Statistika liudija, kad darbo atrankų specialistai vienam CV peržiūrėti skiria iki 10 sekundžių. Reikia pripažinti, tai – išties labai trumpas laiko tarpas geram pirmam įspūdžiui sudaryti. Todėl, jei trokštate būti pakviesti į darbo pokalbį, turėtume atsakingai užpildyti savo gyvenimo aprašymą ir, svarbiausia, nepadaryti klaidų.
Šiame straipsnyje dalinamės dažniausiai daromomis klaidomis rašant CV. Siūlome įsidėmėti ir jų vengti. Taip tikrai padidinsite šansus susirasti savo svajonių darbą!
Prasta CV struktūra
Pirmoji klaida, kurią daro išties nemažai žmonių – prasta CV struktūra. Visas tekstas būna tarytum „suplaktas“ į vieną – tokį gyvenimo aprašymą sunku skaityti, jis atrodo netvarkingas ir, dažnu atveju, neįdomus.
Šią klaidą ištaisyti labai paprasta: CV struktūruokite į aiškias dalis. Kiekviena iš jų turėtų turėti savo antraštę, pvz. „Darbo patirtis“, „Išsilavinimas“ ir kt. Beje, internete gausu įvairiausių CV šablonų. Tad jeigu tiksliai nežinote, kokios dalys turėtų būti jūsų gyvenimo aprašyme, tiesiog pasinaudokite pavyzdžiu.
Aprašomos nereikšmingos, su pozicija nesusijusios patirtys
Sakykime, jums aktualūs transporto ir logistikos darbo pasiūlymai. Tokiu atveju, kodėl savo CV minite, kad studijų metais 2 mėnesius dirbote padavėju kavinėje? Tai – perteklinė, nereikšminga informacija, visiškai nesusijusi su jus dominančia pozicija.
Žinoma, puikiai suprantame, kad jauniems žmonėms, neturintiems daug darbinės patirties, kiekvienas įrašas CV atrodo svarbus. Visgi, siūlome racionaliai įsivertinti savo įgūdžius ir patirtį, praleisti nereikšmingus darbus ir susikoncentruoti į tuos, kurie parodo jūsų įgūdžius ir pasiekimus.
Gramatinės klaidos
Jūsų CV tikrai neatrodys rimtas ir kompetentingas, jeigu jame paliksite gramatinių klaidų. Todėl prieš siųsdami gyvenimo aprašymą būsimam darbdaviui, kelis kartus jį patikrinkite. Beje, jeigu tik turite galimybę, savo CV duokite peržiūrėti ir kitiems asmenims – draugams, šeimos nariams ar netgi profesionaliems redaktoriams. Patikėkite, aiškiai, tvarkingai ir be klaidų surašyta informacija – raktas į sėkmę.
Nepateikta kontaktinė informacija
Perskaitėte šios pastraipos antraštę ir suglumote – kaip gi galima nepateikti savo kontaktinės informacijos? Pasirodo, tą pamiršta padaryti tikrai nemaža dalis žmonių. Tad primename: jūsų kontaktai turėtų būti surašyti aiškiai matomoje CV vietoje, geriausia, viršuje. Nurodykite gyvenamąją vietą (miestą), el. pašto adresą, telefono numerį. Jei turite – LinkedIn profilį.
Per daug abstrakcijų, per mažai konkrečių pasiekimų
Komunikabilus, draugiškas, kolektyvo siela... Tai epitetai, kurie, pripažinkime, būsimam darbdaviui apie jus pasako ne tiek ir daug. Geriausia, jeigu gyvenimo aprašyme būsite konkretūs, o savo pasiekimus parodysite ne minėdami pozityvius būdvardžius, o realius pasiekimus ir rezultatus, naudodami skaičius ir duomenis. Pavyzdžiui: „Per 12 mėnesių padidinau įmonės pardavimus 20 proc.“ ir pan.
Pasenęs CV dizainas
Tikriausiai sutiksite, kad darbo aprašymas turėtų būti ne tik informatyvus, bet ir vizualiai patrauklus. Todėl padarysite klaidą, jeigu pasirinkite pernelyg spalvingą, pasenusio dizaino šabloną. Geriau, tvarkingas, minimalistinis CV, kuriame naudojami aiškūs šriftai.
Sunku suprasti, koks CV atrodys šiuolaikiškai? Siūlome peržiūrėti šablonus internete. Paieškos langelyje įveskite anglišką frazę „CV templates 2024“ (liet. CV šablonai 2024) ir atrasite daug puikių pavyzdžių.