Zarasuose medinius lauko baldus ir lovas nuo 1993 metų gaminanti įmonė „Akadas“ atleidžia dalį darbuotojų. Užimtumo tarnybai įmonė pranešė atleidžianti didžiąją dalį – 40 žmonių.
Įmonės vadovas Karolis Vitas sako, jog sumažėjus užsakymų bendrovė dirbs mažesniais tempais.
„Mūsų visus klientus ir partnerius aprūpinome prekėmis metus į priekį ir tiesiog nebeturime, kam gaminti. Išplėtėme gamybą tiek daug, kad dabar niekam nebereikia tiek. Pasilikome nedidelę dalį užsakymų ir nedidelę dalį žmonių – darysime tą patį, ką darėme, tik mažesniais tempais. Kol kas dėl užsakymų 2027 metams niekas nepareiškė noro“, – BNS pirmadienį sakė K. Vitas.
„Iki 20 žmonių pasiliekame, iki 40 atleidžiame. Buvo iš viso virš 50“, – pridūrė jis.
Pasak įmonės vadovo, Švedijos baldų prekybos koncerno „Ikea“ užsakymų irgi sumažėjo.
Užimtumo tarnyba BNS informavo, kad įmonė iki kovo 31 dienos numato atleisti 40 iš 53 darbuotojų, daugiausia – po šešis operatoriaus padėjėjus ir medienos apdirbimo staklininkus, penkis pakuotojus, keturis meistrus ir kitus.
K. Vitas BNS nurodė, kad neaudituotos įmonės pajamos pernai siekė apie 3 mln. eurų, o pelnas – 146 tūkst. eurų. 2023 metais jos pajamos buvo 3,071 mln. eurų, grynasis nuostolis – 507,7 tūkst. eurų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.