažėjo 13 proc.