Finansinių technologijų („fintech“) įmonių paslaugomis naudojasi 36 proc. lietuvių, rodo asociacijos „Fintech Hub LT“ užsakymu atlikta apklausa.
Bendrovės „Plaid“ duomenimis, lietuviai atsilieka nuo Jungtinių Amerikos Valstijų, kuriose šiomis paslaugomis naudojasi apie 48 proc. gyventojų.
Lietuviai dažniausiai „fintech“ naudojo mokėjimams, sąskaitoms valdyti ir kortelių paslaugoms. Kitiems patrauklūs investavimo, paskolų ir finansų valdymo įrankiai.
Lietuvoje dažniausiai tokiomis paslaugomis naudojasi 18–45 metų amžiaus gyventojai, tačiau „fintech“ sektorių atranda ir vyresnio amžiaus klientai.
„Fintech Hub LT“ vadovė Greta Ranonytė sako, kad „fintech“ sektorius Lietuvoje turi didžiulį augimo potencialą, ypač jei bus investuojama į švietimą, saugumo gerinimą ir konkurencingų sąlygų kūrimą.
Artimiausiais metais prognozuojamas „fintech“ paslaugų naudotojų augimas, o tai dar labiau skatins šio sektoriaus plėtrą.
Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra 276 „fintech“ įmonės, jos aptarnauja 35 mln. Europos klientų, t. y. daugiau nei dešimtadalį visų suaugusių ES piliečių.
Sektoriuje dirba apie 7,4 tūkst. darbuotojų.
„Investuok Lietuvoje“ duomenimis, 2022 m. Lietuvos „fintech“ sektorius pritraukė apie 67,9 mln. eurų investicijų.
Vietinės ir tarptautinės investicijos daugiausia buvo skirtos įmonėms plėstis, naujoms darbo vietoms kurti ir aukštos pridėtinės vertės finansinėms paslaugoms tobulinti.
Lietuvos banko duomenimis, elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų licencinės veiklos pajamos 2024 m. trečiąjį ketvirtį sudarė 431,4 mln. eurų.
Palyginti su atitinkamu laikotarpiu 2023 m., jos padidėjo 22,4 proc. Bendra įstaigų mokėjimo operacijų suma išaugo iki 140,7 mlrd. eurų. Tai – 36,7 proc. daugiau nei 2023 m. trečiąjį ketvirtį.